שתף קטע נבחר

היועץ עדכן את ארדן: קושי משפטי במינוי הירש

תסבוכת המפכ"ל לא צפויה להיפתר בקרוב. היועץ וינשטיין פרש בפני השר לביטחון פנים את הקשיים במתן חוות דעת המאשרת את המינוי. "זה כאב ראש משפטי", אמרו גורמים המעורים בנושא

כהונת ממלא מקום המפכ"ל בנצי סאו הוארכה בחודש וחצי, אבל לפחות בימים הקרובים לא נראה שתסבוכת המפכ"ל צפויה להיפתר. היום (ב') פרש היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בפני השר לבטחון פנים גלעד ארדן את הקשיים במתן חוות דעת המאשרת את מינויו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל.

 

וינשטיין יידע את ארדן שהתייעץ עם בכירי משרדו כדי להחליט - ערב כינוסה של ועדת טירקל לבחינת המינוי - אם הוא ממשיך לתמוך במינוי המעורר קשיים משפטיים. בכל מקרה, כבר כעת ברור כי הצוות בראשות וינשטיין, שהוקם לשם קבלת המלצה בענינו של הירש, לא מסוגל לתת חוות דעת המאשרת או פוסלת את המינוי של גל הירש. גורמים משפטיים הגדירו את המצב "כאב ראש משפטי".

 

פרט זה התברר היום, בתום ישיבת עדכון ראשונה של הצוות המורחב שמינה וינשטיין לצורך גיבוש המלצת היועץ ויכולתו להגן על המינוי בפני ועדת טירקל, הממשלה ועתירות הצפויות להיות מוגשות לבג"ץ. עקב החלטתו של וינשטיין לאפשר לשר לביטחון פנים ארדן להאריך את כהונת סאו כמ"מ המפכ"ל ב-45 יום הוחלט כי וינשטיין וצוותו ימשיך בבדיקת תוכן החקירות הנדרשות על ידי שלטונות גיאורגיה וה-FBI,

בקשר לעסקיו הבטחוניים של הירש. הדבר מעיד על התסבוכת המשפטית שבה מצוי כיום הוא וצוותו.

 

לאחר הפרסומים על עסקאות נשק שבהן היה מעורב לכאורה הירש בגאורגיה ובקזחסטן, עסקאות שאותן בודק גם היועץ המשפטי לממשלה, דווח בסופ"ש בערוץ 10 כי באותן מדינות מתנהלות חקירות בדבר שחיתויות פליליות שקשורות לפוליטיקאים בכירים לשעבר.

 

לפי הדיווח, גיאורגיה פנתה לישראל כדי שזו תבצע חיקור דין רשמי נגד הירש. היא שלחה לישראל כתב חשדות מפורט נגדו, בדבר מעורבותו והקשר שיש לו לכאורה עם אותם פוליטיקאים לשעבר. בערוץ 10 דווח כי בשבוע הבא ייפגש צוות מיוחד של משרד המשפטים וידון בתלונה זו ובתלונה נוספת שהוגשה בלהב 433 נגד הירש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ "ידיעות אחרונות"
גל הירש
צילום: יריב כץ "ידיעות אחרונות"
מומלצים