שתף קטע נבחר

גלנט: "חריש תהיה מוקד לדיור בר-השגה"

בסיור שערך שר הבינוי, יואב גלנט, בעיר החדשה חריש שנבנית בימים אלה, הוא הבהיר כי במכרזים החדשים לבניית דירות יעשה משרד הבינוי מאמץ לשמור על מחירים נגישים לזוגות צעירים. "לא כולם יכולים לגור בת"א - הקמת העיר הזו היא המענה האמיתי של הממשלה למצוקת הדיור"

"במכרזים החדשים אנו עושים מאמץ לשמור על חריש כמוקד לדיור בר-השגה נגיש לזוגות צעירים ולמשפרי דיור. צריך להבין - לא כולם יכולים לגור בתל-אביב ובסביבתה". כך אמר הבוקר (ג') שר הבינוי, יואב גלנט, בסיור שערך בעיר הנבנית בימים אלה, כדי לבחון את התקדמות העבודות ופיתוח התשתיות.

 

חריש - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

גלנט ציין כי "חריש מציעה נגישות גבוהה למרכז הארץ למרכזי תעסוקה נוספים בסביבות חדרה, נתניה, יקנעם וחיפה. בעתיד אני בטוח שיתפתחו סביב העיר החדשה אזורי תעסוקה חדשים, שיאפשרו עבודה גם בסמוך לה". הוא הוסיף כי "הקמת חריש היא המענה האמיתי של הממשלה הנוכחית למצוקת הדיור של הזוגות הצעירים בישראל".

 

שר הבינוי ציין כי חריש היא העיר החדשה הראשונה שנבנית מאז הקמת העיר מודיעין בראשית שנות ה-90 שלא המאה הקודמת. "תפקידי להבטיח שהפרויקט הזה יתנהל באופן מהיר ויעיל, ולוודא שהממשלה תעמיד את התקציבים ותקבל את ההחלטות שנדרשות לקידום הקמתה. תוכנית האב של העיר היא הבסיס להמשך, ולאורה צריך להתקדם בכל התחומים".

השר גלנט בסיור בחריש, הבוקר ()
השר גלנט בסיור בחריש, הבוקר

 

העיר תחל להתאכלס בחודש הקרוב

בסיור לקחו חלק גם מנכ"ל משרד הבינוי, אשל ארמוני; ראש המועצה המקומית, יצחק קשת; ועו"ד דוד מגן, הממונה מטעם הממשלה כיו"ר ועדת התכנון והבנייה המקומית. קשת הסביר כי על פי קצב התקדמות הפרויקטים, צפוי להיקלט אכלוס הגל הראשון של רוכשי הדירות, כ-400 משפחות, בחודש נובמבר הקרוב.

 

על פי תוכניות הבנייה, חריש עתידה לקלוט כ-500 משפחות מדי רבעון, ובכך להגיע ל-2,000 משפחות חדשות בשנה הקרובה. בתוך עשור היא צפויה לאכלס כ-25 אלף משפחות (100-120 אלף תושבים). לצורך כך ברשות המקומית מציינים כי צפויים להיבנות 3 בתי ספר, 24 גנים ו-3 קומפלקסים למעונות יום. בנוסף ייבנה פארק משולב בגן משחקים, לצד קידום עבודות תשתית עבור תאורת רחוב.

 

לדברי קשת, "חריש תהיה עיר הזוגות הצעירים של ישראל - דתיים וחילוניים - ותציע איכות חיים, טכנולוגיה מתקדמת, מערכת חינוך מצוינת ונגישות גבוהה למרכז הארץ באמצעות כביש 6. בעזרת תמיכת המדינה לפתרון האתגרים העומדים בפנינו - ובראשם קידום החלטת הממשלה להקמת העיר והגדרתה כאזור בעדיפות לאומית א', לצד פיתוח הנגישות התחבורתית והרחבת הגבולות לבניית אזורי תעשייה ותעסוקה - היא צפויה למשוך תושבים מכל רחבי הארץ".

 

צפו: שר הבינוי גלנט בדיון בוועדת הכלכלה

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הבינוי, יואב גלנט (מימין) בסיור בחריש
מומלצים