שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הלחץ עבד: נתניהו אישר בנייה מיידית של מאות יחידות דיור

  בבית היהודי הפעילו לחץ כבד על ראש הממשלה בעקבות ההחלטה להרוס את מתחם המריבה בבית אל. בהתייעצות בלשכתו אישר נתניהו על בנייתן של 300 יחידות דיור בבית אל ועוד מאות בשכונות ירושלים מעבר לקו הירוק. בנט: "תגובה ראויה ציונית נכונה"

   

  בדרך להריסה. בית אל, היום (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית) (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)
  בדרך להריסה. בית אל, היום(צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)

  ההריסה של בנייני דריינוף בבית אל יצאה לדרך, ובמקביל אושרה בניית מאות יחידות דיור בהתנחלות: זמן קצר אחרי שהדחפורים החלו לבצע את הריסת שני בנייני המריבה שנבנו על קרקע פלסטינית, פרסמה בצהריים (יום ד') לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הודעה שלפיה אושרה מיידית בנייתן 300 יחידות דיור בהתנחלות שבשומרון.

   

  בהודעה נמסר כי "בהתייעצות שהתקיימה בלשכת ראש הממשלה אושרה בניית יחידות הדיור, שבנייתן הובטחה לפני כשלוש שנים על ידי ממשלת ישראל בעקבות העתקת המבנים מגבעת האולפנה".

   

  כמו כן צוין בהודעה כי אושר לקדם בנייה ותכנון של שיווק 91 יחידות דיור בפסגת זאב וכן תכנון של 24 יחידות דיור בפסגת זאב, 300 יחידות דיור ברמות, 70 יחידות דיור בגילה ו-19 יחידות דיור בהר חומה. שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מסר בתגובה כי "הממשלה אישרה הקמה מיידית של 300 מאות יחידות דיור בבית אל ועוד מאות יחידות בירושלים. תפקיד בית המשפט לשפוט, תפקיד הממשלה לבנות. זוהי תגובה ראויה ציונית נכונה. ככה בונים את המדינה שלנו. ובאותה נשימה אני קורא לכולם שלא להרים יד ולא להפעיל אלימות בשום מצב, נקודה. נבנה את ארץ ישראל אבל בצורה חוקית וראויה".

   

   

  כיסאות באוויר. עימותים הלילה בבית אל    (צילום: דוברות מטה בית אל)

  כיסאות באוויר. עימותים הלילה בבית אל    (צילום: דוברות מטה בית אל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הלחץ עבד. נתניהו ובנט (צילום: ניו מדיה ליכוד) (צילום: ניו מדיה ליכוד)
  הלחץ עבד. נתניהו ובנט(צילום: ניו מדיה ליכוד)

  מוקדם יותר הביעו שרי הבית היהודי וחברי המפלגה מחאה בעקבות החלטת בג"ץ לאשר את הריסת בנייני דריינוף. שר החקלאות אורי אריאל אמר כי "פניתי לראש הממשלה ודרשתי ממנו בתקיפות לאשר

  מיידית את בניית 300 יחידות הדיור המעוכבות. הודעתי לראש הממשלה שאני מצפה לקבל תשובה חיובית בתוך כשעה".

   

  שר החינוך בנט העביר אף הוא דרישה לנתניהו לקיים את הבטחתו לבנות 300 יחידות דיור בבית אל כפי שהתחייב. בנוסף לדרישה שהפנה לנתניהו, קרא בנט למתנחלים להימנע מאלימות. "זוהי פסיקה מצערת של בג"ץ, שהחליט להתעלם מעמדת המדינה. הפסיקה תביא לתנופת בנייה בכל רחבי ההתיישבות. עם זאת, מרגע שהתקבלה ההחלטה אני אומר באופן ברור: מחאה - כן, אלימות - לעולם לא".

   

  שרת המשפטים איילת שקד אמרה לאחר החלטת בג"ץ: "אנו חיים תחת שלטון חוק ועלינו לקבל את פסק הדין של בג"ץ ועמו את רוע הגזרה. הבתים בבית אל ייהרסו וייבנו מיד לאחר מכן. זוהי הדרך היהודית. לא מאבדים תקווה. אני קוראת לשר הביטחון ולראש הממשלה לקיים את ההבטחות לבוחרים ולהתחיל לבנות כבר היום בלי תירוצים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים