שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גופשטיין: לשרוף כנסיות - מוכן לשבת בכלא 50 שנה
  במהלך עימות סוער בפאנל חרדי, הביע בנצי גופשטיין, ראש ארגון להב"ה, תמיכה בשריפת כנסיות - כאקט מוצדק הלכתית. בהקלטה הוא נשמע אומר על הצתת כנסיות: "זה הרמב"ם. פשוט שכן, מה השאלה בכלל?" מאוחר יותר ניסה לחזור בו: "זה היה דיון הלכתי תיאורטי"

   

  האזינו לקלטת    (באדיבות "כיכר השבת")

  האזינו לקלטת    (באדיבות "כיכר השבת")

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חודש לאחר הצתת כנסיית "הלחם והדגים" - מי תומך בשריפת כנסיות ? במהלך עימות סוער בפאנל חרדי, הביע בנצי גופשטיין, ראש ארגון להב"ה, תמיכה בשריפת כנסיות – כאקט מוצדק הלכתית. הדברים נאמרו במהלך סמינר קיץ של תלמידי ישיבת וולפסון, ונחשפו בקלטת שהגיעה ל"כיכר השבת".

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

   

  בפאנל בהשתתפות רבנים ועסקנים פוליטיים, בהנחיית הרב אבא טורצקי, התלהטו הרוחות במהלך דיון בנוגע לשאלת היחס לבתי תפילה נוצריים, המוגדרים על ידי פוסקי הלכה מסוימים כ"בתי עבודה זרה". גופשטיין, פעיל ימין קיצוני, נשאל על ידי כתב "יתד נאמן", בני רבינוביץ', שנכח בדיון, "האם אתה בעד שריפת כנסיות בארץ ישראל, כן או לא?" בתשובה, טען כי הרמב"ם פסק שצריך לשרוף. "האם אתה נגד הרמב"ם או בעד הרמב"ם?" השיב בשאלה.

   

  כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

   

  התשובה הדהימה את הנוכחים, בהם הרב משה קליין, רב המרכזים הרפואיים "הדסה", וצוריאל קריספל, סגן ראש העיר אלעד, והם מחו נמרצות. "בנצי, אתה בעד לשרוף או לא?" הקשה הרב טורצקי. "בוודאי שכן", נשמע גופשטיין בקלטת. "זה הרמב"ם. פשוט שכן, מה השאלה בכלל?"

   

  הרב קליין העיר לגופשטיין: "ברגע זה צילמו אותך והקליטו אותך. אם זה מגיע למשטרה, אתה נעצר". - "זה הדבר האחרון שמטריד אותי", השיב. "אם זו האמת, אני מוכן לשבת בכלא 50 שנה בשביל זה".

   

  גופשטיין בתגובה: דיון הלכתי תיאורטי

  מיד לאחר הכנס חשף רבינוביץ' בחשבון הטוויטר שלו, כי גופשטיין קרא לשרוף כנסיות – ועורר סערה ברשת.

  גופשטיין הכחיש וטען כי רק ציטט את דברי הרמב"ם כחלק מדיון הלכתי. ראוי לציין כי למרות ההקלטה המתפרסמת כאן, ניסה הערב גופשטיין להמשיך ולטעון כי מדובר בדיון הלכתי תיאורטי.

   

  "בפאנל סגור של ישיבת וולפסון עלה דיון הלכתי בשיטת הרמב"ם על הנצרות", אמר ל-ynet. "במהלך הדיון אמרתי שלשיטת הרמב"ם צריך לבער את העבודה הזרה. הדגשתי מספר פעמים שאני לא קורא לנקוט בצעדים אופרטיביים, אלא שזו שיטת הרמב"ם, וזה מוטל על ממשלה. לא יחידים. אני מבין שיש עליהום על אנשי הימין ומנסים לתפוס אותנו בכל מילה, אבל הייתי ממליץ לפתוח קודם בחקירה נגד הדרשנים במסגדים או טיבי וזועבי. אחר כך שיפנו אלי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים