שתף קטע נבחר

רצח את פרופ' שטרן, שוחרר ב-2013 - ודקר

בשער שכם דקר תושב חברון לוחם מג"ב ופצע אותו קל, בהמשך התברר כי רצח ב-1989 את פרופ' מנחם שטרן ושוחרר בפעימה השלישית. בא-טור הושלך בקבוק תבערה לעבר רכב מג"ב. הלוחמים הספיקו לצאת מהרכב, אחד מהם נפצע קל

 

 

כלי רכב התלקחו בעקבות השלכת בקבוק התבערה ()
כלי רכב התלקחו בעקבות השלכת בקבוק התבערה

פיגוע דקירה בירושלים, בקבוק תבערה בא-טור: לוחם מג"ב נדקר אמש (יום ד') ברגלו בשער שכם. מצבו של הלוחם מוגדר קל והוא טופל במקום ומאוחר יותר פונה על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית חולים הדסה עין כרם. החשוד בדקירה נעצר. בחמאס בירכו על פיגוע הדקירה וקראו להמשיך בפיגועים. בינתיים, בא-טור שבמזרח ירושלים הושלך בקבוק תבערה לעבר רכב של מג"ב וגרם לכך שהרכב - וכלי רכב נוספים - יעלו באש. אחד הלוחמים נפצע קל.

 

החשוד בדקירה הוא מחמוד עטא מועמר, תושב חברון בן 56, ללא אישורי כניסה לישראל. הוא היה כלוא בעבר בגין רצח פרופ' מנחם שטרן ב-1989 במהלך פיגוע דקירה בעמק המצלבה בירושלים. שטרן היה חתן פרס ישראל להיסטוריה ומגדולי חוקרי בית שני. הרוצח שוחרר בשנת 2013 במסגרת הפעימה השלישית של שחרור אסירים פלסטינים. 

  

 

החשוד בדקירה בשער שכם ()
החשוד בדקירה בשער שכם

הכתבה על רצח פרופ' שטרן, לפני 26 שנה ()
הכתבה על רצח פרופ' שטרן, לפני 26 שנה

החשוד יצא היום מביתו, רכש גרזן וסכין והגיע לעיר העתיקה. סמוך לשעה 19:00 הוא זיהה שני לוחמי מג"ב שסיירו ברחוב הגיא לכיוון שער שכם. כאשר הלוחמים עלו במדרגות לכיוון שער שכם, הוא הגיח מאחוריהם עם הגרזן בידו, הניף אותו לעבר אחד הלוחמים, החטיא את ראשו של הלוחם והגרזן עף מידו.

 

לפני שנה וחצי הביעה בתו של פרופ' שטרן, מאירה שטרן גליק, את מחאתה על שחרור הרוצח. "השחרור גורם לי למועקה מאוד גדולה. אני חושבת שהשחרור הוא לא מוסרי. רצח הוא רצח, והאנשים האלה רוצחים. קיימת תחושה של חוסר צדק, אדם שרצח בדם קר צריך לקבל מאסר עולם", אמרה אז.

הלוחם שנפצע בפיגוע ()
הלוחם שנפצע בפיגוע

 

מבית החולים נמסר: "ליחידת הטראומה בהדסה עין כרם פונה בחור בן 19 עקב פצע דקירה בירך. מצבו קל, יציב והוא בהכרה". מהמשטרה נמסר בעקבות האירוע: "החשוד הגיח לעבר לוחמי משמר הגבול שמוצבים בשער שכם, ובקריאות 'אללה הוא אכבר' ניסה לפגוע בצוות. הלוחמים השתלטו על המחבל ועצרו אותו. במהלך ההשתלטות נדקר אחד הלוחמים ברגלו. הלוחם פונה במצב קל לבית החולים".

 

מפקד הפלוגה, סגן ניצב ניסו גואטה, שיבח את ערנות הלוחמים: "לפני קצת יותר מחודשיים היינו עדים לפיגוע נוסף כמעט באותו מקום. המוכנות והערנות של הלוחמים הן הגורם המרכזי לסיומם של האירועים האלה עוד בטרם מצליחים המפגעים לפגוע בחפים מפשע". 

אחד מכלי הרכב שעלו באש ()
אחד מכלי הרכב שעלו באש


 

כמה שעות לאחר מכן הושלך בקבוק תבערה לעבר רכב של מג"ב שנע באזור א-טור במזרח ירושלים. בקבוק התבערה התנפץ והתלקח. שני צוותי כיבוי שהוזעקו למקום התקשו להגיע בשל הפרות סדר שהחלו בסביבה, כולל זריקת אבנים על הכבאים.

 

אחד מבקבוקי התבערה פגע בג'יפ של מג"ב וזה החל לעלות באש. הלוחמים הצליחו להיחלץ מהרכב ואחד מהם נפגע קל משאיפת עשן. הלוחם שנפצע, בן 23, פונה לבית החולים שערי צדק. האש התפשטה לעבר כלי רכב סמוכים. מפקד הכוח דיווח על השגת שליטה בשריפה. לאחר המקרה החלו פלסטינים ליידות שוב אבנים לעבר כוחות הכיבוי בשריפה בשכונת א-טור.


פורסם לראשונה 26/08/2015 19:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע
בקבוק התבערה שהושלך בא-טור
מומלצים