שתף קטע נבחר

הצעת חוק: ספורטאי יוכל לעבוד בשבת

ח"כ יואל רזבוזוב מנסה לפתור את סוגיית המשחקים בשבת באמצעות חקיקה. כבר באוגוסט דרעי ביקש לא לקיים משחקים בשבת. ח"כ עיסאוי פריג' ביקש מנתניהו להעביר את סמכויות שר הכלכלה בנושא לממשלה

בעוד קיום המחזור ליגת העל הקרוב נמצא בספק בגלל סוגיית קיום המשחקים בשבת, יו"ר שדולת הספורט בכנסת, ח"כ יואל רזבוזוב מנסה להעניק מעמד חוקתי לקיום אירועי ספורט ביום המנוחה.

 

ח"כ רזבוזוב הגיש הצעת חוק שתאפשר העסקת עובד בעבודה הקשורה לפעילויות ספורט, גם ביום המנוחה השבועי. כך, יוגדר בחוק המצב הקיים בישראל מאז ומעולם.

 

המכתב ששיגר דרעי עוד באוגוסט (צילום: פרטי) (צילום: פרטי)
המכתב ששיגר דרעי עוד באוגוסט(צילום: פרטי)

 

שר הכלכלה, אריה דרעי, שאמור להכריע בנושא השבת טרם פירסם את החלטתו אלא מכתב שנשלח עוד באוגוסט חושף את עמדתו בנושא. דרעי נענה אז לבקשה של שחקנים מהליגה הלאומית שפנו אליו בעניין השבת. דרעי ביקש אז משרת התרבות הספורט, מירי רגב, יו"ר ההתאחדות, עופר עיני ויו"ר מנהלת הליגות, יורם באומן להזיז את המשחקים שתוכננו לשבת למוצ"ש או ליום חול.

 

בנימוקיו של דרעי הוא מצטט פסק דין של שופטת בית המשפט העליון לשעבר, דליה דורנר בו היא מציינת כי "יום שבת הוא הוא ערך לאומי לא פחות מאשר ערך דתי".

 

ח"כ עיסאוי פריג': "הכדורגל בשבת - סוגיה הרת גורל לעתידנו"

בתווך, יו"ר שדולת הספורט בכנסת, חבר הכנסת עיסאוי פריג', שיגר מכתב לראש ההמשלה בנימין נתניהו. במכתבו קרא פריג' לנתניהו להעביר את סמכויות שר הכלכלה בנושא היתר קיום משחקי כדורגל בשבת לממשלה, על פי הוראות סעיף 31ב' לחוק יסוד הממשלה.

 

 

בין השאר כתב פריג': "הכדור נמצא כעת בידיו של שר הכלכלה אריה דרעי, הוא זה שיחליט אם ישחקו כאן כדורגל בשבת ואם לאו, הוא זה שיחליט אם תהיה לנו עוד שבת של כדורגל. אבל לא נכון שההחלטה הזו תהיה שלו. הערכתי נתונה לשר דרעי, אך אסור להעמידו בפני דילמה בין אמונתו כיהודי דתי לבין תפקידו".

 

יצטרך להכריע בנושא המשחק בשבת? נתניהו (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
יצטרך להכריע בנושא המשחק בשבת? נתניהו(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

 

עוד רשם במכתבו ח"כ ממרצ: "כידוע לך, סכנה מרחפת מעל קיום משחקי הכדורגל הישראלי בשבת. המשמעות של אי קיום כדורגל בשבת הרת גורל עבור המשך תרבות הכדורגל בישראל, תרבות המשותפת לכל אוהדי הכדורגל בישראל - יהודים, מוסלמים ונוצרים, כולם חיים 'משבת לשבת'. לא צריך להיות הבדל בין גז לבין כדורגל בשבת. מדובר בשתי סוגיות שאין ביכולתו של שר הכלכלה להכריע בהן. כפי שעתיד מתווה הגז הוא בעל חשיבות מכרעת לעתידה של ישראל ועתיד כלכלתה".

 


 


פורסם לראשונה 08/09/2015 10:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
יואל רזבוזוב
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים