שתף קטע נבחר

הנוער החופש: לאן טסים ומה הנזקים?

גיוס אוגוסט 2015 אמנם כבר החל, אבל לרבים מהצעירים לפני צבא עדיין יש זמן לבלות את חופשת הקיץ שלהם בחו"ל - וכמובן גם לבני הנוער שבחופש הגדול. הבעיה היא שכידוע זה לא תמיד נגמר טוב. אז לאן נוסעים, איך מתמודדים עם הנזקים שהצעירים לפעמים משאירים ומה מצבנו ביחס לעולם? צפו

אם לפני 50 שנה היו נוסעים מקסימום לבית הבראה בחודשי הקיץ, לפני 20 לטבריה ובשנים האחרונות לא מעט לאילת, הרי שרבים מבני הנוער של היום מבלים את חופשת הקיץ שלהם בחו"ל. איפה זה קורה ומה בדיוק קורה שם? צפו בראיון באולפן ynet עם יניב אלישע מ"השטיח המעופף" ונועה ריינה מ"פרוגי":

 

היעדים החמים לצעירים, מספר אלישע, הם יעדי הים התיכון כדוגמת מאליה בכרתים ואיה נאפה בקפריסין. גם בורגס בבולגריה נחשב יעד חזק, לצד היעדים החדשים פאלמה דה מיורקה, זקינטוס ועוד.

 

לצד השמחה הגדולה שבחופש הגדול, קיים כמובן גם עניין התנהגות הצעירים בחו"ל שלא תמיד הולמת. "זה נכון, אבל לעומת צעירים מארצות אחרים כמו הבריטים, הנורבגים - הם יותר משתכרים", מספר אלישע. "עם זאת, קיימות בעיות של נהיגה בשכרות בחו"ל וונדליזם - ואת זה הם מרגישים לפעמים דרך הכיס אפילו".

 

בכל זאת, מדגיש אלישע, לרוב הילדים טובים והמלווים מטעם סוכנויות הנסיעות הם "סוג של חברים" שלהם שם, שעוברים הכנות והדרכות לפני ובזמן שהותם ביעד. שתהיה חופשה נעימה ובטוחה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומר ולמר
לאן נוסעים הצעירים בחופש?
צילום: תומר ולמר
מומלצים