שתף קטע נבחר

הירש מתנער מעורך דינו: הטענות נגד ראש אגף החקירות - לא מטעמי

המיועד לתפקיד המפכ"ל כתב בפייסבוק: "כל טענה נגד המשטרה או אגף החקירות והעומד בראשו ניצב יצחקי אינה על דעתי ולא נמסרה מטעמי!". אתמול אמר בא כוחו של הירש כי יש לבדוק את האינטרסים של יצחקי. בתוך כך, נתניהו מגבה את בחירת השר ארדן: "הירש הוא האדם הנכון"

 

גל הירש, המיועד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, פרסם היום (ב') סטטוס בפייסבוק ובו הבהיר כי הדברים שנאמרו אתמול נגד המשטרה לא היו מטעמו: "אני מבקש גם להבהיר חד משמעית כי כל טענה נגד המשטרה או אגף החקירות והעומד בראשו ניצב יצחקי אינה על דעתי ולא נמסרה מטעמי!". הירש ככל הנראה התכוון לדבריו אתמול של בא כוחו, עורך הדין דרור ברוטפלד, שתקף את ראש אגף החקירות במשטרה ניצב מני יצחקי וטען כי צריך לבדוק את האינטרסים שלו.

 

סערת הירש - כתבות נוספות:

מכה לארדן: כהונתו של בנצי סאו תוארך עד אמצע אוקטובר

מקורב להירש: "דורון אלמוג הוא איש אחד, המלצה אחת"

60 ארגזים של הירש ליועמ"ש: "לקדם הבדיקה"

 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו גיבה באופן פומבי ובקולו את בחירתו של השר גלעד ארדן בגל הירש לתפקיד. "אני נותן גיבוי מלא לשר לביטחון פנים במאמצים שלו למנות את האיש הטוב ביותר לתפקיד המפכ"ל", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "גל הירש הוא האדם הנכון במקום הנכון, הוא קצין ערכי ומסור, יש לו יכולות גדולות לחולל שינויים ולתרום תרומה לחיזוק משטרת ישראל ושלטון החוק במדינה".

 

הפוסט של הירש ()
הפוסט של הירש

מגבה את המינוי. נתניהו והירש (צילום: מרק ישראל סלם, יריב כץ) (צילום: מרק ישראל סלם, יריב כץ)
מגבה את המינוי. נתניהו והירש(צילום: מרק ישראל סלם, יריב כץ)

התת-אלוף במילואים הוסיף וכתב: "חברות וחברים שלום, אני נערך להופעתי בפני ועדת טירקל ומבקש להודות למחבקים, למברכים ולתומכים על המילים החמות ועל האכפתיות. אנחנו מדינה דמוקרטית, המשטרה חייבת להעניק כל סיוע נדרש ליועץ המשפטי לממשלה בבדיקתו את המינוי ואני בוטח ביושרתם של האנשים ובניקיון התהליך".

 

עוד כתב כי "מסע השמצות והדלפות שונות לתקשורת גורם נזק לשמי הטוב, לכך אני רגיש ועל כך הייתה התרעומת. הבעתי נכונות מלאה להתייצב למשימה מתוך הערכה ואהבה לאנשי משטרת ישראל והכרה בחשיבות הגדולה של הארגון ומשימותיו".

 

בעקבות הדברים של עו"ד ברוטפלד, פרסם אתמול היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודעה חריגה, שבה הבהיר כי המידע בנוגע לעסקיו של הירש לא הגיע מהמשטרה אלא מגורם אכיפת חוק אחר. המידע שנבדק כעת התקבל מהרשות למניעת הלבנת הון. ב-ynet פורסם לראשונה ביום שישי כי וינשטיין בודק אם הירש עבר על חוק איסור הלבנת הון.

 

ברוטפלד האשים במרומז בראיון אתמול בבוקר לגלי צה"ל את ניצב יצחקי וטען כי צריך לבדוק את האינטרסים שלו. "אם אכן היו דברים אצל יצחקי שהוא לא טיפל בהם, אם הוא לא הוציא את כל אותם מקרים אז והוא הוציא אותם רק עכשיו כשגל הירש אמור לשמש כמפכ"ל המשטרה, אז צריך לבדוק בדיוק מה האינטרסים", אמר עו"ד ברוטפלד.

 

אתמול אישר וינשטיין לשר ארדן להאריך את כהונתו של ניצב בנצי סאו כממלא מקום מפכ"ל המשטרה, מינוי שהיה אמור לפוג מחר, היום אישרה הממשלה את הארכת המינוי וסאו ישמש בתפקיד למשך 45 ימים נוספים אלא אם כן הליך הבדיקה בעניין מינוי הירש לשוטר מספר 1 יסתיים עוד לפני ובכפוף לכך שלא תימצא מניעה משפטית ולאישור ועדת טירקל למינויים בכירים בשירות המדינה. רק לאחר סבב האישורים האלה, יובא מינויו של הירש לאישור הממשלה.

 

אם הליך הבדיקה יסתיים לפני תום פרק הזמן של 45 הימים, ובכפוף לכך שלא תימצא מניעה משפטית ובכפוף לאישור ועדת טירקל, יובא מינויו של הירש לאישור הממשלה. כמו כן, סיכם השר לביטחון הפנים עם היועץ המשפטי לממשלה על הארכת כהונת נציב שירות בתי הסוהר רב-גונדר אהרון פרנקו ב-45 ימים והממשלה אישרה זאת היום. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ "ידיעות אחרונות"
הירש
צילום: יריב כץ "ידיעות אחרונות"
מומלצים