שתף קטע נבחר

הוותיקן ליועמ"ש: "הכתובת על הקיר. דורשים כתב אישום נגד גופשטיין"

אחרי שקרא לשרוף כנסיות - נציגת הוותיקן הקסטודיה דורשת מהיועמ"ש לפעול מיידית להגשת כתב אישום נגד בנצי גופשטיין, "מתוך ראיית הסכנה המוחשית לכנסיות ולנוצרים בארץ, והחשש מהמשך הפגיעה בהם". גופשטיין בתגובה: "הגיע הזמן להזכיר לוותיקן שחלפה תקופת הצנזורה בה צינזרו ספרים יהודיים"

דבריו של בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה, ממשיכים להבעיר אש: נציגת הוותיקן בישראל, הקסטודיה דה טרה סנטה, פנתה היום (א') ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה לפעול משפטית להגשת כתב אישום נגד גופשטיין – לאחר שהוקלט במהלך דיון, כשהוא תומך בהצתת כנסיות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

במכתב בהול ששלחה ליועמ"ש, שאליו כותבו גם שגריר הוותיקן בישראל והפטריארך הלטיני של ירושלים, הבהירה האחראית על המקומות הקדושים לנצרות בארץ מטעם הוותיקן, כי "טרם יבשה הדיו על כתבי האישום שהוגשו נגד מציתי 'כנסיית נס הלחם והדגים'... וכבר צצו דבריו המחרידים של מר בנצי גופשטיין... ובהם תמיכה מפורשת בשריפת כנסיות בישראל".

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 • גופשטיין: לשרוף כנסיות - מוכן לשבת בכלא 50 שנה
 • כמה אורנה פורת הפסדנו בגלל הרבנות?/ אביאור ביירון 

  כולנו אחראים לרצח של עלי ושירה/ פרופ' רוחמה וייס

   

  נציגת הוותיקן הביאה את תמלול השיחה הסוערת שהתפתחה, ובין היתר את ציטוטיו של גופשטיין כי "הרמב"ם פסק שעבודה זרה צריך לבער... מה השאלה בכלל?" "דומה כי תדהמתם ואזהרותיהם של הנוכחים לא הרשימו את מר גופשטיין", כתבה, "ובתגובה לאזהרה כי דבריו עלולים לשמש עילה למעצרו, השיב: 'זה הדבר האחרון שמטריד אותי. אם זו האמת, אי מוכן לשבת בכלא גם 50 שנה בשביל זה'".

   

  גופשטיין: מיצר על העיתונאי החרדי שהלשין לוותיקן על דברי תורה

  פריד ג'ובראן, היועץ המשפטי של הקסטודיה שהגיש את המכתב בשמה - הזהיר במכתב ליועמ"ש: "הכתובת מתנוססת על הקיר, ופגיעה בנפש שתוצאותיה מי ישורנו, אינה עניין של אם, אלא אימתי". לפיכך דורשים בנציגות הוותיקן מויינשטיין להפעיל את הסמכויות המוקנות לו - ולהורות על הגשת כתב אישום נגד גופשטיין בחשד להסתה לאלימות ולטרור, "וזאת מתוך ראיית האינטרס הציבורי והסכנה המוחשית לכנסיות ולקהילות הנוצריות בארץ, והחשש הממשי מהמשך הפגיעה בהן כתוצאה מדבריו".

   

   

  בין היתר, מציינת הקסטודיה דה טרה סנטה במכתבה, כי מזה מספר חודשים מונחים על שולחנו של

  היועמ"ש ממצאי חקירה שהתנהלה נגד ארגון להב"ה, "אך למרבה הצער ממצאים אלה לא תורגמו לכדי כתבי אישומים פליליים. כל התמהמהות יכולה להתפרש כתפיסה של רפיסות גורמי האכיפה, שלא לומר כגושפנקא לפריקת העול הגזענית מבית היוצר של ארגון להב"ה".

   

  ביום שישי הגישו ראשי הכנסיות הנוצריות בישראל תלונה במשטרה נגד גופשטיין, לאחר שבמהלך עימות סוער בפאנל חרדי, הביע פעיל הימין הקיצוני תמיכה בשריפת כנסיות – כאקט מוצדק הלכתית. הדברים נאמרו במהלך סמינר קיץ של תלמידי ישיבת וולפסון. עם פרסום הקלטת שנחשפה באתר "כיכר השבת", טען גופשטיין כי רק ציטט את דברי הרמב"ם כחלק מדיון הלכתי תיאורטי.

   

  גופשטיין מסר בתגובה: "אני רואה בחומרה רבה את ההתערבות הוותיקן בדיונים הלכתיים. הגיע הזמן להזכיר לוותיקן שחלפה תקופת הצנזורה בה הם צינזרו ספרים יהודיים. משכו ידיכם מתורת ישראל". והוסיף כי "אני מיצר על אותו עיתונאי חרדי שהלשין לוותיקן על דברי התורה".

   

  בסוף השבוע הודיע גם חבר הכנסת יוסף ג'בארין (הרשימה המאוחדת) כי פנה ליועמ"ש בדרישה להגיש כתב אישום נגד גופשטיין.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גור דותן
  הוותיקן דורשי:ם להורות על הגשת כתב אישום נגד בנצי גופשטיין
  צילום: גור דותן
  צילום: מוטי קמחי
  היועמ"ש, יהודה ויינשטיין
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים