שתף קטע נבחר

צפו: סופות חול אדירות בסוריה ובלבנון

מזג אוויר קיצוני פקד את השכנות מצפון. בסוריה התפנתה סוכנות הידיעות הרשמית ממאורעות מלחמת האזרחים ודיווחה על הסופה, בלבנון מתה אישה בשל תנאי מזג האוויר. מה ההשפעה על ישראל ומתי תסתיים סופת החול?

 

האובך שהורגש אתמול בישראל נבע מסופות חול בסוריה - אבל מהתמונות ניתן לראות שאנחנו יצאנו בזול. באזורים שונים בסוריה סבלו התושבים והלוחמים מסופות חול יוצאות דופן בעוצמתן, שגרמה לשדה ראייה לקוי ברוב האזורים במדינה. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" התפנתה לדווח גם על הנושא הזה, לצד המשך הלחימה של אסד במורדים.

 

בתמונות שפורסמו בתקשורת המקומית תועדו אזרחים לובשים מסכות ופיסות בד על האף והפה על מנת למנוע מהאבק להיכנס לריאות. מנהל השירות המטראולוגי הסורי, רדוואן אל-אחמד, העריך כי בשעות הלילה יגיעו הסופה והערפל לשיאם ויתקרבו דרומה לכיוון הבירה דמשק.

 

מקור הסופה, טען, הוא בעיראק. הוא העריך כי הסופה תתחיל להיחלש באזור הצפון, החוף והמרכז במהלך שעות הבוקר והיום תורגש בעיקר באזור הדרומי. ההיחלשות ההדרגתית המוחלטת שלה תהיה אחר הצהריים, אך עדיין מזג האוויר יישאר אביך וערפילי עד סוף השבוע.

אובך על חומס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אובך על חומס(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

כדורגל שולחן בחומס, עם מסכות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
כדורגל שולחן בחומס, עם מסכות(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

סופה הכתה גם בבעל בק בלבנון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
סופה הכתה גם בבעל בק בלבנון(צילום: AFP)

גם השכנה לבנון סובלת מאוד מהסופה, כשברקע משבר הזבל הבלתי נגמר. עשרות בני אדם סבלו מחנק ונזקקו לטיפול רפואי בבתי חולים - הן בבקעת הלבנון והן בצפון המדינה, באזור העיר עכאר. בבית חולים בבעלבק בבקעת הלבנון מתה אישה מהתקף אסתמה חריף. 

 

מחלקת המחקרים המדעיים והחקלאיים בלבנון פרסמה הודעה שבה נמסר כי "סופת החול הקשה מכה את לבנון והרוחות המזרחיות בבקעת הלבנון משתוללות. שדה הראייה לא עובר את 40 המטרים והאפקט של האבק על האזרחים גדול. הועברו נפגעים לבית החולים בגלל קוצר נשימה".

 

עוד נמסר כי "מזג האוויר הזה חריג ולבנון לא הכירה כזה דבר מאז שהחלו לתעד את מזג האוויר. הוא יימשך לפחות עד הבוקר. הרוחות המזרחיות צפויות להימשך עד סוף השבוע, מה שאומר שהאובך יימשך".

 

בשל הרוחות היה אביך גם בישראל. החזאי צחי וקסמן מ"מטאו-טק" מסר מקור האובך בסופות בסוריה, אך הוא אמור לשקוע במהלך הלילה.

פורסם לראשונה 07/09/2015 23:33

 

אור רוזנטל השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ראות לקויה בסוריה
צילום: רויטרס
מומלצים