שתף קטע נבחר

צילום: Shutterstock

אליפות העולם בשחייה: השליחים יגיעו לריו?

7 נציגים ישראלים יקפצו למים באצטדיון בקאזאן כבר ביום הפתיחה, כשמלבד עמית עברי ב-200 מ' מעורב אישי, יחלו להתחרות גם עידו הבר ב-400 מ' חופשי, תומר זמיר ב-50 מ' פרפר וכמובן נבחרת השליחים ב-4X100 חופשי

לאחר הקפיצות למים, כדורמים והמים פתוחים, תצא לה לדרך מחר (א') אליפות העולם בשחייה, בבריכה המיוחדת שנבנתה באצטדיון הכדורגל של קאזאן שברוסיה. כאשר כבר ביום הפתיחה יזנקו שבעה נציגים ישראלים (כולל השליחים).

 

התחרות החשובה ביותר לפני ריו

 

הראשון שיקפוץ למים, יהיה עידו הבר במשחה ל-400 מטר חופשי, בו הוא שובץ למקצה הרביעי מתוך שבעה. מלבד מטרתו לעלות לחצי הגמר, הבר ינסה לקזז לפחות שתי עשיריות משיאו ולהשיג את הקריטריון האולימפי העומד על 3:50.40 דקות.

 

ינסה לקבוע את הקריטריון האולימפי. עידו הבר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ינסה לקבוע את הקריטריון האולימפי. עידו הבר(צילום: אורן אהרוני)

 

עמית עברי, שכבר מחזיקה בכרטיס האולימפי במשחה ל-100 מטר חזה, תנסה לעשות זאת גם במקצים נוספים, כשהראשון מביניהם בתוכנית העמוסה שלה באליפות , יהיה ל-200 מטר מעורב אישי.

 

מיד בהמשך, תומר זמיר יקפוץ למים ב-50 מטר פרפר, במקצה התשיעי והאחרון, החזק ביותר במוקדמות, כשאיתו ישחה גם הצרפתי פלורן מנודו, אלוף אירופה במשחה זה, והאלוף האולימפי ב-50 מטר חופשי.

 

לקראת אליפות ארוכה ותובענית. עמית עברי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
לקראת אליפות ארוכה ותובענית. עמית עברי(צילום: אורן אהרוני)

 

את יום המוקדמות הראשון, תנעל נבחרת השחייה של ישראל ב-4X100 מטר חופשי, ששובצה במקצה השלישי והלפני אחרון. בנוסף לניסיון הקשה לעלות לגמר, תנסה הנבחרת להתברג בין 12 הראשונות שיזכו להיכנס אוטומטית לאולימפיאדת ריו.

 

מים פתוחים: ספרא מקום 12

הישג נהדר לשחיין המים הפתוחים יובל ספרא, שסיים את המשחה ל-25 קילומטר במקום ה-12 בזמן של 5:02:52.9 שעות. במדליית הזהב זכה האיטלקי סימונה רופיני עם 4:53:10.7 שעות.

 

שחר רסמן, שעדין מחזיק את ההישג הטוב ביותר של ישראלי במשחה זה, כשב-2013 דורג במקום ה-11, לא הצליח לעמוד בתנאי מזג האוויר הקשים והגשם שירד ולא סיים את התחרות, כפי שקרה לעוד שמונה שחיינים.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
עמית עברי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים