שתף קטע נבחר

זוחלות, יורות וסוחבות גברים: צפו בנשות הקומנדו

היסטוריה בצבא ארה"ב: שתי חיילות יצטרפו לראשונה לריינג'רס לאחר שהשלימו קורס מפרך. מבחן הכושר כלל 49 שכיבות סמיכה, 59 כפיפות בטן, ריצת 8 ק"מ ב-40 דקות ושלוש צניחות. אבל הדרך לשוויון עוד ארוכה

 

לראשונה בהיסטוריה, שתי נשים ראשונות צפויות לסיים השבוע את בית הספר של יחידת הריינג'רס של צבא ארצות הברית. הריינג'רס הוא הכינוי לכוחות המיוחדים בצבא ארצות הברית, המתמחים בפעילות קומנדו. מדובר באבן דרך משמעותית במטרתו של הפנטגון לשלב נשים בתפקידים שבהן לא שירתו בעבר.

 

שתי הריינג'רס לעתיד, ששמן לא פורסם, סיימו קורס קרבי בן 62 יום שכלל מסע רגלי מפרך של כ-20 קילומטרים בשטחה המחוספס של פורט בנינג, ג'ורג'יה, יומיים של תרגילי טיפוס נוקשים בהרים שבצפון ג'ורג'יה, ו-10 ימים של אימונים בביצות הלוהטות של פלורידה.

מתחילות להתברג לתפקידים קרביים. נשים בצבא ארה"ב (צילום: AFP PHOTO / HANDOUT / US ARMY / PFC. ANTONIO LEWIS ) (צילום: AFP PHOTO / HANDOUT / US ARMY / PFC. ANTONIO LEWIS )
מתחילות להתברג לתפקידים קרביים. נשים בצבא ארה"ב(צילום: AFP PHOTO / HANDOUT / US ARMY / PFC. ANTONIO LEWIS )

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

הקורס של יחידת העילית בחיל הרגלים האמריקני נועד לדחוף את החיילים לקצה ולאתגר אותם בן מנטלית והן פיזית, לרבות באמצעות הגבלת מזון ושינה דווקא כשהם עושים את התרגילים הכי מתישים. מבחן הכושר הגופני של היחידה כולל 49 שכיבות סמיכה, 59 כפיפות בטן, ריצת 8 קילומטרים ב-40 דקות, שלוש צניחות ו-27 ימים של סיורי לחימה מדומים.

 

הנשים יענדו את עיטור הריינג'ר על מדיהן, שיעיד על כך שהן סיימו את אחד מהקורסים הקרביים הקשים ביותר בצבא האמריקני. עם זאת, בניגוד לעמיתיהן הגברים, הן עדיין אינן זכאיות להצטרף לגדוד ה-75 של הריינג'רס שהוא כוח מבצעים מיוחד בתוך יחידת העילית.

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

הפנטגון ממשיך לנסות וללמוד איך אפשר לפתוח את אלפי התפקידים הקרביים בצבא גם לשירות נשים. על פי נתוני הצבא, 19 נשים ו-381 גברים החלו את קורס הריינג'רס ב-20 באפריל, ואל סופו הגיעו שתי נשים ו-94 דברים שעמדו בכל הקריטריונים ועברו את כל המבחנים. הם יסיימו את הקורס בחגיגיות בטקס שייערך ביום שישי הקרוב בפורט בנינג.

 

"הקורס הזה הוכיח כי כל חייל או חיילת, ללא קשר למינו או למינה, יכול או יכולה למצות את מלוא הפוטנציאל", אמר בכיר משרד ההגנה ג'ון מקהיו. "אנחנו חייבים לחיילים את האפשרות לשרת בהצלחה בכל תפקיד שלו הם מוסמכים ומוכשרים, ואנחנו ממשיכים לחפש דרכים לבחור, לאמן, ולשמר את החיילים הטובים ביותר כדי לשרת את צרכי האומה שלנו".

 

נשים מהוות כ-15% מכלל המשרתים בצבא האמריקני, שזמן רב התנגד להציב נשים בתפקידי לחימה. אנשי צבא רבים ממשיכים להאמין שלנשים חסר הכוח להילחם ולשרוד בתנאים הקים ביותר. מאחר שניסיון קרבי הוא חיוני לקידום בקריירה צבאית, נשים לרוב נדחקות הצדה ולא יכולות להגיע לתפקידי מפתח.

 

הפנטגון הסיר את האיסור על הכשרת נשים לתפקידים קרביים ב-2012, אך הותיר על כנם איסורים לתפקידים אחרים בחזית הלחימה. תחת החוק הנוכחי, לפנטגון יש עד 30 בספטמבר – סוף השנה התקציבים – לפתח תפקידים שאינם תלויים במין עבור כל התפקידים שבשלב זה נותרו סגורים עבור נשים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נלחמות על מקומן בצבא
צילום: AP
מומלצים