שתף קטע נבחר

60 ארגזים של הירש ליועמ"ש: "לקדם הבדיקה"

עורך דינו של המועמד למפכ"ל המשטרה פנה ליועץ וינשטיין וביקש להעביר את כל המידע והמסמכים בנוגע לעסקים הביטחוניים של הירש כדי לזרז את סיום הבדיקה על מינויו. פרשת השר הגיאורגי: צרפת דחתה בעבר להוציא צו מעצר נגדו בטענה שמדובר ב"רדיפה פוליטית". ארדן נפגש עם אלופים במיל' שהציגו עמדתם על המינוי

המועמד לשוטר מספר 1 מבקש מהיועץ המשפטי לממשלה לזרז עניינים: עו"ד דרור ברוטפלד, בא כוחו של גל הירש, פנה הבוקר (א') ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וביקש להקדים ולהעביר את כל המידע והמסמכים הנוגעים לכל עסקיו הביטחוניים של הירש כדי לקדם את סיום הבדיקה על מינויו למפכ"ל המשטרה.

 

ברוטפלד אמר ל-ynet כי מדובר בכ-60 ארגזים המתעדים את כל ההיסטוריה של פעילותו של הירש. ברוטפלד ציין כי הוא ממתין למענה של וינשטיין.

 

הבוקר תקף עורך הדין את ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, וטען כי צריך לבדוק את האינטרסים שלו. "אם אכן היו דברים אצל יצחקי שהוא לא טיפל בהם, אם הוא לא הוציא את כל אותם מקרים אז והוא הוציא אותם רק עכשיו כשגל הירש אמור לשמש כמפכ"ל המשטרה, אז צריך לבדוק בדיוק מה האינטרסים", אמר עו"ד ברוטפלד.

 

ברוטפלד אמר את הדברים על רקע הפרסומים בגין חיקור דין שביקשה גיאורגיה מישראל לבצע נגד גל הירש. בתוך כך, מתברר כי בית משפט בצרפת דחה לפני יותר משנתיים בקשה של ממשלת גיאורגיה להוציא צו מעצר להסגיר את שר ההגנה הגיאורגי לשעבר דוד קזרשווילי.

 

בית המשפט הצרפתי דחה את הבקשה בטענה כי מדובר ברדיפה פוליטית של קזרשווילי, ישראלי לשעבר, שמואשם בפרשת שחיתות בגיאורגיה.  

 

השלטונות הגיאורגיים הגישו את הבקשה לאחר חילופי השלטון במדינה ועלייתו של משטר פרו-רוסי. נגד קזרשווילי ובכירים אחרים הוגשו כתבי אישום לאחר שרובם נמלט מגיאורגיה, ונגד כולם הוגשה לאינטרפול בקשת הסגרה בינלאומית.

 

לאחר הדחייה הצרפתית, גיאורגיה ניסתה בישראל והגישה את בקשתה. בכתב אישום זה מוזכר שמה של החברה בבעלות הירש, "דיפנס שילד", אך שמו לא הוזכר כחשוד. פרקליטו של קזרשווילי היה שר המשפטים לשעבר פרופ' דוד ליבאי, שאף עבד בנושא מול הפרקליטות. יש לציין כי בשנה האחרונה לא הייתה כל פעילות בתיק הזה.

 

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן נפגש הבוקר עם האלוף במיל' דורון אלמוג, אלוף במיל' יורם יאיר, אלוף במיל' אלעזר שטרן ותת אלוף במיל' פנחס בוכריס. הפגישה נמשכה כשעתיים ובמהלכן הציגו הקצינים לשר ארדן את עמדתם בנוגע למועמדותו של הירש לתפקיד המפכ"ל.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ, אוהד צויגנברג
וינשטיין והירש
צילום: יריב כץ, אוהד צויגנברג
צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
עו"ד דרור ברוטפלד
צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
מומלצים