שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

גם פ"ת ור"ג: עבודות הרכבת הקלה מתרחבות

ביום ד' ייצא לדרך הפרויקט שבו תעבור הרכבת מתחת לקרקע בפתח תקווה. ביום חמישי יחלו העבודות על תחנת אבא הלל ברמת גן. מהם השינויים בהסדרי התנועה?

נמשכות העבודות על תשתית הקו האדום של הרכבת הקלה , והן מתרחבות גם מחוץ לתל אביב. ביום רביעי יחלו העבודות על מקטע "פורטל-שנקר", סמוך לצומת גהה, שם תעבור הרכבת הקלה ממפלס תת-קרקעי אל פני הקרקע. למחרת ב-20:00 תחל חברת נת"ע את בניית התחנה התת-קרקעית הרביעית של הקו האדום: תחנת "אבא הלל" שברמת גן.

 

מפת העבודות על תחנת אבא הלל ברמת גן:  


 

 

פורטל-שנקר ימוקם על נתיבי התחבורה הציבורית שבמרכז הכביש ברחוב ז'בוטינסקי, בחלק שבין צומת גהה לרחוב שנקר. בעקבות זאת צפויים שינויים בהסדרי התנועה: רחוב העמל (בקטע שבין רחוב היצירה לרחוב החרש) יהפוך לנתיב דו-סטרי. מ-9 בספטמבר תבוטל הפנייה שמאלה מרחוב היצירה לדרך ז'בוטינסקי. רמזורי תנועה חדשים יוצבו בצומת העמל-היצירה, ובצומת העמל-שנקר. העבודות צפויות להסתיים בספטמבר 2017.

 

תחנת "אבא הלל" ברמת גן היא התחנה התת-קרקעית הראשונה שנבנית בעיר, ובעתיד תצטרף אליה תחנת ביאליק, גם היא על הקו האדום. העבודות ברמת גן ילוו בשינויים בהסדרי תנועה באזור: לנוסעים על דרך ז'בוטינסקי מזרחה (לכיוון רמת גן ופתח תקווה) לא תתאפשר פנייה שמאלה לרחוב אבא הלל. עם זאת תיפתח פנייה חדשה שמאלה מדרך ז'בוטינסקי לרחוב גלעד, ומשם חזרה לרחוב אבא הלל.

 

העבודה תתבצע בשלבים על פי שיטת ה-CUT AND COVER: בשלב הראשון ייחפר חלקה הדרומי של התחנה. בעוד פחות משנה הוא יכוסה באמצעות "דק" מפלדה ועליו מיסעה מבטון, על מנת לאפשר לתנועה לזרום מעל העבודות בתת הקרקע. לאחר מכן יחל השלב השני בעבודת חפירה של המקטע המרכזי של התחנה, ואחר כך הלאה למקטע הצפוני.

 

שר התחבורה ישראל כ"ץ מסר: "גם בתחנה זו העבודות יתנהלו תוך מזעור הפגיעה בסדר ובאורח החיים ככל שניתן. אנחנו נוקטים את כל האמצעים כדי להקל על הציבור ונערכים לכך בצורה רצינית ויסודית".

 

העבודות על הקו האדום כבר החלו בתל אביב בתחנת אלנבי-יהודה הלוי, ובסוף השבוע שעבר, עם הריסת גשר מעריב, העלו הילוך גם בתחנת קרליבך.

 

בנוסף, בשבוע שעבר החל גידור התחנה התת-קרקעית "שדרות יהודית" שעל דרך בגין, לצורך תחילת עבודות החפירה. בשלב ראשון תחל עבודת החפירה על הכניסה הדרום-מערבית של התחנה העתידית, ובעוד שמונה חודשים בערך יכוסה המקטע באמצעות דק לאפשר זרימת תנועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
העבודות על הרכבת הקלה נכנסות להילוך גבוה
צילום: ירון ברנר
מומלצים