שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20
ההזיה חדשה של אירופה/ דעה
אירופה המזקינה והמתנוונת מזכירה לחובבי ההיסטוריה את האיש החולה מן הבוספורוס, לא נותנת למציאות לבלבל אותה גם הפעם ומעדיפה לשקוע בהזיה חדשה. מתן פלג מזהיר אותנו לא להיסחף עם השגיאות של אירופה

בסוף 2010 התרחשה בתוניסיה הפיכה מוצלחת שבעקבותיה התפשטו בהדרגה פרעות עממיות כמעט בכל רחבי המזה"ת. מלוב ועד בחריין, מסומליה ותימן עד מרוקו בואכה אלג'יריה.

 

עם פרוץ המאורעות בכיכר תחריר שבמצרים אף מיהרה אירופה המתנשאת וארה"ב בהובלת מנהיגה הגרוע בהיסטוריה, להתמסר לפופוליזם הרדוד ביותר ולכנות את ענני האלימות המתעבים "האביב הערבי".

 

מאז פרוץ אותו "אביב" ועד היום נשטף המזה"ת כולו בכל כך הרבה דם של חפים מפשע, עד שאפילו ההוזים והמתנשאים המשיחיים ביותר החלו לכנות את אותם התרחשויות "החורף האסלמי".

 

 

מהגרים בדורטמונד,גרמניה (צילום: AP) (צילום: AP)
מהגרים בדורטמונד,גרמניה(צילום: AP)

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

המושג "אביב ערבי" אינו מוזכר יותר בקרב המומחים השואפים להיתפס כרציניים. הוא נתפס כמגוחך היום אף יותר מן המושג המביך "קץ ההיסטוריה" של

פרנסיס פוקויאמה, אשר צפה באיוולתו שעם נפילת הגוש הסובייטי ישרור שלום בין העמים ודמוקרטיה נפלאה תאיר את הכול.

 

אבל אירופה המזקינה אשר התנוונותה מזכירה לחובבי ההיסטוריה את האיש החולה מן הבוספורוס, לא נותנת למציאות לבלבל אותה גם הפעם. היא מעדיפה לשקוע בהזיה חדשה ולקבל בהכנעה את גלי הפליטים שזורמים אליה כרגע מאותו חורף אסלמי, כאילו זה מה שיציל את נקיפות המצפון שצברה עם השמדת העם היהודי על אדמתה.

 

גם הפעם מדובר בפופוליזם זול ובניתוח פשטני ומנותק של מציאות כואבת. אל אירופה חודרים בימים אלו מן האוויר, מן הים ומן היבשה שלושה אתגרים המהווים ביחד חומר נפץ רגיש במיוחד. אתגר האסלם הקיצוני שמביאים איתם חלק רחב מן הפליטים, המעורב בתוך אתגר המתח האתני הפנימי, ששורר בין המוסלמים המהגרים ומאיים בכל רגע להתפרץ.

 

רק אירופאי מתנשא אינו מסוגל להבחין בין איראני, סורי, עיראקי ואפגני (כי הוא חושב שכולם ערבים), וביחד אלו מציבים אתגר דמוגרפי ענק ליבשת שאינה מולידה ילדים גם ככה. שוב האירופי טועה ושוב משהו ישלם על כך. רק שהפעם הוא זה שישלם.

 

מדינת ישראל, אם היא חפצה חיים, אסור בשום אופן ללכת שבי אחרי הפופוליזם המנותק שנושב מן כרגע במערב. אירופה טועה, אובמה טועה והמציאות המזרח תיכונית היא הוכחה חותכת לכך. כל אדם שקורא להכניס לישראל אלפי פליטים או אפילו מאות אחדות מן המלחמה של שכיננו הוא לא אלא פופוליסט, חסר אחריות, חסר מעוף וחסר דעת.

 

הכותב הוא מנכ"ל תנועת 'אם תרצו'

 

המאמרים המתפרסמים במדור דעות מייצגים את דעת המחברים בלבד

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד