שתף קטע נבחר

מדע בדיוני לא בדיוני: טל גולדברג וגל זלזניאק על "אני לא מאמין, אני רובוט!"

כדי לצלם קומדיית מדע בדיוני מושקעת כמו "אני לא מאמין, אני רובוט!" היו צריכים הבמאים טל גולדברג וגל זלזניאק להקים מתקנים על הסט, להשלים אותם עם אפקטים מרהיבים בעריכה וגם לבנות דגם של רובוט על שלט רחוק. "לא רבים האמינו שאפשר לעשות דבר כזה בישראל". הערות הבמאים

הבמאים הצעירים טל גולדברג וגל זלזניאק גדלו על ברכי סרטי המדע הבדיוני והפנטזיה של האייטיז. "בחזרה לעתיד", "רובוקופ", "שליחות קטלנית" - כל אלה עיצבו את עולם הדמיון שלהם כבר בילדותם והניעו אותם לעסוק בקולנוע גם בבגרותם. ועכשיו, כשהסרט הארוך הראשון "אני לא מאמין, אני רובוט!" מוקרן בבתי הקולנוע, הם יכולים להגיד שהם עשו את זה. הם יצרו קומדיית מדע בדיוני כחול-לבן - עם כוריאוגרפית קרב, אפקטים וכל השאר. כמעט כמו בהוליווד.

 

"אני לא מאמין, אני רובוט!" הוא סרט קטן, אבל שובב ויומרני. גולדברג וזלזניאק התחילו לעבוד עליו עוד כסטודנטים לקולנוע באוניברסיטת תל אביב, וליהקו לתפקיד הראשי את חברם ללימודים יותם ישי. זה מגלם את גיבור העלילה דני, חנון רגיש וטוב לב שמגלה שמתחת לעור הוא עשוי ממתכת וכבלים. מצויד בכוחות על-אנושיים, הוא יוצא להחזיר את אהובתו שנטשה אותו, אלא שאז הוא מגלה שהיא נחטפה על ידי ארגון מסתורי ומרושע. בדרך לחילוצה הוא יעבור הרפתקאות וסצנות אקשן מרובות לייזרים ואגרופים. לצד ישי מככבים בסרט הילי ילון, צחי גראד, דרור קרן, אינה בקלמן, נלי תגר ועוד.

 

במאים נוספים מספרים על סרטיהם ב-ynet:

 

צחי גראד ויותם ישי בקומדיה "אני לא מאמין, אני רובוט!" ()
צחי גראד ויותם ישי בקומדיה "אני לא מאמין, אני רובוט!"

"כשהתחלתי לעשות קולנוע זה לא היה בשביל לעשות דרמות, זה היה בשביל לעשות סרטים שאני הייתי רוצה לראות. סרטים שהם מצחיקים ומלאי דמיון ודברים מעניינים שקורים, שאתה לא רואה כל הזמן", אומר זלזניאק למדור הערות הבמאי, "כל ה'בחזרה לעתיד', 'רובוקופ' ו'שליחות קטלנית' - הסרטים שגדלתי עליהם ונהניתי לראות ועד היום אני נהנה לראות. אני חושב שהגענו לזה".

 

וכדי להגיע לזה, נדרשו זלזניאק וגולדברג להרבה השקעה ותושייה, וגם להמון עזרה של צוות טכני שסייע להפקת הסרט על סט הצילומים עם מיתקונים מיוחדים, וגם לאחר מכן בחדר העריכה עם עבודת פוסט-פרודקשן מדוקדקת. לצורך הצילומים נבנה אפילו דגם של רובוט בסגנון R2D2, שהתנייע באמצעות שלט רחוק. בניגוד למקור מ"מלחמת הכוכבים", במקרה של רובו-יוסף, מדובר ברובוט כשר למהדרין ואת קולו העניק לו הקומיקאי היהודי רוב שניידר, המוכר מהופעותיו ב"הג'יגולו מת מצחוק" וקומדיות אמריקניות אחרות. להפתעת הבמאים הוא נאות להקליט טקסטים בעברית במבטא אנגלי מתכתי.

 

גל זלזניאק וטל גולדברג. סוללים את הדרך (צילום: חגי לפלר) (צילום: חגי לפלר)
גל זלזניאק וטל גולדברג. סוללים את הדרך(צילום: חגי לפלר)
 

"הרבה אנשים אמרו לנו שסרט כזה של מדע בדיוני, ועוד יותר - קומדיית מדע בדיוני, זה מדע בדיוני", אומר גולדברג למדור הערות הבמאי. "לא הרבה אנשים האמינו שאפשר בכלל לייצר כזה דבר בישראל. היה חשוב לנו להראות שכן, בתקווה שזה לא הסרט האחרון שנעשה. אני באמת מאמין שסללנו דרך חדשה לעוד יוצרים שיעשו סרטי פנטזיה ומדע בדיוני ומה לא. ותבנו על זה שגם אנחנו נמשיך לעשות סרטים מיוחדים ומגניבים".

 

עוד על האתגרים ההפקתיים של "אני לא מאמין, אני רובוט!", הרכבת הדגם של רובו-יוסף, סצנות הקרב עם הנינג'ות שנתלו באוויר והקיאו, והצילומים עם מסך ירוק עליהם הולבשו אפקטים ממוחשבים - הכל במדור הערות הבמאי עם טל גולדברג וגל זלזניאק על "אני לא מאמין, אני רובוט!".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי לפלר
טל גולדברג גל זלזניאק
צילום: חגי לפלר
לאתר ההטבות
מומלצים