שתף קטע נבחר

פרויקט בדרום ת"א: 700 דירות בכפר שלם

קבוצת גבאי רכשה קרקע של 22 דונם מחברת אזורים להקמת פרויקט מגורים חדש בשטח הידוע בתור "חוות יפת". בקבוצה ינהלו מו"מ עם בעלי הזכויות על הקרקע כדי להגיע להבנות לצורך פינויים. על פי הערכות ראשוניות, דירת 3 חדרים בשטח של 75 מ"ר תעלה בממוצע כ-1.5 מיליון שקל

עסקת נדל"ן חדשה בשכונת כפר שלם בדרום תל-אביב: קבוצת גבאי הודיעה הבוקר (א') כי רכשה ביום ה' האחרון קרקע של 22 דונם להקמת כ-700 יחידות דיור בשכונה הדרומית מידי חברת אזורים. מדובר בעסקת מזומן בגובה של 85 מיליון שקל (100 מיליון שקל כולל מע"מ), ובקבוצה מעריכים כי צפי ההכנסות מהפרויקט עומד על כ-1.3 מיליארד שקל.

 

כפר שלם - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

בקבוצת גבאי מציינים כי העסקה הנוכחית כוללת זכויות לבניית 268 יחידות דיור, אולם בכוונתה לנקוט הליך של איחוד וחלוקה (איחוד קרקעות של כמה בעלים שונים), במסגרת תקנות שבס (המאפשרות לקבלן להגדיל את צפיפות הבנייה ב-20% כדי לבנות יותר דירות). כך, בשלב הראשון יגדלו זכויות הבנייה ל-347 דירות. בשלב השני של הפרויקט בכוונת החברה להקים על הקרקע 350 דירות נוספות, בהתאם לתוכנית המתאר העירונית בתל-אביב (תא 5000).

 

השטח ממוקם בין הרחובות ששת הימים ומוצא במתחם הידוע בתור "חוות יפת", שעלה לכותרות לפני כשנה בעקבות תביעה שהגישו 33 משפחות שישבו על הקרקע נגד חברת אזורים, שכאמור מכרה כעת את הקרקע. המשפחות טענו אז כי אזורים הבטיחה להן 72 דירות מתוך 450 דירות בפרויקט שהייתה אמורה לבנות בתמורה לפינוי המתחם, אולם באזורים דחו מכל וכל את הטענות וכינו אותה "תביעה צינית".

 

גורמים המקורבים לעסקה בחברת אזורים אומרים היום ל-ynet כי הטיפול בקרקע ובבעליה נעשה במשך שנים רבות, ומבחינת החברה מכירת הקרקע מהווה את הפתרון הטוב ביותר כדי לבצע על גביה פעולה נדל"נית כלשהי. לגבי התביעה מלפני כשנה וחצי, הם מציינים כי היא לא קודמה בבית המשפט.

 

הדמיית הפרויקט החדש בשכונת כפר שלם בדרום ת"א (הדמיה: אבנר ישר אדריכלים) (הדמיה: אבנר ישר אדריכלים)
הדמיית הפרויקט החדש בשכונת כפר שלם בדרום ת"א(הדמיה: אבנר ישר אדריכלים)

 

בקבוצת גבאי מבהירים כי בקרוב יתנהל מו"מ עם בעלי הזכויות על הקרקע במטרה להגיע להבנות לצורך פינויים. "בדרך זו, תתפנה כל הקרקע (22 דונם), כאשר הבנייה תהיה על 12 דונם - ועל 10 הדונמים הנוספים תוכל עיריית תל-אביב לפתח את תשתיות השכונה - כבישיה הפנימיים והחיצוניים והשטחים הציבוריים שיכללו גם מבני ציבור", מסבירים בקבוצה.

 

המחירים הצפויים: 20 אלף שקל למ"ר

על פי התוכניות, הפרויקט צפוי לכלול בניינים בני 16 קומות, 25 קומות וכן עם בנייה מרקמית של עד 5 קומות לצד שטחי מסחר. תמהיל הדירות בפרויקט יהיה מגוון - דירות 3-5 חדרים וכן דירות מיוחדות. מחיר משוער יעמוד על כ-20 אלף שקל למ"ר. כלומר, דירת 3 חדרים בשטח ממוצע של 75 מ"ר בפרויקט תעלה, על פי ההערכות, כ-1.5 מיליון שקל.

 

"מדובר בעסקה מורכבת שיצאה לאחרונה לפועל לאחר מאמצים רבים מצד החברה", אומר אלי גבאי, מנהל הפיתוח העסקי של קבוצת גבאי, "אנחנו מאמינים בשכונת כפר שלם, אשר עומדת בפני פריצת דרך משמעותית בכל הקשור לפיתוחה ברמת התשתיות והיקפי הבנייה למגורים ובכוונתנו להוביל מהלכים אלו".

 

לדבריו, מדובר בפרויקט הגדול ביותר בבנייה פרטית בתל-אביב. יצוין כי יחד עם העסקה הנוכחית, בונה הקבוצה בתל-אביב קרוב ל-1,000 דירות, ובהן 179 יחידות דיור ועוד 1,100 מ"ר של שטחי מסחר ברחובות מחל פינת אל נקווה בשכונת כפר שלם.

 

את העסקה ליוו עוה"ד שמוליק לכנר וליאור גולדברג ממשרד עוה"ד נשיץ ברנדס אמיר. את החברה ייצגו בעסקה עוה"ד מאיה גבאי-טובול ורועי צרלין. לדברי עו"ד ליאור גולדברג, "מדובר בעסקה מורכבת מבחינה משפטית, אשר הצריכה התנהלות מול מספר רב של גורמים. ביצוע פרויקט בקרקע שנרכשה תאפשר לקבוצת גבאי לבנות מאות יחידות דיור בתל-אביב, ומעבר לכך יגרום לפיתוח באזור מיושן ולבשורה לתושבי השכונה". על תכנון הפרויקט הופקד אדריכל אבנר ישר ממשרד ישר אדריכלים.

 

תזכורת: נרשם שיא של מכירת דירות - מוזמנים לצפות בדיון באולפן ynet

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: קבוצת גבאי
הדמיית הפרויקט החדש בשכונת כפר שלם
הדמיה: קבוצת גבאי
צילום: אשר דוידנסקי
אלי גבאי, מנהל פיתוח עסקי בקבוצת גבאי
צילום: אשר דוידנסקי
מומלצים