שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  Airbnb: "רוצים לגרום ל-7 מיליארד אנשים להרגיש שייכים לכל מקום"
  "אנחנו לא משווים את עצמנו לבתי מלון, התפוסות מגיעות לשיאים חדשים ולא ברור מדוע מפחדים מאיתנו". מנהלת הרגולציה של Airbnb הגיעה לראיון באולפן ynet לרגל כנס החדשנות DLD וסיפרה על ההצלחה של השכרת הדירות החברתית והאחריות של החברה כלפי משתמשיה: "אנחנו לא מציעים רק אירוח אלא תמונה אמיתית של המקום בו אתה מבקר". ונחשו היכן היא מתאכסנת בתל אביב

  אחד הסטארטאפים החברתיים המצליחים בעולם בשנים האחרונות, שהפך כבר כמעט לשם נרדף לחופשות בחו"ל, הוא Airbnb. רשת השכרת הדירות הפרטיות, שתפסה תאוצה וגדלה לממדים אדירים בכל רחבי העולם, ובכלל זה כמובן גם אצלנו בישראל ובעיקר בתל אביב. סופיה גיוסו, מנהלת הרגולציה של הרשת, הגיעה לתל אביב לרגל כנס החדשנות DLD. צפו בראיון באולפן ynet:

   

  צפו בראיון    (צילום: אלי סגל ויוגב אטיאס)

  צפו בראיון    (צילום: אלי סגל ויוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "החזון שלנו הוא לגרום לשבעה מיליארד אנשים להרגיש כאילו הם יכולים להיות שייכים לכל מקום בעולם", אומרת גיוסו. "התחלנו כסטארטאפ בקליפורניה לפני כמה שנים. אנחנו מודעים לחשיבות של קהילה וקשרים, זו בדיוק מטרת החברה".

   

  אבל היום אתם מאיימים על המודל הקלאסי של בתי המלון. למה?

   

  "האמת שקשה לומר. אנחנו לא משווים את עצמנו לבתי מלון בכלל. למעשה, מסביב לעולם בשווקים הראשיים שלנו, התפוסה במלונות מגיעה לשיאים חדשים. אז זה ברור שמה שאנחנו עושים זה סוג קצת שונה של אירוח וסוג מאוד שונה של נסיעה. אנחנו מתמקדים בחוויות מקומיות ואותנטיות, ומה שחשוב זה שבכל שוק נתון תהיה אפשרויות בחירה, כדי שאנשים יוכלו לעשות מה שמתאים להם".

  "חשוב שבכל שוק תהיה אפשרות בחירה" (צילום: Airbnb) (צילום: Airbnb)
  "חשוב שבכל שוק תהיה אפשרות בחירה"(צילום: Airbnb)

  כשיש לכם חדרים פנויים בכל מקום, הגיוני שמחירי המלונות יירדו. האם באמת זה מה שקורה?

   

  "אנחנו עדיין בתקופה מוקדמת של שיתוף בתים, אז אין לנו נתונים משמעותיים על מחירי בתי מלון".

   

  אז אתם עדיין לא משפיעים על מחירי בתי המלון?

   

  "לא הייתי אומרת את זה, ועוד לא ראיתי נתונים שתומכים בזה עד עכשיו. אם התפוסה בבתי המלון מגיעה לשיאים חדשים, אז ברור שאנחנו לא פועלים באותו מישור. מה שאנחנו מנסים לעשות זה ליצור קהילת מארחים נמרצת שלא רק מציעה אירוח. אנחנו לא רואים את זה כמיזם שהוא רק בשביל חדר להתארח בו, אלא ליצירת קשר אמיתי עם אדם אמיתי שיכול להראות לך תמונה אמיתית של המקום בו אתה מבקר".

   

  השכרה עם גב

  "בישראל מספר המבקרים במדינה שמתארחים ב-AirBnB, זהה למספר הישראלים שמטיילים בחו"ל ומתארחים ב-AirBnB", מספרת גיוסו. "יש פה קהילה שמאוד מעוניינת בזה, ויש קהילה בחו"ל שמעוניינת לבקר בישראל עם AirBnB. זה בדיוק מה שאנחנו רוצים לפתח. אנחנו רוצים לתמוך בקהילה", היא אומרת.

   

  כך משכירים ב-Airbnb    (צילום: יAirbnb)

  כך משכירים ב-Airbnb    (צילום: יAirbnb)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  באופן טבעי זה מוזיל את הטיול, ביחס לבתי מלון. איך אתם שולטים באיכות החדרים או הדירות שמושכרות? אנשים כותבים ביקורות באתר ומדרגים, אבל יש לכם עוד דרך להבטיח שזה מקום בסדר לגור בו?

   

  "כפלטפורמה למסחר באינטרנט, יש לנו אחריות לדברים מסוימים, אבל גם יש דברים שאנחנו לא יכולים לשלוט בהם. למשל, אנחנו לא יכולים לשלוט במחירים - הקהילה שולטת בזה. ואנחנו לא שולטים בדברים כמו עיצוב או מיקום - המארח פותח את הבית שלו. בנוגע לאיכות, כמובן שיש לנו אחריות כלפי הקהילה ואנחנו מנסים להדריך, לעזור, וללמד. אבל מעבר לזה, הפלטפורמה שלנו משתמשת בטכנולוגיה על מנת ליצור מרחב בטוח שמעודד אמון".

  שומרים על השוכרים - והמשכירים (צילום: Airbnb) (צילום: Airbnb)
  שומרים על השוכרים - והמשכירים(צילום: Airbnb)
   

  אבל אתם יכולים להסיר רשומה של משהו שמפרסם תמונה של חדר שאין בו קשר בין התמונה למציאות.

   

  "לגמרי. יש רמות שונות ורבות של בדיקות. קודם כל, אנחנו צריכים לבטוח במפרסם שהוא מי שהוא אומר שהוא, ולכן אנחנו מבקשים מחלק מהמשתמשים לאמת את הזהות שלהם. יש לנו מערכת ביקורת גולשים יעילה. כאשר אתה שוהה עם מארח, אתה יכול לכתוב עליו ביקורת, ויותר חשוב, הם יכולים לכתוב עליך ביקורת. הביקורות עולות ביחד, ואתה לא רואה את הביקורת עליך עד ששלך מתפרסמת. אנחנו גם משקיעים המון בחוויית הלקוח, באמון ובבטיחות, עם צוותים מיוחדים שעובדים מסביב לשעון".

   

  בחלק מהמקומות בעולם אתם מציעים דירות יוקרה, נכון? האם אתם מתכוונים לפרסם דירות כאלה, דירות ובתי יוקרה?

   

  "זה בדיוק הדבר הנפלא אצלנו. אנחנו לא מחליטים להתחיל פרסם בשוק מסוים, או לפרסם סוג כזה או אחר של דירה. הקהילה מחליטה. וכשאנחנו רואים שהקהילה מאוד מעוניינת בזה, או שהקהילה מציעה משהוא מיוחד, כמו תל אביב שמציעה יזמות וסטארטאפים, אז אנחנו נעזור להם לפתח את זה".

   

  לסיום, איפה את מתאכסנת בתל אביב?

   

  "בנווה צדק".

   

  לא במלון?

   

  "ברור שלא, עם מארח של AirBnB".

   

  כנס החדשנות DLD Innovation Festival

  6-12 בספטמבר בתל אביב

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים