שתף קטע נבחר

תקלה מסתורית בביג בן: ממהר בשש שניות

שעני בריטניה שוברים את הראש: כבר שבועיים שהשעון המפורסם ביותר בעולם מצלצל מוקדם מדי ומשבש את שידורי BBC

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

השעון המפורסם ביותר בעולם התקלקל: האחראים על הביג בן מודים כי בשבועיים האחרונים צלצוליו של השעון ממהרים משום מה, לעתים עד כדי הקדמה של שש שניות, וכי בגיל 156 תפקודו אינו יציב.

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

עוד חדשות בעולם :

 

בשבועיים האחרונים בלבלו צלצוליו של הביג בן את השידורים הפנימיים והבינלאומיים של רדיו BBC, שבהם מועברים צלצולי הפעמון בשידור ישיר מדי שעה.

 

שלושת השענים המסורים של בית הפרלמנט הבריטי ניסו לתקן את הבעיה, אבל הם נותרו מבולבלים ואינם מבינים מדוע הוא ממהר. "הבעיה החלה להתפתח וגדלה בלי ששמנו לב במהלך סוף השבוע", סיפר השען איראן ווסטוורת' לרדיו BBC. "אנחנו לא יודעים מדוע זה קרה. מדובר בשעון בן 156 שנה. יש לו תקלה פה ושם, הוא קצת לא יציב. דמיינו לעצמכם שהייתם נוסעים במכונית שלכם 24 שעות 365 ימים בשנה במשך 156 שנה".

 

השענים מסדירים את פעילות השעון על ידי העמסת מטבעות פני ישנים וכבדים על המטוטלת של השעון או הסרתם. "חייבים לעשות שינוי הדרגתי באמצעות הוספת מטבעות כדי להאיץ את השעות או הסרתם כדי להאט אותו בחזרה", הסביר ווסטוורת'.

 

ניסיונות ראשונים של הצוות לתקן את השעון האטו אותו. "טיפלנו בו שלושה ימים רק כדי להחזיר אותו לקצב הנכון. בדרך כלל אנחנו צריכים לעלות למעלה שלוש פעמים בשבוע כדי לסדר את השעון".

 

הפעמון הגדול של שעון הביג בן נמצא בראש מגדל אליזבת, שגובהו 96 מטר. הפעמון שוקל 13.7 טונות, ודנדוניו נשמעים בכל

מרכז לונדון.

 

יש כמה סברות בנוגע למקור שמו של הביג בן: ההערכה המקובלת ביותר היא שהוא קרוי על שמו של בנג'מין הול, המהנדס ששמו חקוק על הפעמון. עם זאת, יש הסבורים כי הוא קרוי על שם בן קאונט, מתאגרף במשקל כבד שחי באמצע המאה ה-19.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
"נסו אתם לנסוע 156 שנה ברצף". הביג בן
צילום: AFP
מומלצים