שתף קטע נבחר

גיא זו-ארץ נכנס לכור ההיתוך הישראלי

גיא ורועי זו-ארץ ממזרח - ויצחק מאיר ממערב. הם על תקן "השכן החילוני" - הוא על תקן "השכן הדתי", וביחד הם מגישים אלבום חדש לקראת החגים המשמשים ובאים, שכולו פיוטים בנוסח ישראלי, כדי שכולם יוכלו להתחבר למקור תרבותי אחד. היכנסו לאווירת החג עם שלושה פיוטים בבכורה

 

גיא ורועי זו-ארץ ממזרח ויצחק מאיר ממערב. הם על תקן "השכן החילוני" – הוא על תקן "השכן הדתי", וביחד הם מגישים אלבום חדש לקראת החגים המשמשים ובאים, שכולו פיוטים בנוסח ישראלי. לא עוד חזנות חסידית או פייטנות מזרחית, כי אם הפיוטים המוכרים בעיבודים "ישראליים" כדי שכולם יוכלו להתחבר ביחד, ממקור תרבותי אחד. 

 

 

העילה: "קרוב ללב", פרויקט מחמם לב שמטרתו קירוב בין דתיים לחילונים. או ליתר דיוק: בין שכנים. הרעיון: להעניק את האלבום עם לוח שנה לשכן, כך שגם השכן הדתי וגם זה החילוני יוכלו להתחבר למוזיקה: "לייצר מפגש בין החילוני לדתי. לייצר את הגשר הזה".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

"אנחנו מנסים לייצר גשר", אומר גיא זו-ארץ. "בסופו של דבר, המסורת חשובה לכולנו". האחים זו-ארץ משתפים פעולה כבר כמה שנים במופע שכולו פיוטים מבית אבא, ולדבריהם, "אנחנו צריכים לנסות בחומרים שעוד לא התנסינו בהם – פיוטים אשכנזיים. חיכינו לשיתוף הפעולה עם יצחק מאיר – חזן, זמר, פייטנוביץ'".

 

"רצינו משהו חדש"

מאיר, הצלע השלישית, הפך בשנים האחרונות לגורו מוזיקת הנשמה היהודית – ולמחייה ניגוני החסידים. "התפילה שלי היא שהדיסק הזה יפתח את הדלת לשגרה פחות שגרתית", הוא אומר. 

 

 

"היה חשוב לנו שזה לא יישמע מזויף", מוסיף רועי זו-ארץ. "רצינו שלא ישמעו ויגידו זה יותר מדי ספרדי, או יותר מדי אשכנזי. רצינו משהו חדש, ישראלי כזה".

 

 

לאחר מאות הופעות עם פיוטי יהודי לוב, גיא זו-ארץ חולם לראות עם אחד גם מבחינה מוזיקאלית: "האלבום הזה יכול לגעת בכל יהודי וישראלי. המנגינות והטקסטים הם בני כל כך הרבה שנים. אני בכלל מאמין שהגיע הזמן למוטט את הגשר זה שמבדיל בין ספרדים לאשכנזים. אנחנו כאן כדי לחבר, למזג. כי כולנו בסוף עם אחד. אנחנו באותה השכונה. אין צורך לעשות גשר לשכונה".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>    

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מני וקשטוק
"כולנו מאותה שכונה" האחים זו-ארץ ויצחק מאיר
צילום: מני וקשטוק
מומלצים