שתף קטע נבחר

ההרפתקן הישראלי שנפצע קשה בהודו הוחזר לישראל: "מתפללים שייצא מזה"

שבוע אחרי שנפגע בטרק בצפון הודו הוטס רועי (ג'ינג'י) סדן ארצה ואושפז בשיבא. 12 נוסעים ויתרו על מקום בטיסה, אל על, משרד החוץ והשגרירות נרתמו. אמו אמרה מחוץ לחדרו בבית החולים: "אנחנו בשוק לראות אותו חסר אונים. זאת טראומה"

 

רועי סדן במטוס בדרך לישראל, לפנות בוקר ()
רועי סדן במטוס בדרך לישראל, לפנות בוקר

 

החזרה הביתה: רועי סדן ("ג'ינג'י"), ההרפתקן הישראלי שנפצע קשה כשהחליק מרכס מושלג סמוך לעיר לה בצפון הודו בשבוע שעבר, חזר לארץ לפנות בוקר (א') ואושפז במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים שיבא בתל השומר. "אני מתפללת שייצא מזה, יתחתן ויביא ילדים", אמרה בדמעות אמו רחל מחוץ לחדרו בבית החולים.

 

 

לאחר שבוע בבית החולים מקס בניו דלהי השתפר מצבו של סדן (33), והתאפשרה הטסתו לקבלת טיפול רפואי בארץ כשהוא מלווה ברופא ישראלי, שחבר אליו בהודו כבר בשבוע שעבר. הגעתו של סדן לישראל נשמרה בסוד מחשש שבית החולים יוצף במאות מחבריו שעוקבים בדריכות אחר מצבו. "כרגע הדבר הכי חשוב זה שהוא ייקלט במחלקה ושכל תשומת הלב תוקדש לטיפול הרפואי בו", אמרו בני משפחתו השוהים מחוץ לחדרו.

 

סדן עדיין מורדם ומונשם ומצבו מוגדר קשה. בימים הקרובים יפחית הצוות הרפואי את חומרי ההרדמה בהדרגה בכדי שיתחיל להתעורר. מבצע הטסתו של סדן לישראל היה מורכב ולווה בהתגייסות של גורמים רבים, בהם משרד החוץ, שגרירות הודו וחברת התעופה אל על שהתגייסה לעזור.

 

 

רועי סדן לפני התאונה בטרק בהימלאיה ()
רועי סדן לפני התאונה בטרק בהימלאיה

 

מאחר שלא נשארו מקומות פנויים על טיסת החברה שהמריאה הלילה מבומביי לישראל, הוצע ל-12 נוסעים לדחות את הגעתם לישראל - ונמצאו נוסעים שהסכימו לכך. הם צפויים לשוב לישראל בימים הקרובים. בחלקו האחורי של המטוס הבואינג 767 נבנה אזור טיפולים רפואי שבו הושבו סדן, חבריו ששהו לצדו בבית החולים ההודי וצוות טיפול נמרץ שליווה את קליטתו בבית החולים בישראל.

 

אמו הוסיפה: "אנחנו בשוק לראות אותו ככה חסר אונים, שוכב ולא יכול לזוז. זאת טראומה. גם החברים שלו שיוצאים מהחדר שלו בשוק. הם יוצאים בדמעות כי קיווינו שאחרי שבוע הוא יהיה במצב טוב יותר. כנראה שסבלנות זה שם המשחק. אנחנו צריכים מזל. תודה לאל, אבריו הפנימיים לא נפגעו והמדדים שלו טובים. יש לו פגיעה בראש ועד שלא יתעורר אי אפשר לדעת מה הנזק שנגרם לו".

 

ככל שחולף הזמן מקבלים בני המשפחה עוד ועוד מידע על התאונה שעבר סדן. "מהמהירות של הנפילה רועי העיף בחור הודי שניסה לעצור אותו. ברגע האחרון הגיע עוד אדם שתפס אותו והם הצילו את חייו", ממשיכה האם רחל. "עכשיו כשאני מבינה מה קרה, אני רק מקווה שהוא יתעורר ויגיב ויראה את המשפחה שלו לצדו. הוא חזק ואני מאמינה שיצליח, אבל זאת שאלה של זמן".

 

סדן, המכונה "ג'ינג'י", הוא הרפתקן ישראלי שהתפרסם לאחר שהקיף את כדור הארץ ברכיבה על אופניים. ביום ראשון שעבר הוא נפצע באורח קשה במהלך טיול באזור הררי ומושלג סמוך לעיר לה בצפון הודו. ביום שני בבוקר, בתום חילוץ שנמשך שעות ארוכות, הוא הוטס לבירה ניו-דלהי לקבלת טיפול רפואי דחוף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים