שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

מי מפחד לחקור את ההצתות בפר דומא?

שבועות ספורים אחרי מותם על עלי התינוק ואביו, שוב הוצת בית של אחד מבני משפחת דוואבשה. הרקע, ככל הנראה, פלילי. כתב "מקור ראשון" סיפר ל"הערב ב-7" על המבוכה שאחזה בפלסטינים ועל בקשת גורמי הביטחון לא לסקר את האירוע

 

 

שלושה שבועות לאחר השריפה בבית משפחת דוואבשה בכפר דומא, שלשום (בלילה בין ראשון לשני) הוצת בית נוסף של המשפחה, הפעם של אחיו של אב המשפחה. הרקע הוא ככל הנראה פלילי, מה שמעורר הרבה שאלות בנוגע להצתה הקודמת. כתב מקור ראשון, אסף גיבור, הגיע אמש אל אולפן "הערב ב-7" וחלק עם אברי גלעד את רשמיו מהתקרית.

 

גיבור סיפר כי גרסת המקומיים התחלפה מספר פעמים. בתחילה, מועצת הכפר טענה שמדובר בקצר חשמלי, אך לאחר מכן שיפצו את האמירה ואמרו כי מדובר בבקבוק תבערה. בשלישית אמרו לגיבור ש"המודיעין הישראלי שלח משתפי פעולה מכפרים ליד כדי לטשטש את הפעם הקודמת".

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

אחת הבעיות הקשות העומדות בפני האשמות הפלסטינים כי מדובר "שוב" במתנחלים, היא העובדה שלא מצאו כתובת של "תג מחיר". "הטענה שלהם היא שמדובר במתנחלים אבל מנסים לפרק את הקשר בין שני המקרים", אמר גיבור..

 

הדמוגרפיה בכפר די פשוטה, לדברי גיבור. שלושת רבעי מהכפר הם בני משפחת דוואבשה ולכן נשאלת השאלה מי רצה בשריפה.

 

גם מתוך הראיות בזירה עצמה עולות לא מעט שאלות. "תנור ספירלה שנמצא באמצע אוגוסט במרכז החדר. החדר שנשרף הוא דווקא זה שלא נמצא בו ילדים", אמר גיבור שהיה בדומא אתמול.

 

גם הטיפול בפרשה מפוקפק, לדבריו של גיבור. אם בפעם הקודמת שנשרף בית של משפחת דוואבשה כוחות הביטחון והמשטרה הישלראים הגיעו מיד, הפעם איש מהם לא הגיע למעט המשטרה הפלסטינית.

 

מי שעוד לא הגיע הוא כלי התקשורת הישראלים. לדברי גיבור עמיתיו לא הגיע כי "נאמר להם מגורמים צבאיים וביטחוניים שזה לא סיפור שצריך להתייחס אליו. קצר פנימי. אל תפריעו לנו לחקור את המקרה."

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זכריא סדה, ארגון "רבנים לזכויות אדם"
בית משפחת דוואבשה השרוף
צילום: זכריא סדה, ארגון "רבנים לזכויות אדם"