שתף קטע נבחר

מכה לטבע: הקרן ההולנדית רוצה להשתלט על מיילן

הקרן ההולנדית, שהקימה מיילן כדי למנוע השתלטות עויינת, מנסה להדוף את הצעת הרכש של טבע לחברה בתמורה ל-43 מיליארד דולר. הקרן ההולנדית: "המהלך פועל לטובת בעלי המניות של מיילן". טבע תיאלץ לפנות לביהמ"ש

מכה לטבע בניסיון ההשתלטות שלה על מיילן: הקרן ההולנדית הודיעה היום (ה') כי היא מפעילה את גלולת הרעל ופועלת על מנת להשתלט על מחצית ממניות החברה. המהלך נועד להדוף את ניסיון ההשתלטות של טבע על מיילן בתמורה ל-43 מיליארד דולר.

 

כמה הרוויחה טבע? עונת הדוחות מגיעה לשיא

טבע רכשה 4.6% ממיילן; תוכל לפנות לבימ"ש

יו"ר מיילן לטבע: "תפסיקו לשחק משחקים"

 

מיילן הפכה לחברה הולנדית לפני מספר חודשים וייסדה את גלולת הרעל כדי להימנע ממצב של השתלטות עוינת, כפי שמנסה טבע לעשות כעת. על פי החוק ההולנדי, הקרן שהקימה מיילן יכולה לרכוש כ-50% ממניות מיילן, וכך למעשה להפעיל "גלולת רעל" שתחסום את טבע מרכישת החברה.

 

כעת לטבע נותר לפנות לבית המשפט המסחרי בהולנד ולטעון כי דירקטוריון מיילן פועל בניגוד לדעתם של בעלי המניות של החברה. הקרן, לפי הגדרתה, אמורה לדאוג לאינטרסים של כלל בעלי העניין בחברה - ולא רק לאינטרסים של בעלי המניות.

 

מהקרן ההולנדית נמסר כי "המהלך פועל לטובת בעלי המניות של מיילן".

 

מחכים לסוף אוגוסט

לפני מספר ימים פרסמה מיילן עדכון לגבי אסיפת בעלי המניות הקרובה שלה. במהלך האסיפה הזו אמורה להתקיים הצבעה על הצעת הרכש של מיילן לפריגו תמורת 35 מיליארד דולר.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מיילן זקוקה לרוב של 50% מבעלי המניות שלה כדי לאשר את הרכישה של פריגו, כאשר חברת התרופות אבוט, המחזיקה ב־14.5% ממניותיה, כבר הודיעה כי תתמוך בעסקה. טבע, שכבר השקיעה 1.6 מיליארד דולר ברכישת 4.6% ממניות מיילן, טענה כי אם בעלי המניות של מיילן יבחרו לרכוש את פריגו, היא תיסוג מהניסיון לרכוש את מיילן.

 

משוכה נוספת: אסיפת פריגו

גם אם בעלי המניות של מיילן יאשרו את רכישת פריגו, מיילן ניצבת בפני משוכה נוספת: אסיפת בעלי המניות של פריגו, שם היא זקוקה לאישור של 80% מבעלי המניות לרכישה, על רקע העובדה שדירקטוריון פריגו התנגד לעסקה. אם דירקטוריון פריגו היה מתרצה, היתה זקוקה מיילן לאישורם של כ־50% מבעלי המניות, כך שמדובר במשוכה גבוהה במיוחד.

 

כעת נותר לראות מה יהיה הצעד הבא של טבע, ואם היא תבקש להעלות את הצעתה לרכוש את מיילן לדיון באסיפת בעלי המניות, או שתפעל להחלפת דירקטוריון מיילן כדי להקל את קבלת ההצעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים