שתף קטע נבחר

"אמריקן איירליינס" מפסיקה לטוס לישראל

חברת התעופה המאוחדת עם US Airways החליטה לסגור את הקו שבין תל-אביב לפילדלפיה, לדבריה מטעמים כלכליים. רק לפני מספר חודשים סיפרו מנהלי החברה שביקרו בישראל כי הקו הוא "אחד המבטיחים של החברה"

חודשים ספורים לאחר שנציגי חברת התעופה אמריקן איירליינס, שהתאחדה עם חברת US Airways, ביקרו בישראל וטענו כי הקו שלהם בין תל אביב לפילדלפיה הוא אחד הקווים המבטיחים של החברה, החליטה הנהלת החברה להפסיק את הטיסות לישראל. החברה מסבירה את הפסקת הטיסות בשיקולים מסחריים, טענה שאינה ברורה ואינה מסתדרת עם הנתונים שמסרו מנהלי החברה בביקורם בישראל. החברה מסרה כי הטיסה האחרונה בקו תהיה ב-4 בינואר מפילדלפיה לתל אביב וב-5 בינואר בדרך חזרה.

 

לאמריקן איירליינס היסטוריה מאוד לא טובה עם ישראל. לפני שנים רבות היא רכשה את חברת TWA שפשטה את הרגל ונכנסה להליך משפטי בעניין הפיצויים לעובדי החברה, הליך שנמשך שנים ארוכות.

 

לפני שש שנים החלה חברת US Airways לטוס מפילדלפיה לישראל ומבצעת טיסה יומית בקו. בשנה האחרונה נעשה איחוד בינה לבין אמריקן איירליינס, ולמעשה נוצרה חברת תעופה אחת גדולה תחת השם של אמריקן איירליינס, וכך גם נמכרות הטיסות היום.

 

החברה החדשה, כיום אחת הגדולות ביותר בעולם, הפעילה את הקו לישראל ואף מסרה כי היא בוחנת הרחבה של הפעילות שלה בין ישראל לארצות הברית. ההודעה על סגירת הקו הפתיעה את עובדי החברה בישראל וגם את הלקוחות. בחברה מסרו כי ייצרו קשר עם הלקוחות שביצעו הזמנות ורכשו כרטיסים לתאריך שלאחר הטיסה האחרונה כדי למצוא להם פתרונות או לזכות אותם עבור מחיר הכרטיסים. אמריקן איירליינס מעסיקה בישראל 19 עובדים וכולם יפוטרו החל מתאריך סגירת הקו.

 

יצוין כי באתר החברה ממשיכים עדיין למכור כרטיסים לטיסות ישירות בין תל אביב ופילדלפיה לתאריכים שלאחר מועד הסגירה המתוכנן. על פי מה שנמסר לנו מהנהלת החברה , הטיסות לישראל יוסרו במהלך היום ממערכת ההזמנות. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הטיסה החברה בקו בין ישראל לפילדלפיה כ-95 אלף נוסעים, גידול של 2.74% בהשוואה לשנה שעברה.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים