שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20
חשש באירופה: פעילי דאעש בין המסתננים
אחרי האופוריה הגדולה של קליטת זרם המהגרים הגדול, ביבשת הלבנה חוששים שהמדינה האסלאמית מנצלת את המצב ומקימה תשתית טרור על אדמת אירופה. מרקל: נקלוט רק את אלו שזקוקים להגנה

 

דאעש כובשים את אירופה    (צילום: ערוץ 20)

דאעש כובשים את אירופה    (צילום: ערוץ 20)

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

עשרות אלפי פליטים ומהגרים הסתננו למדינות השונות באירופה בעקבות המלחמה במה שהיה פעם סוריה. ביניהם, חוששים באירופה, נמצאים גם אלו שנטלו חלק בקרבות ורוצים להמשיך אותם אל תוך היבשת.

 

אלדד בק, כתב "ידיעות אחרונות", שנמצא באירופה שוחח עם אברי גלעד בתכנית "הערב ב-7", סיפר כי למעלה מעשרים אלף אנשים חצו את הגבול והגיעו אל גרמניה בימים האחרונים. הוא סיפר כי לאחר האופוריה הראשונית שחוו הגרמנים, הם התעוררו לדיון ציבורי נוקב וענייני בסוגיה.

 

במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול, הקנצלרית אנגלה מרקל דיברה בטון מעט שונה מזה שדיברה במהלך סוף השבוע. בק סיפר כי בניגוד למה שאמרה בשבוע שעבר, רק אלו שזקוקים להגנה יוכלו להישאר. "לא מדברים עוד על קליטת הגירה ללא גבולות, אלא על קליטה מוגבלת", הסביר בק.

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

כמו כן, רשויות הביטחון ביבשת חוששות כי בין עשרות אלפי הפליטים שנוהרים אל אירופה, ייכנסו גם פעילי טרור המתחזים לפליטים ויקימו בה תשתית טרור. הם גם לא בטוחים מהו סדר הגודל של האנשים שמנסים לעשות כן.  גם את האירופים שהשתתפו בקרבות דאעש חוזרים אל ארצותיהם בחסות זרם הפליטים.

 

הפרשן סלימאן אל-שאפעי הגיע לאולפן וניסה להבדיל בין אותם פעילי טרור ובין הפליטים. "צריך להבדיל בין אותם קשי יום שברחו מהמוות. אי אפשר לא להזדהות איתם", אמר.

 

אל-שאעפי תקף את אירופה על כך שהיא לא מיהרה לקלוט את הפליטים ואמר כי מדובר ב"תעודת עניות". גם הוא סיפר על החששות האירופים מדאעש.

 

"זה לא אומר שגורמים כמו דאעש לא חשבו איך לנצל את הזרם הזה ולהכניס פעילים שלהם על מנת לפעול ולייצר תשתית על אדמת אירופה", אמר. הוא גם סיפר כי גם בקרב מהגרים אחרים, שהגיעו מאפריקה, התגלו פעילי טרור שהצליחו לנצל את ההגירה לטובת מטרות נלוזות.

 

אל-שאעפי ציין כי מדיווחים שהוא מכיר, כשהפליטים נקלטים בפקידות האירופית ונשאלים לתאריך לידתם הם כולם עונים "הראשון בספטמבר, "היום בו נכנסו לאירופה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד