שתף קטע נבחר

חקירה בשערוריית הברידג': "נאבק לטיהור שמנו"

לאחר הטענות כי שני אלופים ישראלים, לוטן פישר ורון שוורץ, רימו בטורנירים בינלאומיים הודיע יו"ר התאחדות הברידג' בארץ על תחילת בדיקה. פישר ושוורץ: "האשמות שווא, פותחים במאבק בינלאומי". ואיך מרמים בברידג'?

 

 

בתגובה להאשמות כלפי שני שחקני ברידג' ישראליים על רמאות בטורנירים בינלאומיים, הודיע היום (ב') יו"ר התאחדות הברידג' הישראלית, גלעד אופיר, כי נפתחה בדיקה בעניין. "אנחנו לא פועלים על פי שמועות, אבל ביום חמישי האחרון הגיעו אלינו חומרים בצורה מסודרת", אמר בראיון לאולפן ynet. "אם הוועדה תכריע ותבדוק ותמצא שהזוג הזה רימה, אנחנו ננקוט את מלוא חומרת הדין".

 

בשבועיים האחרונים סער עולם הברידג' בעקבות האשמות כי לוטן פישר ורון שוורץ, שניים מהשחקנים הטובים בעולם, רימו בדרך לזכיות בכמה טורנירים. חבריהם לצוות - שני נורבגים ושני אמריקנים - הודיעו שהם מוותרים על התארים שבהם זכו יחדיו, כחלק מההאשמות. היום הודיעו פישר ושוורץ כי הם "פותחים במאבק בינלאומי לטיהור שמם".

לוטן פישר. "ילד הפלא" הישראלי רימה? ()
לוטן פישר. "ילד הפלא" הישראלי רימה?

בויה ברוגלנד הנורבגי, חברם של הישראלים לצוות עד לא מכבר, כתב פוסט ארוך המתייחס למשחקים ספציפיים ומראה כי בכמה וכמה מקרים הישראלים רימו לכאורה - אך לא סיפק בתחילה הוכחות לרמאות שכזו. "מקנאים בי", טען בתגובה פישר שנחשב ל"ילד הפלא של הענף".

 

היום מסרו פישר ושוורץ כי הקימו צוות משפטי ומקצועי בינלאומי "לחשיפת האינטרסים והגורמים העומדים מאחורי הניסיון לטפול עליהם האשמות שווא", כהודעתם. בהודעה לתקשורת מטעמם נאמר כי "בימים אחרונים, אחרי סדרת הצלחות מקצועיות מרשימה ויוצאת דופן, מצאו את עצמם פישר ושוורץ במרכזו של מסע השמצה קשה מנשוא, המונע על ידי כמה מיריביהם בעולם הברידג' התחרותי. הם אינם יודעים מה טיב ההאשמות נחושים להדוף את כל ההאשמות ולהוכיח את ניקיון כפיהם".

 

בהודעה שהעבירו הם אמר כי "כדי למנוע את העננה שמנסים להטיל על הצלחותיהם", בתחרויות שבהם ישתתפו הם לא ישחקו כזוג. הם גם מסרו כי "ישתפו פעולה עם כל הליך בדיקה, ויהיו מוכנים להשיב לכל חשד או ראיה שיוצגו להם. הם משוכנעים לחלוטין שצדקתם תצא לאור במהרה. לשם כך, שכרו השניים את עו"ד דרור ארד-איילון, בכדי שיוביל את הצוות המשפטי והמקצועי שיפריך את האשמות הכוזבות נגדם".

 

"קשה מאוד לרמות, בטח ברמות האלה", הסביר יו"ר ההתאחדות בראיון באולפן ynet. "בסך הכול רוב האנשים המתקדמים משחקים באותה צורה ובאותו אופן. אבל יש זוכים שנמצאו מרמים. לדוגמה,

רק השנה באפריל נמצא זוג גרמני מרמה. טענו נגדם שהם השתמשו בשיעולים כדי להעביר אינפורמציה".

 

לגבי פישר ושוורץ הוסיף אופיר: "עד לפני כמה ימים היה מדובר בשמועות. כרגע קיבלנו האשמות קונקרטיות לגבי אופן השיטה שלהם, אבל הם יכולים להביא דוגמאות שיפריכו את זה. הנושא הזה ייבדק".

 

לדבריו, הברידג' אולי מיוחס לאנשים בני 60 ומעלה, אבל הוא הולך והופך למשחק של צעירים. "בכל שנה אלף תלמידי כיתות ה'-ו' בישראל באים ללמוד ברידג' ויש לנו נבחרת עד גיל 16", הוא אומר. "זה מפעל שמוכר על ידי משרד החינוך ומשרד הספורט".


פורסם לראשונה 31/08/2015 16:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים