שתף קטע נבחר

כך "גויס" משה פרץ להופעה בלעדיו

תלונה במשטרה: מפעל הפיס השתמש בשמו של הזמר כדי להלבין אירוע שאסור היה לו לממן

האם מפעל הפיס השתמש בשמו של הזמר הנודע משה פרץ כדי "להלבין" אירוע שאותו מימן בניגוד לחוק? למשטרה הוגשה תלונה בעניין זה, והיא נבדקת.

החשבונית על הופעת משה פרץ  ()
החשבונית על הופעת משה פרץ
 

 

הסיפור התחיל להתגלגל לפני כשלוש שנים כאשר במג'דל שמס התקיימה אזכרה במלאות חודש למותו של ראש המועצה סלים שופי, לוחם מהולל לשעבר בסיירת מטכ"ל.

 

לאירוע הוזמן בין היתר ראש הממשלה נתניהו, בוגר הסיירת, משום ששופי הציל את חייו באחת מהפעולות שבהן השתתפו בעורף האויב. כן נכחו באירוע אישי ציבור רבים ובהם יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין, לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל.

 

זמן מה לאחר מכן הופיעו פרסומים בעיתונות על כך שהאזכרה מומנה על ידי מפעל הפיס. הידיעות על כך הגיעו לאוזני החשב הכללי במשרד האוצר, שמפקח על מפעל הפיס, והוא שאל את בכירי מפעל הפיס אם נכון שהמפעל מימן אירוע שבו היו לא מעט גורמים פוליטיים. לאחר זמן מה קיבל תשובה מלשכת דיין: לא מימנו את האירוע.

 

אלא שאחד מבכירי מפעל הפיס הגיש תלונה במשטרה וטוען שמפעל הפיס מימן את האירוע, אבל "הלבין" אותו. בחשבוניות שנמצאו נכתב כי מדובר באירוע הצדעה במלאות 60 למג'דל שמס ולא באזכרה. עוד נמצא מסמך במפעל הפיס שלפיו לחגיגה הוזמן הזמר משה פרץ בעלות של כ-93 אלף שקלים.

 

החשבונית מתוארכת ליום שבו התקיימה האזכרה. אבל בדיקה העלתה כי פרץ לא הופיע שם באותו ערב. כאמור, במשטרה בודקים את התלונה בחשד לרישום כוזב במסמכי תאגיד. בינתיים נגבו כמה עדויות מעובדים במפעל הפיס. מחברת יחסי הציבור של הזמר נמסר: "לא היה ולא נברא אירוע כזה". ממפעל הפיס נמסר: "אם הוגשה תלונה במשטרה, חזקה שתבדוק את הנושא".

 

החברה שהפיקה את האירוע: "מפעל הפיס הזמין את האירוע. בגלל מחסור בתקציב הוזמן בסוף זמר אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים