שתף קטע נבחר

העבודות על הרכבת הקלה הגיעו לרמת גן: צומת עלית נסגר עד הבוקר

העבודות להקמת תחנת "אבא הלל" של הרכבת הקלה ברמת גן יצאו לדרך. נהגים, שימו לב: עד השעה 6:00 בבוקר נחסם צומת עלית לחלוטין, ואחר כך יופעלו הסדרי תנועה מיוחדים בשש השנים הקרובות

אתמול בערב (ה') החלה חברת נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) את בניית התחנה התת-קרקעית הרביעית של הקו האדום: תחנת "אבא הלל" ברמת גן. במסגרת העבודות נסגר צומת עלית לתנועה. באחרונה החלה גם בניית תחנות קרליבך ואלנבי בתל אביב. במסגרת העבודות הללו פוצץ גשר מעריב.    

 

 

 (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
(צילום: אלי סגל)

העובדים הגיעו למתחם הקמת תחנת הרכבת הקלה ברמת גן, הערב (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
העובדים הגיעו למתחם הקמת תחנת הרכבת הקלה ברמת גן, הערב(צילום: אלי סגל)

 


 

ההודעה של נת"ע לקראת תחילת העבודות ()
ההודעה של נת"ע לקראת תחילת העבודות

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

החל מהשעה 20:00 אתמול בערב נחסם רחוב ז'בוטינסקי ברמת גן, מצומת רחוב הגלעד לכיוון מערב, ומצומת רחוב פרשת דרכים לכיוון מזרח. כמו כן נחסמו הפניות מרחוב ז'בוטינסקי לאבא הלל ולארלוזורוב. החסימה תהיה עד מחר בשש בבוקר.

 

כבר לפני השעה 20:00 בערב הגיעו עשרות עובדים, ציוד כבד ואנשי נת"ע לצומת הרחובות ז'בוטינסקי ואבא הלל והחלו בעבודות לשינוי הסדרי התנועה במקום. בנת"ע אומרים כי ב-6:00 בבוקר יתעוררו התושבים להסדרי תנועה חדשים ברחוב ז'בוטינסקי, וברחוב יהיו שני נתיבים בלבד לכל כיוון - אחד לכלי רכב ציבוריים והשני לכלל כלי הרכב. בהמשך העבודות במקום יעסקו העובדים בהעברת תשתיות תת קרקעיות.

 

תחנת הרכבת במקום תהיה בעומק של 30 מטר ולאורך 100 מטר. בנת"ע אומרים כי הם מחויבים לסיים את בניית תחנת הרכבת לפני הגעת ה'חפרפרת', שתתחיל לחפור את נתיב הרכבת הקלה מבית חולים בלינסון בפתח תקווה. במהלך העבודות הלילה יורשו עדיין אוטובוסים לנסוע עד השעה 24:00 בקטע החסום. במהלך הלילה יבוצעו עבודות של העתקת רמזורים, מעברי חצייה וישונו כל הסדרי התנועה במקום. קטע הרחוב ייפתח כאמור בשש בבוקר עם הסדרי תנועה חדשים.

 

ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר, שהתנגד תחילה לרכבת הקלה, נשמע הערב אחרת. "מה שהולך להיות פה בשנים הקרובות זה שינוי דרמטי, שבסיומו של דבר יביא בשורה לכל מטרופולין גוש דן וגם לרמת גן. זו לא תהיה תקופה קלה אבל אנחנו מתואמים ובקשר רציף עם כל הגורמים, כדי לפתור בעיות שבוודאי יצוצו יום יום".

 

תחנת "אבא הלל" ברמת גן היא התחנה התת-קרקעית הראשונה שנבנית בעיר, ובעתיד תצטרף אליה תחנת ביאליק, גם היא על הקו האדום מפתח תקווה לבת ים.

 

מהשעה 20:00 ועד יום שישי ב-6:00 בבוקר ייחסמו הרחובות הבאים:

דרך ז'בוטינסקי מרחוב גלעד ועד צומת על פרשת דרכים

דרך אבא הלל מרחוב ביאליק ועד דרך ז'בוטינסקי

רחוב ארלוזורוב מרחוב עיר גנים ועד דרך ז'בוטינסקי

 

העבודה תתבצע בשלבים על פי שיטת ה-CUT AND COVER: בשלב הראשון ייחפר חלקה הדרומי של התחנה. בעוד פחות משנה הוא יכוסה באמצעות "דק" מפלדה ועליו מיסעה מבטון, על מנת לאפשר לתנועה לזרום מעל העבודות בתת הקרקע. לאחר מכן יחל השלב השני בעבודת חפירה של המקטע המרכזי של התחנה, ואחר כך הלאה למקטע הצפוני. 

 

העבודות על התחנה יימשכו כשש שנים, בדומה לתחנות האחרות של הרכבת הקלה. לאורך כל שלבי הביצוע, יישארו רחוב ז'בוטינסקי ורחוב אבא הלל פתוחים לרכב פרטי ולתחבורה ציבורית. שינויי התנועה כוללים ביטול פניות שמאלה, צמצום נתיבים ורמזורים חדשים. אלו עיקרי השינויים בהסדרי התנועה:

לנוסעים על דרך ז'בוטינסקי מזרחה (לכיוון רמת גן ופתח תקווה) לא תתאפשר פנייה שמאלה לרחוב אבא הלל. עם זאת תיפתח פנייה חדשה שמאלה מדרך ז'בוטינסקי לרחוב גלעד, ומשם חזרה לרחוב אבא הלל.

יותקן רמזור חדש לתחבורה הציבורית בין צמתי הרחובות הגלעד ומקדונלד.

יחולו שינויים בכניסות ויציאות לתחנות הדלק הסמוכות לצומת ז'בוטינסקי-אבא הלל.

מעבר בטיחותי להולכי רגל יישמר לאורך כל תקופת ביצוע העבודות.

 

שלשום החלה העבודה על פורטל-שנקר שימוקם על נתיבי התחבורה הציבורית שבמרכז הכביש ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה, בחלק שבין צומת גהה לרחוב שנקר. בעקבות זאת צפויים שינויים בהסדרי התנועה: רחוב העמל (בקטע שבין רחוב היצירה לרחוב החרש) יהפוך לנתיב דו-סטרי. מ-9 בספטמבר תבוטל הפנייה שמאלה מרחוב היצירה לדרך ז'בוטינסקי. רמזורי תנועה חדשים יוצבו בצומת העמל-היצירה, ובצומת העמל-שנקר. העבודות צפויות להסתיים בספטמבר 2017.


פורסם לראשונה 27/08/2015 19:53

 

בהכנת הכתבה השתתף נועם (דבול) דביר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עבודות הרכבת הקלה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים