שתף קטע נבחר

הסיוט של תושבי גבעתיים: מתחילות העבודות על תחנת ארלוזורוב של הרכבת הקלה

בנת"ע החליטו להקדים בחודש את חפירת התחנה על הגבול עם תל אביב, והן יחלו בלילה שבין חמישי לשישי. המשמעות: אין מעבר ישיר מרחוב ערבי נחל לארלוזורוב, אלא באמצעות מעקף שנסלל במיוחד בשטח שהיה גן

 

 

 

חוזרים מהחופש הגדול לתוך הפקק הגדול בהיסטוריה של גוש דן: העבודות על תשתית הרכבת הקלה ימשיכו להתרחב השבוע: אחרי תחנות ז'בוטינסקי בפתח תקווה וצומת עלית ברמת גן, החליטו בחברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע) להקדים ליום חמישי הקרוב את העבודות על התחנה התת-קרקעית "ארלוזורוב" בתל אביב.

 

בתחילה תוכנן המועד לחודש אוקטובר, אולם כבר בימים האחרונים הוקם באמצעות חברת נתיבי איילון ציר עוקף מסביב למתחם, שיאפשר את המשך זרימת התנועה במהלך ביצוע עבודות החפירה.

 

אז מה יקרה בלילה שבין חמישי לשישי? החל מ-20:00 בערב תיחסם התנועה מציר שאול המלך לדרך בגין. בחצות תיחסם התנועה לנוסעים מערבה לתל אביב בדרך ז'בוטינסקי, מכיוון צומת עלית. כמו כן תיחסם התנועה מצומת ערבי נחל/יגאל אלון ועד לצומת על פרשת דרכים/דרך נמיר. סגירות אלו תתבצענה בליל חמישי בלבד ונועדו לביצוע עבודות להשלמת הסדרי התנועה.

 

העבודות על המעקף ליד תחנת ארלוזורוב (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
העבודות על המעקף ליד תחנת ארלוזורוב(צילום: אסף מגל)

 (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
(צילום: אסף מגל)

 

 

ביום שישי ב-6:00 בבוקר יתאפשר לנהגים לנסוע בהתאם להסדרי התנועה החדשים שילוו את תקופת העבודות: התנועה מעל פרשת דרכים - מהכניסה למתחם תחנת רכבת מרכז ועד דרך בגין - תנותב באמצעות מעקף שנסלל במיוחד.

 

מבחינת התחבורה הציבורית יוסטו מסלולי הקווים מרחוב על פרשת דרכים, שייחסם לתנועה, אל המעקף שייסלל, וכתוצאה מכך יתבצע שינוי במיקום התחנות. כל כיווני התנועה נשמרים למשך כל תקופת העבודות ויישמר מעבר בטוח להולכי רגל.

 

התחנה התת קרקעית "ארלוזורוב" תמוקם ברחוב על פרשת דרכים בסמוך למסוף 2000 ולתחנת הרכבת מרכז. היא עתידה לשרת את כמות הנוסעים הרב ביותר מבין כל תחנות הקו האדום הודות לקרבתה לתחנת הרכבת ולמסוף האוטובוסים.

 

כמו כן נמסר מנת"ע כי החברה, יחד עם המשטרה, משרד התחבורה והרשויות השונות, ערוכים לחזרה מחופשת הקיץ. בנת"ע מבקשים מציבור הנהגים להשתמש באלפי מקומות שבחניוני חנה וסע שהועמדו לרשותם.

 

במקביל חנכו נת"ע ועיריית תל אביב מרכז מולטימדיה באזור מתחם העבודות של התחנה התת קרקעית "אלנבי" (רחוב מקווה ישראל 4). המרכז נועד להציג למבקרים את פרויקט הקו האדום של הרכבת הקלה.

מדובר במרכז הסברה אינטראקטיבי: באמצעות מסכי מגע יכולים המבקרים לקבל מידע על הקו, על זמני הנסיעה המתוכננים בין התחנות, על קווים עתידיים של רשת המטרופולין ועוד.

 

בהכנת הידיעה השתתף הלל פוסק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף מגל
ממשיכים לחפור
צילום: אסף מגל
מומלצים