שתף קטע נבחר

אחרי מסיקה: התפטר עוד ראש מועצה שנחשד בפרשה

לאחר ההתפתחות הדרמטית בפרשת השחיתות הודיע ראש מועצת מגילות, מרדכי (מוצי) דהמן, על עזיבת התפקיד. "אני לא חף מטעויות. הכול נעשה למענכם ולא להשגת רווח אישי", כתב. קדם לו גרשון מסיקה, שהפך לעד מדינה

מרדכי (מוצי) דהמן (צילום: עטא עוויסאת) (צילום: עטא עוויסאת)
מרדכי (מוצי) דהמן(צילום: עטא עוויסאת)

שבוע לאחר ההתפתחות הדרמטית שהובילה למעצרי ארבעה בכירים, התפטר היום (א') ראש המועצה האזורית מגילות: כשמונה חודשים לאחר שנעצר במסגרת פרשת השחיתות הציבורית, שיגר אתמול ראש המועצה מרדכי (מוצי) דהמן מכתב לתושבים ובו הודיע על פרישתו. לפני שבוע פורסם ב-ynet לראשונה כי חתימה על הסכם עם עד מדינה הובילה לאותם מעצרים.

 

לקריאת המכתב המלא - הקליקו

 

דהמן פרש שלושה חודשים לאחר עזיבתו של גרשון מסיקה, ראש מועצה אחר שנחשד בפרשה. מסיקה הפך לעד מדינה. בדבריו רמז דהמן להסתבכותו בפרשה. "תפקיד ראש מועצה בישראל הפך לסבוך", הוא כתב, "הבירוקרטיה מקשה להשיג תוצאות שהולכות ומתרחקות. במיוחד השלטון המקומי פועל במציאות בלתי אפשרית מול גורמי הממשל והרגולציה".

 

ראש המועצה המקומית הוסיף וכתב: "אנו כמועצה קטנה חווינו קושי תמידי להשיג תקציבים לפיתוח האזור. לכך נבחרתי ובמציאות זו פעלתי. ייצרתי היכרות אישית ומקצועית עם ראשי השלטון בישראל, ללא הבחנה פוליטית ופעלתי רק למען פיתוח האזור וקידומו. במציאות הזו, תוך דבקות במטרה, נקלעתי לאירועים שלצערי עומדים בבסיס החלטתי לסיים את תפקידי.

 

 

"אני לא אדם מושלם ולא חף מטעויות שבוצעו ועליהן אני מצר. עם זאת אני רוצה שתדעו שהכול נעשה למענכם ולמען היישובים ומעולם לא חלילה להשגת רווח אישי. יתרה מזאת, אני ובני משפחתי הענקנו מזמננו, מכוחנו ואף ממשאבינו לטובת מגילות והאזור כולו".

 

דהמן נחשד בעבר במתן שוחד לסגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום ולגורמים נוספים בכמה הזדמנויות בתמורה לתקציבים ולעיתים בתיווך האחרים. הוא אב לארבעה ילדים. ב-1975 הצטרף לגרעין נח"ל ובמסגרתו הקים את קיבוץ מצפה שלם, שם הוא גר עד היום.

 

לאורך התקופה כולה שימש במגוון תפקידים ציבוריים ניהוליים. מחייל צעיר שהקים יישוב חדש לחופיו של ים המלח הפך לראש המועצה הראשון של המועצה האזורית מגילות. מאז הוא נבחר לתפקיד שוב ושוב עד התפטרותו אתמול.

 

רועי ינובסקי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
מרדכי (מוצי) דהמן
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים