שתף קטע נבחר

משב בן 13 למד עזרה ראשונה והציל את חיי אביו

אחרי שלמד עזרה ראשונה עם חבריו כי "זה חשוב", משב זכה להציל את חיי אביו לאחר שהוא לקה בדום לב. מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב בשיבא בה אושפז האב: "זהו אחד המקרים המרגשים ביותר שבו אדם ניצל הודות לנחישות ולתושייה של בנו"

משב מנלה (13) מגבעת שמואל לא תיאר לעצמו שאת הידע התיאורטי בקורס עזרה ראשונה של מד"א הוא יממש זמן קצר אחר כך באביו, ויציל את חייו. האב שוחרר באחרונה מאשפוז מ"שיבא".

 

משב: "אני וחברים שלי החלטנו לצאת לקורס של מד"א, כי הבנו שזה חשוב. למדנו איך לטפל בכוויות, איך לחבוש פצוע וגם איך לבצע החייאה".

 

כמה שבועות לאחר תום הקורס, בזמן שהוא ואחותו היו בסלון הדירה, הם שמעו שאביהם דוד מחרחר, בגלל דום לב. "רצתי אליו מהר, היינו בפאניקה והתקשרנו למד"א. בזכות הקורס ידעתי מה לעשות. התחלתי לבצע פעולות החייאה לאבא ולעסות לו את הלב".

 

לאחר כרבע שעה של החייאה הגיעו אנשי צוות איחוד הצלה. הם ייצבו את מצב האב. לאחר מכן, צוות מד"א פינה אותו לבית החולים שיבא בתל השומר.

 

במשך שלושה חודשים היה האב מאושפז בבית החולים ובאחרונה הוא שוחרר לביתו. "אבא מזכיר לי מדי פעם שהצלתי את חייו".

 

פרופ' שלומי מטצקי, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב בשיבא, אמר: "לתושייה ולידע של הבן היה תפקיד מכריע בכך שהאב בחיים. זהו אחד המקרים המרגשים ביותר שבו אדם ניצל הודות לנחישות ולתושייה של בנו".

 

צפו בדרך הנכונה לבצע החייאה:

  

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
משב מנלה ואביו. הציל את חייו בזכות הקורס
צילום: יריב כץ
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים