שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אי של אי יציבות: שי כנות על "איביזה"

  צפייה בסרט "איביזה" נותנת תחושה כאילו הצוות חגג בצילומים באי ההולל בין חוף הים למועדונים. אבל הבמאי שי כנות מספר כי מאחורי ההפקה עומדת הרבה עבודה קשה. והיו גם רגעים מפחידים - כמו מקרה ההתעלפות של נועה וולמן. "לא הפסקתי להתפלל ולהיות לחוץ" הוא מספר. הערות הבמאי

  איביזה זה ים, שמש, חתיכות בביקיני, חתיכים על גלשנים. איביזה זה גם מסיבות פרועות וגם סמים ואלכוהול. אבל "איביזה" זה גם סרט ישראלי, והיצירה שלו לא היתה בגדר חבילת נופש, אלא עבודה קשה, לחץ - והרבה. הבמאי שי כנות, שחלם לצלם סרט בחו"ל, זכה להגשים אותו באי הספרדי ההולל, אבל בניגוד לכל שאר חברי הצוות והשחקנים שבילו איתו שבועיים בין החוף למסיבות, הוא נשאר לחוץ ודואג. והיו לו כמה וכמה סיבות טובות לכך: 

   

   

  "הצילומים באיביזה הגיעו אחרי שלושה ימים של גשם", מספר כנות (במאי הסדרה "הבורר" ו"שושנה חלוץ מרכזי") למדור הערות הבמאי. "כשהגעתי המפיק המקומי אמר לי אין לכם סיכוי לצלם את הסרט, הולך להיות מבול כל השבוע. מאותו רגע ועד שסיימנו את הצילומים לא הפסקתי להתפלל ולהיות לחוץ. כל יום תפילות מהבוקר עד הערב שלמחרת לא ירד גשם. כל יום תפילות שיגיעו כל האנשים, כל יום תפילות שיגיע כל הצילום, שנצליח לעמוד בלוח הזמנים. הימים שם היו קצרים, ובאמת כמה שהכל נראה כיף, אני הייתי מאוד לחוץ". 

   

  במאים נוספים מספרים על סרטיהם ב-ynet:

   

  שי כנות ודר זוזובסקי לחופי איביזה ()
  שי כנות ודר זוזובסקי לחופי איביזה

  למרות שהסרט צולם במהלך הסתיו, כשמזג האוויר התקרר משמעותית, העלילה דווקא מגוללת סיפור נופש קיצי של שלושה חברים צעירים ושונים מאוד באופיים שיוצאים להגשים חלומות באיביזה. ים החתיך (מאור שוויצר) מקווה לנצח בתחרות גלישה בינלאומית ולזכות בפרס כספי שיסייע במימון הניתוח של אחיו, דניאל החרמן (עופר חיון) שרוצה לשכב עם כמה שיותר בחורות לפני החתונה, וערן הגיק (מעיין בלום) שלא מצליח להשתחרר מאהבת הילדות שלו לרונה (דר זוזובסקי). בדרך הם מסתבכים עם מאפיונר מקומי (דביר בנדק), זונות, ועבריינים. ולים מחכה גם אבא מסרס בבית (אבי קושניר).

   

  לצלם בחו"ל זה אולי חלום רטוב של כל במאי ישראלי, אבל הוא עולה הרבה כסף במציאות, ומביא איתו לא מעט סיבוכים שנוגעים לפערי שפה ותקשורת. כנות מספר שהאוכלוסיה המקומית דווקא שיתפה פעולה וכך גם

  התקשורת הספרדית שפירגנה. בהיעדר אנשי חוק קפדניים באי הם גם הרשו לעצמם לצלם סצנות מרדף פרועות על הכבישים ללא אישור (ובדרך הפחידו גם תיירים מזדמנים), אבל מזג האוויר הקשה את העבודה.השחקנים שמופיעים לא פעם בבגדי ים ולא הרבה יותר, קפאו להם במים הקרים, ובמקרה אחד הצוות נרעש כשנועה וולמן התעלפה במים. למזלה, שוויצר היה שם כדי להצילה.

   

  עוד על ההתמודדות עם התנאים ההפקתיים בארץ זרה, הצילומים המסובכים בתוך המועדונים הצפופים ומוטרפים של איביזה, והיצירה של סצנות הגלישה המסובכות בשילוב מצלמות רבות מעל ומתחת למים עם עבודת אפקטים מאומצת - הכל בכתבת הערות הבמאי עם שי כנות על סרטו "איביזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים