שתף קטע נבחר

בן 10: השכן כלא אותי בתא מטען של מכונית

בית המשפט הוציא צו הרחקה לגבר בן 30 מאשקלון שהסתכסך עם שכנו הקטן ששיחק כדורגל מתחת לחלונו. למרות חומרת המעשים הוא טרם נעצר

סכסוך שכנים בין-דורי באשקלון. בית משפט השלום בעיר הוציא אתמול (יום ו') צו הרחקה למשך חצי שנה נגד גבר בן 30, נשוי ואב לתינוקת, שתקף וכלא את שכנו, בן 10, בגלל שהרעיש בעת ששיחק כדורגל בחצר הבניין. באחד המקרים, העיד הילד, הכניס אותו השכן בכוח לתא המטען של מכונית ואיים לחטוף אותו. במקרה אחר כלא אותו בדירתו והיכה אותו.

 

השניים מתגוררים בבניין מגורים בעיר. הגבר בקומה השנייה, הקרובה לחצר, ואילו הילד מתגורר עם משפחתו בקומה עליונה בבניין. לטענת השכן, הילד ואחיו הקטן נוהגים לשחק כדורגל בחצר הבית ולהרעיש, דבר שמעיר את בתו הקטנה, זאת למרות הפצרות חוזרות ונשנות מצדו שיפסיקו.

 

במהלך השבוע האחרון הסלים הסכסוך. בעת שהילדים שיחקו כדורגל ירד השכן הזועם לחצר, משך את האח הבכור לכיוון מכוניתו, הכניס אותו לתא המטען, איים לחטוף אותו ושחרר אותו רק לאחר שהילד פרץ בבכי. כעבור זמן, כך טען הילד, בזמן ששיחק עם אחיו באותה חצר, תפס אותו השכן, גרר אותו למעלית וכלא אותו בביתו תוך שהוא תוקף אותו. הילד סיפר כי ניסה להימלט דרך המרפסת בקפיצה אך לבסוף השכן שיחרר אותו.

 

במשטרת אשקלון פתחו בחקירה, אך השכן לא נעצר. הוא זומן למסור עדות והבירור בנושא נמשך. הוריו של הילד, שמיוצג על ידי עו"ד לימור רוט-חזן ועו"ד רובי גלבוע, דורשים כעת מהמשטרה למצות את הדין עם השכן וטוענים לכליאת שווא וחטיפה. "אנחנו חוששים שהוא ישוב ויתקוף. מאז המקרים הילדים בטראומה", אמרו.

פרקליטיו של הילד, עו"ד לימור רוט חזן ועו"ד רובי גלבוע - ההורים מפחדים שהשכן יתקוף שוב ()
פרקליטיו של הילד, עו"ד לימור רוט חזן ועו"ד רובי גלבוע - ההורים מפחדים שהשכן יתקוף שוב
 

בדיון שהתקיים אתמול באולמה של השופטת סבין כהן חתמה האחרונה, כאמור, על צו הרחקה לשכן למשך חצי שנה. עוד הוחלט שעל השכן יהיה לשמור מרחק שלפחות שבעה מטרים מהילדים וכן נאסר עליו לשהות איתם יחד במעלית. בית המשפט הדגיש כי במקרה של פגישה אקראית בשטח הבניין חובתו של השכן המבוגר להתרחק מהילד.

 

פרקליטו של החשוד, עו"ד דרור טיירו, מסר בתגובה כי מרשו פנה להורי הילד, אך הדבר לא עזר. "מרשי שוחח עם הילד בדירתו כדי לדרוש ממנו לחדול מהתנהגותו, אך לא איים עליו, כלא אותו או הכניס אותו לתא מטען". יצוין כי המשטרה בדקה את התלונה ולא נקטה כנגד מרשי בפעולה כלשהי , שכן כאמור לא נשקפה ולא נשקפת כל סכנה לילד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הילד טוען שניסה להימלט מבית השכן בקפיצה מהמרפסן
צילום: shutterstock
מומלצים