שתף קטע נבחר

ח"כ ישראלי ברשימת אשלי מדיסון

"אין לי כל קשר לעניין, תוגש תלונה במשטרה, מישהו נרשם במייל שלי בכדי לפגוע בשמי הטוב, וגם כן תוגש תלונה נגד האתר", כך מסר חבר כנסת מישראל שמופיע ברשומות שפרסמו האקרים הלילה. ברשימה 15 אלף עובדי ממשל וצבא מכל העולם

כמה שעות לאחר שהאקרים ממשו את איומם ופרסמו רשימת עשרות מיליוני בוגדים מאתר הבגידות אשלי מדיסון, נפוצים ברשת שמות שנמצאים בה. אחת הרשומות היא דואר אלקטרוני עם סיומת gov. של כנסת ישראל, ששייך לחבר כנסת מכהן.

 

בתגובה לשאלה בעניין הוא אמר: "אין לי כל קשר לעניין, תוגש תלונה במשטרה, מישהו נרשם במייל שלי בכדי לפגוע בשמי הטוב, וגם כן תוגש תלונה נגד האתר, ועל האתר לחשוף את מקור הרישום. להמשך הטיפול עירבנו בעניין קצין הכנסת, בכדי להגיע לאחראי על הפרסום, והזיוף״.

 

בישראל יש לאשלי מדיסון 170 אלף לקוחות ולא ברור כמה מהם נחשפים ברשימות. יש לציין: האתר אינו מוודא את הכתובת שמספק הלקוח - כך שאפשר להירשם עם כל כתובת שהיא.

 

חודש לאחר שאיימו לחשוף פרטים של 37 מיליון בוגדים, דווח הלילה (יום ד') באתרי טכנולוגיה ברשת כי האקרים פרסמו מידע אודות הבוגדים שנגנב מאתר הבגידות "אשלי מדיסון". בין היתר פורסמו שמות וכינויו הגולשים באתר, כתובות הדואר האלקטורני ומספרי כרטיס האשראי שלהם.

 

טרם אומת תוכן המידע, כיוון שהוא זמין רק ב-"דארקנט" - "הרשת האפלה". גולשים שנחשפו למידע שפורסם אמרו כי יש שם "חומר עסיסי". אחד הגולשים חיפש מידע על חברי פרלמנט בריטי, אך לא פורסם אם הוא מצא כמה מהם רשומים באתר. בישראל לחברה יש על פי הודעתה יותר מ-170 אלף משתמשים. בווירד מדווחים כי מניתוח של כתובות המייל שפרסמו ההאקרים, נמצא כי 15,000 מתוכם הם בעלי הסיומת .mil. או .gov – משמע של אנשי צבא או שירות ציבורי.

 

המידע שדלף מאתר אשלי מכיל גם תיאורים של מה שמשתמשי האתר חיפשו: "אני מחפש מישהו שלא מאושר בבית או שהוא סתם משועמם ומחפש קצת ריגושים" כתב אדם שסיפק לאתר כתובת באוטווה ושם וטלפון של עובד מחלקת מכס והגירה בקנדה.

 

מאשלי מדיסון נמסר לרויטרס כי עדיין לא ידוע אם מדובר במידע אמיתי, אך הם מודעים לטענות ההאקרים. מאשלי מדיסון ישראל נמסר "אין תגובה".

 

על פי הודעת ההאקרים הקובץ הוא בגודל 9.7 גיגה וקובץ בגודל הזה הופיע בפיירט ביי. מדובר בקובץ בעל סיומת EXE שעשוי להזיק למחשב ומומלץ בתוקף לא להוריד אותו.

 

חבל שלא הסרתם

ההאקרים שחשפו את המידע כתבו מסמך בו הם מביעים אכזבה מחוסר ההיענות של החברה להוריד את האתרים. הם מוסיפים: "חשפנו את ההונאה, הכחש והטפשות שלהם ושל גולשיהם. עכשיו כולם יראו את המידע".

 

"הסברנו", נכתב, "את ההונאה, הכחש והטפשות שלהם ושל גולשיהם. עכשיו כולם יראו את המידע. מצאתם מישהו שאתם מכירים? קחו בחשבון שהאתר הזה הוא הונאה עם אלפי פרופילים מזוייפים של בחורות (...) 90 – 95% מהמשתמשים האמיתיים הם גברים. סיכוי גדול שהגבר שלך נרשם לאתר הבגידות הגדול אבל לעולם לא השיג כלום, רק ניסה. אם זה משנה".

 

"מצאת את עצמך? Avid Life Media (חברת האם של אשלי מידסון) כשלו ושקרו לך. תבע ודרוש נזיקין. אחר כך המשך בחייך. למד את השיעור ועשה כפרה. מביך עכשיו, אתה תתגבר" 

 

 

 

בוגדים בע"מ

אשלי מדיסון, האתר המרכזי של AVID הוא אתר דייטינג ורשת חברתית שמיועדים לאנשים שכבר נמצאים בקשר. הוא עלה לראשונה ב-2001 והגיע לישראל בשנה שעברה. הסלוגן של האתר הוא "החיים קצרים, נהל רומן". על פי ניתוחי רשת לאתר 124 מיליון ביקורים בחודש בממוצע בשנת 2015.

 

נואל בידרמן, מייסד האתר אמר בראיון ל-ynet עם כניסתו לישראל כי ישנו ביקוש גדול וכי "הדבר איננו מפתיע כלל וכלל. הוא תואם את ניסיוננו הבינלאומי, לפיו מדינות שמרניות ודתיות מאופיינות בשיעורים גבוהים יותר של ניאוף. במדינות דתיות יש שיעור משתמשים גבוה יותר כי קשה יותר להתגרש, וכשיש איסור על משהו, אנשים רוצים אותו יותר".

 

המודל הכלכלי באתר הוא תשלום עבור שיחות - ולא עבור מנוי. כאמור, החברה גם מחייבת על הסרה מלאה של הפרופיל והפרטים. יש לציין כי אפשר גם רק להסתיר את הפרטים באתר - אולם נראה שהאופציה הזו לא תהיה פופולרית בזמן הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים