שתף קטע נבחר

השב"כ עצר את נכדו של הרב כהנא

מאיר אטינגר הורחק בעבר בצו מנהלי מיו"ש וחשוד כעת במעורבות בהתארגנות יהודית קיצונית. הוא נעצר בצפת. בבלוג שפרסם בשבוע שעבר כתב כי "אין שום התארגנות טרור, אבל כן יש המון המון יהודים שהחוקים שמחייבים אותם הם לא חוקי המדינה"

 

ארכיון. מעצר קודם של מאיר אטינגר (צילום: אהוד אמיתון תצפית) (צילום: אהוד אמיתון תצפית)
ארכיון. מעצר קודם של מאיר אטינגר(צילום: אהוד אמיתון תצפית)

 

מאיר אטינגר, פעיל ימין שהורחק לנוכח מסוכנותו בצו מנהלי למשך שנה מיהודה ושומרון ומירושלים ומתגורר כיום בצפת, נעצר היום (ב') בחשד למעורבות בפעילות של התארגנות יהודית קיצונית. הוא נעצר על-ידי היחידה המרכזית של משטרת מחוז ש"י והועבר לחקירת השב"כ. אטינגר לא נעצר במעצר מנהלי ועל החקירה מוטל איפול. אטינגר הוא נכדו של הרב מאיר כהנא.

 

בבלוג שהוא מפרסם בשם "צו השעה" כתב ביום חמישי שעבר - יום לפני הפיגוע בכפר דומא שבו נרצח התינוק עלי דוואבשה - כי "את האמת צריך להגיד - אין שום התארגנות טרור, אבל כן יש המון המון יהודים, הרבה יותר ממה שחושבים, שסולם הערכים שונה לחלוטין מזה של בג"ץ או שב"כ, ושהחוקים שמחייבים אותם הם לא חוקי המדינה - הבורות הנשברים, אלא חוקים הרבה יותר נצחיים, אמיתיים ממקור מים חיים".

 

עוד כתב בבלוג תחת הכותרת "התארגנות טרור", כי "במסגרת ההודעה הרברבנית של השב"כ על ההתארגנות שהשב"כ 'חשף', צוטטו דברים שכתבתי בבלוג זה לפני כמה שבועות כדברי 'ראש ההתארגנות'. ת'אמת לא יודע מה הם רצו שם בשב"כ שאני אארגן, ובטח כדאי שיחפשו אנשים אחרים שיתנדבו לתפקידים שהם צריכים עבור ההצגה לתקשורת, אבל הדחף הזה של השב"כ לייצר אווירה ולהמציא מיצגים כאילו יש איזו 'התארגנות' שהוא חשף, מסביר לנו היטב את מה ששם בשב"כ מבינים כל כך ומפחדים ממנו כל כך".

 

 
תחת מעטה של סודיות קמו בחודשים האחרונים ברחבי יהודה ושומרון תאים חדשים של "נערי גבעות", שמאמינים כי יש לבצע פעולות תג מחיר שלדבריהם יבעירו את המצב במזרח התיכון ויקרבו את הגאולה ואת ביאת המשיח. עם הצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא ביום שישי בבוקר, שבמהלכה נרצח הפעוט עלי בן השנה וחצי ובני משפחתו נפצעו קשה, ניתן היה להבחין בכתובות שרוססו על קירות המבנה החרוך שלא מותירות מקום לספק: "יחי המלך המשיח" ו"נקמה".
 
"נערי הגבעות", שבפי חוקרי המחלקה היהודית בשב"כ מכונים גם "יהודים שמחים", מאמינים לפי תפיסתם כי גביית מחיר מהממסד תאפשר לבסס מדינה יהודית המושתתת על ערכי המוסר היהודי כפי שמופיע במקורות. חלקם מצהירים כי הם נמנים עם קהל חסידיו של הרב יצחק גינזבורג, חסיד חב"ד הנושא בתפקיד נשיא ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר, שבעברו שלל פרסומים מעוררי מחלוקת ביחס לערבים.
 
"יש הרבה יהודים שמאסו בסולם הערכים והנורמות של בג"ץ ושל השב"כ", אמר אחד מפעילי הגבעות בשומרון. "החוקים שמחייבים אותי אלו לא חוקי המדינה, אלא חוקי התורה הנצחית. בסוף נקים כאן מדינה יהודית-דתית, שבה היהודים לא יפחדו מערבים".
 
שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס היום בלשכתו למאבק בטרור היהודי, ואמר כי "אנחנו מתכוונים להילחם בטרור היהודי ללא פשרות. זהו מאבק על דמותה של המדינה ואין לנו כוונה לוותר במאבק הזה. הקבינט קיבל אתמול החלטות חשובות, כולל ההמלצה שלי לפעול ולנקוט בצעדים דרסטיים של מעצרים מנהליים. זהו צעד דרסטי שנשתמש בו במשורה, במקרים שבהם יהיה קושי ראייתי להביא אנשים לדין בעוד יש בסיס מודיעיני לכך שהם אחראים לפיגועים או לפעילות מהסוג הזה, ולכן אנחנו גם לא נהסס מלנקוט בצעדים דרסטיים שכאלה כדי למנוע שפיכות דמים. זהו מאבק, כפי שאמרתי, על דמותה של המדינה, ואנחנו שוקלים צעדים נוספים, כדי להביא בסופו של דבר את הטרוריסטים האלה לדין". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהוד אמיתון תצפית
מאיר אטינגר
צילום: אהוד אמיתון תצפית
זכריא סדה, ארגון "רבנים לזכויות אדם"
פיגוע הטרור בדומא
זכריא סדה, ארגון "רבנים לזכויות אדם"
מומלצים