שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "בית הספר דורש שנקנה טאבלט ב-1,500 ש'"
  הורים גילו כי כל תוכני הלימוד בתיכון עמל עין חרוד יועברו בטאבלט. אב לתלמידת כיתה ח': "אין ספרי לימוד לצד האייפדים. זה לא חברתי, איפה השוויון?". משרד החינוך: אין להפעיל לחץ על ההורים להצטרף לתוכנית

   

  מחאת הטאבלטים    (צילום: עידו בקר, אלי סגל, ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  משה תורג'מן, אב לתלמידה בכיתה ח' בבית הספר "עמל" בעין חרוד שבגלבוע, גילה כי כל תוכני הלימוד של בתו בשנה הקרובה יועברו באמצעות טאבלט ובית הספר מאלץ אותו לרכוש מכשיר לבתו בעלות של 1,500 שקלים. יחד עם הורים אחרים הוא מוחה על הדרישה ומסרב לקבל את חוסר השוויון, כלשונו.

   

  "בית הספר החליט על פיילוט שיועבר לתלמידי כיתות ח'", סיפר בראיון לאולפן ynet. "להפתעתנו גילינו שההבטחה שלצד האייפדים יהיו ספרי לימוד לא ממומשת בפועל. מה שקורה זה שהבת שלי נמצאת בכיתת הלימוד ויושבת עם תלמידים שיש להם אייפדים ומערכי השיעור מתנהלים ככה שהיא לא באמת יכולה לקחת בהם חלק כמו יתר התלמידים בכיתה".

   

  לדבריו, "כל התהליך הזה לא נעשה על פי הנחיות משרד החינוך. זה לא ערכי, לא חינוכי ולא פדגוגי. הכי הכעיסה אותי העובדה שמשרד החינוך, שאמור להאמין בשוויון הזדמנויות לתלמידים, מאפשר שילדים יופלו לרעה. ברגע שמבקשים מהורה לשלם כסף ומכספו לקנות אייפד לתלמיד הם בעצם זורקים את כל התפיסה הזאת של שוויון הזדמנויות הצידה וגורמים עוול לתלמידים".

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי המשרד "מדגיש שמדובר בתוכנית שהיא רשות על פי רצון ההורים ואין להפעיל לחץ על ההורים להצטרף לתוכנית. המשרד מעניק תקצוב לרכישת טאבלטים עבור התלמידים תוך אפשרות לרכישת מיומנויות מותאמות למאה ה-21. אשר לתיכון עמל עמק חרוד - הנושא נמצא בבדיקת המִנהל לחינוך התיישבותי ובתוך כך הובהרה להנהלת המוסד מדיניות המשרד בנושא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""בית הספר דורש שנקנה טאבלט ב-1,500 ש'""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו בקר, אלי סגל, ניצן דרור
  טאבלטים בבית ספר
  צילום: עידו בקר, אלי סגל, ניצן דרור
  מוצר השנה
  מומלצים