שתף קטע נבחר

ח"כ יוגב מהבית היהודי: להרים את כף הדחפור על בג"ץ

התבטאות אומללה של מוטי יוגב לאחר קביעת בג"ץ להרוס את בתי דריינוף. שרת המשפטים הבטיחה כי הבתים ייהרסו וייבנו מחדש. "מקבלים את רוע הגזרה, להתחיל לבנות בלי תירוצים", אמרה. יו"ר הבית היהודי: "פסיקה מצערת של בג"ץ". ח"כ סמוטריץ', חבר מפלגתם של שקד ובנט: זה מסמר נוסף בארון קבורה של בימ"ש עליון שחצן"

 

 

מתקפה חריפה של ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) על בג"ץ: "צריך להרים כף של טרקטור D9 על בג"ץ", אמר חבר הכנסת לאחר שהבוקר (ד') דחה בג"ץ פה אחד את העתירה שקראה למנוע את הריסת מתחם המריבה המכונה "בנייני דריינוף" בבית אל.

 

"למרות התב"ע בתוקף והיתר הבנייה מדובר בשרלטנות של בג"ץ ובחוסר צדק", אמר יוגב. "אנחנו כמערכת מחוקקת נדאג לרסן את השלטון המשפטי במדינה ואת הזנב שמכשכש בכלב".

 

במחנה הציוני הגיבו בחריפות לדבריו של יוגב ומסר כי "ח"כ יוגב מסית נגד שופטי בית המשפט העליון. נפנה ליועמ"ש שיעמידו לדין על הסתה. מי שקורא לרמוס את בית המשפט בכלים כבדים, אחראי לכך שיהיה מי שיאמץ את דבריו הלכה למעשה, ויבקש לפגוע פיזית בשופטי בית המשפט. מי שמעודד אלימות והסתה אין לו מקום בבית המחוקקים. לפני שבנט מדבר גבוהה גבוהה על כיבוד פסיקות בגצ, ראוי שייקח אחריות ויעמיד במקומו ובאופן מיידי את חבר מפלגתו המסית, לפני שקורה משהו נורא".

 

שרת המשפטים איילת שקד התייחס גם כן להחלטה. "אנו חיים תחת שלטון חוק ועלינו לקבל את פסק הדין של בג"ץ ועמו את רוע הגזרה", אמרה שקד והבטיחה: "הבתים בבית אל ייהרסו וייבנו מיד לאחר מכן. זוהי הדרך היהודית. לא מאבדים תקווה. אני קוראת לשר הביטחון ולראש הממשלה לקיים את ההבטחות לבוחרים ולהתחיל לבנות כבר היום בלי תירוצים".

 

אליה הצטרף יו"ר מפלגת הבית היהודי, השר נפתלי בנט, שהעביר דרישה לראש הממשלה נתניהו ולקיים הבטחתו לבנות 300 יחידות דיור ביהודה ושומרון כפי שהתחייב. בנוסף לדרישה שהפנה לנתניהו, קרא בנט למתנחלים להימנע מאלימות. "זוהי פסיקה מצערת של בג"ץ, שהחליט להתעלם מעמדת המדינה. הפסיקה תביא לתנופת בנייה בכל רחבי ההתיישבות. עם זאת, מרגע שהתקבלה ההחלטה אני אומר באופן ברור: מחאה - כן, אלימות - לעולם לא".

 

בנט שיגר מסרון לחברי מפלגתו וקרא גם להם לפעול נגד תופעות אלימות בעקבות הפסיקה. "יש לנו תפקיד כפול: למנוע אלימות בכל מחיר ולפעול לחיזוק ההתיישבות. אנו מנהיגי ציבור ויש לנו אחריות, גם כשהפסיקה לא נראית לנו. אני בקשר מול ראש הממשלה", כתב בנט.

מוחים על היעדר בנייה. בנט ושקד (צילום: יונתן זינדל, פלאש90) (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)
מוחים על היעדר בנייה. בנט ושקד(צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

 

המסרון מהשר בנט לחברי הבית היהודי ()
המסרון מהשר בנט לחברי הבית היהודי

 

 (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

 (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
(צילום: ליאור פז)

 (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
(צילום: ליאור פז)

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הפנה את האצבע המאשימה לנתניהו ולשר הביטחון יעלון. "החלטת בג"ץ שמה חותמת סופית על ההתנהלות הכושלת שלהם, שעסקו ב'הטעיה ובהפרת סיכומים' כפי ששקד האשימה. או שהם שלומיאלים או שהם אינם יודעים לשלוט כראוי. נתניהו ויעלון לא ראויים להנהיג את המדינה".

 

השר אורי אריאל הצטרף לקריאת חבריו בבית היהודי. "אני דורש מראש הממשלה לאשר עוד היום את בניית 300 יחידות הדיור שהבטיח עוד לאחר פינוי בתי האולפנה ולאפשר את בניית בתי דריינוף באופן

 מיידי. המציאות שבה הורסים בתי יהודים בארץ, ועוד בתקופת כהונה של ממשלה לאומית שנבחרה ברוב גדול, היא מציאות שלא נוכל לאפשר את קיומה".

 

מנגד, ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי קרא לראש הממשלה נתניהו להימנע מכיבוד פסיקת בג"ץ. לדבריו, "פסק הדין ההזוי הזה הוא מסמר נוסף בארון קבורה של בית משפט עליון שחצן שאינו יודע את מקומו. אוי לו לבית משפט שאלו הם שופטיו-מחריביו. נשיאת בית המשפט העליון מתעקשת לקרוע בכוח את החבל הדק שבית בית המשפט למערכת הפוליטית ולהכריח את הכנסת להעמיד את בית המשפט במקומו בחקיקה. אני קורא לראש הממשלה לא לקיים את פסק הדין הזה שדגל שחור מתנוסס מעליו".

 

שר התיירות יריב לוין תקף אף הוא את בית המשפט העליון. לדבריו, "פסיקת בג"ץ להורות על הרס הבתים בבית אל היא חרפה וכתם מוסרי נוסף על מערכת המשפט. שוב הוכח ששופטי בג"ץ פוסקים מתוך אג'נדה פוליטית ומתוך שנאה למפעל ההתיישבות. אין ספק שלו היה מדובר בבנייה ערבית במזרח ירושלים או בבנייה בדואית בנגב לא היו שופטי בג"ץ פוסקים כפי שפסקו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית
איילת שקד
צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית
מומלצים