שתף קטע נבחר

אין גיבוי: מגישת פוקס לבד במערכה מול טראמפ

ארה"ב סערה בעקבות פרשת "המחזור" של טראמפ והמגישה מייגן קלי, שקיבלה איומים על חייה מצד תומכיו, והשבוע הבהירה כי לא תתנצל על שעשתה את עבודתה. במקום לגבות אותה, ברשת התחננו לטראמפ שישוב להתראיין. הלילה הוא התרצה ואמר לפוקס: "אשקיע מאות מיליונים במרוץ"

במשך שבוע סערה ארצות הברית בעקבות ההתבטאויות הפוגעניות של המיליארדר דונלד טראמפ נגד המגישה מייגן קלי לאחר העימות הרפובליקני הראשון במרוץ לבית הלבן. לאחר שטראמפ רמז שהתוקפניות, לדבריו, של קלי שהופנתה נגדו במהלך כל העימות נבעה בשל היותה במחזור, השבוע הגיעה התשובה שלה. "בואו נסכים שטראמפ ואני לא מסכימים. אני לא אתנצל על עבודה עיתונאית טובה".

 

לקלי היה שבוע לא קל. היא סיפרה לעורכיה הממונים ברשת החדשות כי היא קיבלה איומי רצח מתומכיו של המיליארדר. גם זה לא הביא את מנהלי ערוץ החדשות בכבלים הנצפה ביותר בארה"ב להגן על המגישה הכוכבת שלו. אפילו להפך.

 

האהדה לטראמפ בקרב צופי פוקס הובילה את המנהלים להיכנע ואף להפציר בטייקון ואחד המועמדים הרפובליקניים לנשיאות להסכים לשוב להתראיין אצלם לאחר שהבהיר כי לא יתראיין יותר ברשת.

 

לא מתנצלים. טראמפ וקלי (צילום: רויטרס, AFP) (צילום: רויטרס, AFP)
לא מתנצלים. טראמפ וקלי(צילום: רויטרס, AFP)

באתר "ניו יורק מגזין" דיווחו כי בעלי פוקס רוג'ר איילס הניף דגל לבן ביום שני וטלפן לטראמפ. הוא הציע לו להופיע בתוכנית של קלי כדי לטהר את האווירה, אך טראמפ סירב. לבסוף הסכים טראמפ להופיע בתוכנית ערב אחרת לאחר כמה טלפונים של איילס. "הוא בחור נהדר", צייץ טראמפ. "הוא הבטיח לי שאקבל יחס הוגן בפוקס ניוז".

 

אף שברשת החדשות עדיין לא התייצבו לצד המגישה, קלי השיבה מלחמה. "חזרתי מסוף שבוע בים עם בעלי והילדים. משהו קרה", אמרה בבדיחות דעת בנוגע לסערה שהתעוררה בתחילת תוכניתה.

 

אז התפנתה קלי לנושא הבוער. "טראמפ חשב שהשאלה ששאלתי על דבריו בעבר נגד נשים לא הייתה הוגנת וטען שתקפתי אותו. אני שאלתי אותו שאלה קשה, אך הוגנת. בואו נסכים שאנחנו לא מסכימים".

 

"טראמפ תקף אותי בראיונות השבוע ואני החלטתי לא להגיב", המשיכה קלי במונולוג. "טראמפ איש מעניין שכובש את הבוחרים ובגלל זה הוא מוביל בסקרים. טראמפ לא מוכן להתנצל, אבל אני לא אתנצל שעשיתי עבודה עיתונאית טובה. אני אמשיך לעשות את עבודתי ללא פחד ואני מצפה שטראמפ ימשיך במסע הקמפיין המוצלח שלו. זהו עסק קשה, אך זה הזמן להתקדם. ועכשיו בואו נעבור לחדשות האמיתיות".

 

בינתיים, טראמפ ממשיך במסע שלו בניסיון לכבוש את המפלגה הרפובליקנית. הוא שב כאמור להתראיין לרשת פוקס והלילה הוא אמר כי הוא מוכן "לבזבז" עוד 345 מיליון דולר לפחות כדי לממן את הקמפיין שלו כל עוד יצליח בסקרים. "ראית שההכנסה שלי היא 400 מיליון דולר בשנה. ברור שאני מוכן ויכול להוציא סכומים כאלה", אמר, ושב על האיום שלו לרוץ כעצמאי. "אני רוצה להתמודד כרפובליקני, אבל אני רוצה לשמור על דלת פתוחה למקרה שהיחס אליי לא יהיה הוגן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים