שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

בנו של בן לאדן מאיים, הקהילות היהודיות נערכות

ארגוני האבטחה של קהילות בארה"ב, אנגליה וצרפת קראו להגביר ערנות על רקע האיומים שהשמיע חאמזה בן לאדן. יו"ר רשת האבטחה של הקהילות היהודיות: "השיח שלהם נעשה מתלהם בתקווה שיוכלו להניע את ההמונים לפעול כפי שהם מצפים".

בית כנסת מותקף על ידי אנטישמים בלונדון ()
בית כנסת מותקף על ידי אנטישמים בלונדון

 

דריכות בקהילות יהודיות בעולם בעקבות פרסום קלטת שבה נשמע לכאורה בנו של אוסמה בן לאדן קורא לבצע נגדן פיגועים: ארגון אל קאעידה פרסם בסוף השבוע קלטת שבה קורא חאמזה בן לאדן לפגוע במוסדות יהודיים, בין השאר בוושינגטון, לונדון פריז ותל אביב. ארגוני האבטחה של הקהילות הללו קוראים לחבריהן להגביר את הכוננות לקראת חגי תשרי.

 

לדברי ארגוני האבטחה, מדובר בהקלטה אמינה, ועל פי גורמי אכיפת החוק היא הוקלטה מתישהו לפי ה-15 ביוני.

 

"על אף שאין כרגע מידע על התראה ממשית הקשורה לקריאות לפיגועים, מנהיגי ארגוני הטרור הגבירו את קריאותיהם לפיגועים של מפגעים בודדים ברחבי העולם", כך על פי אזהרות רשת הביטחון של הקהילות היהודיות, שציינה גם מספר פיגועים שיצאו לפועל בעת האחרונה באמריקה על ידי יחידים שהושפעו מקריאות דומות אלו.

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

כמו כן, גורמי הביטחון הציעו ליצור מערך אימונים עבור מתנדבים ועבור המוסדות היהודיים לקראת ראש השנה, כולל גם יצירת קשר עם גורמי אכיפת החוק ובחינת תרגילי דמה למקרים בהם יש מחבל בשטח.

 

מאידך, יש לזכור כי בימים אלו בהם כוכבו של ארגון דאעש דורך, יש שרואים בקריאה זו של בין לאדן הצעיר ניסיון למשוך תשומת לב לארגונו שספג מכות קשות בשנים האחרונות, כולל הריגת אביו, אוסמה בן לאדן. בנוסף, יש הרואים בפרסום הקלטה זו ביטוי לשאיפתו של בן הזקונים של בין לאדן לתפוס את הפיקוד על הארגון שהקים אביו.

 

פול גולדנברג, יו"ר רשת האבטחה, סיפר לסוכנות הידיעות כי קריאתו של בין לאדן אינה הראשונה של בכירי אל-קעידה כנגד יהדות אמריקה. "על אף שהארגון בדעיכה, השיח שלהם נעשה מתלהם יותר בתקווה שיוכלו להניע את ההמונים לפעול כפי שהם מצפים".

 

הוא הוסיף כי כיוון שאין התרעה מסוימת, חיוני שהיהודים ישתתפו בתפילות ראש השנה בחודש הבא ולא יושפעו מאיומי הטרור. "הקהילה התמודדה עם איומים דומים בעבר. אנחנו מבקשים מבני הקהילה שייטלו חלק בתפילות החגיגיות וימשיכו בתכניות שלהם ולחגוג את השנה החדשה", אמר.

 

זוהי ככל הנראה הפעם הראשונה בה חאמזה מוצג כגורם רשמי של ארגון הטרור, על אף שיש שסבורים כי הוא השתתף בקרבות בפקיסטון ובאפגניסטן כבר בשנת 2001. לא ברור איפה הוא נמצא כיום, אך ההערכות הן שהוא באמצע שנות העשרים לחייו.

 

אביו, אוסמה בן לאדן הוא הוגה התקיפה על בנייני התאומים ב-2001, ונהרג עשר שנים לאחר מכן על ידי כוחות מיוחדים של צבא ארצות הברית.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמזה בן לאדן הבן של אוסמה בן לאדן קלטת חדשה
צילום: EPA
אוסמה בן לאדן
צילום: EPA