שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

גל טרור? הפלסטינים טוענים שזה בכלל רצח עם

מחבל דקר חייל? המשך לניסיון הישראלי להשיג רצח עם. גל טרור? "תירוצים שהפכו לתקליט שחוק". כך הפלסטינים מציגים את גל הטרור האחרון לעיני האזרחים שלהם

 

 

"יש לרשות הפלסטינית הרבה קטעים של יצירת דמיונית, כאשר המציאות לא מתאימה למה שהם רוצים", כך אמר אמש (ב') ראש מכון "מבט לתקשורת הפלסטינית", איתמר מרכוס שהתארח באולפן "הערב ב-7" עם אברי גלעד והתייחס לסיקור הפלסטיני של אירועי הטרור בתקופה האחרונה.

 

מרכוס מספר כי ברשות ניצלו את תקריות הדקירות והדריסות על מנת לנגח את חיילי צה"ל ולהציג אותם כרוצחים. במקרים בהם הסתיימו ניסיונות הפגיעה ביהודים במותם של המחבלים, הגדירו זאת ברשות כ"ספורט החדש של צה"ל, להרוג פלסטינים תמימים במחסומים". "הם קוראים להם מחסומי המוות היום. מחליטים על סיפור שונה מהמציאות.", אומר מרכוס.

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

בראיון שנערך עם דובר פתח, אחמד עאסף, קבעה מראיינת פלסטינית כי ישראל שותלת ראיות בזירות התקריות, ואמרה כי "שמו סכין בצד". עאסף עצמו טען כי ההאשמות הישראליות על ניסיונות תקיפה של פלסטינים הן "חזרה על תירוצים ישנים", אשר "הפכו להיות כמו תקליט שרוט".

 

דובר הפתח אף הרחיב ואמר כי זוהי מדיניות ישראלית שיטתית הדומה לפעילות "המתנחלים לפני 48' כשביצעו הרג, רצח עם ופשעים, כך שואפת ישראל לממש את אותה מדיניות".

 

דובר פתח, אחמד עאסף: "ישנה הסלמה בפעולות ההרג הישראלי נגד בני עמנו. בכל פעם אנחנו מוצאים את אותו תירוץ ישראלי. ניסיון דקירה, איום, דריסה, ותירוצים מעין אלו שפכו להיות כמו תקליט שרוט. הקלות הזאת, שבה שופכים דם פלסטיני אינה מקרית. זוהי מדיניות ישראלית שיטתית... כפי שפעלו המתנחלים לפני 48' כשביצעו הרג, רצח עם ופשעים, כך שואפת ישראל לממש את אותה מדיניות".

 

לדברי מרכוס, הדברים האלו אינם מיועדים דווקא לתקשורת העולמית אלא לתעמולה פנימית. "זה נועד ליצור שנאה", הוא אומר.

 

לפני עשרה ימים מחבל פלסטיני הגיע למחסום "בל" שבכביש 443, ביקש מים ודקר חייל, אך עבור הפלסטינים מדובר במקרה אחר לחלוטין.

 

בראיון אחר, דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ, עדנאן אל דמירי, צוטט את אמו של הדוקר שאמרה כי בנה לא ביקש לדקור, אלא לחפש עבודה. לדבריה, הוא רצה להוציא בקבוק מים מתיקו.

 

"הוא הופך את המציאות לחלוטין, המחבל ביקש מים ובאותו רגע ניסה לדקור ונורה", מזכיר מרכוס. לטענתו, המסר שהפלסטיני מקבל ההתייחסות הזו היא ש"שהישראלים רוצים לרצוח אותנו. אני חייב לרצוח אותם".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
סכין הפיגוע
צילום: חטיבת דובר המשטרה