שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הנשיא ריבלין: "ההרגל הוא שבשבת הולכים לבית הכנסת, ולאחר מכן לטדי"
  נשיא המדינה התייחס להחלטה לא לקיים משחקי כדורגל ביום השבתון: "כדאי להגיע להבנות בלי לערער את ההסכמות הקיימות". מקורבי השר דרעי: "הוא לא כפה על אף אחד לא לשחק בשבת". אביגדור ליברמן: "הפרה בוטה של הסטטוס קוו". ח"כ רחל עזריה ממפלגת "כולנו" מתנגדת למהלך למרות היותה דתייה: "לא כל המדינה שומרת שבת, ולא כולם צריכים להתיישר על פי אורח החיים שלי"

  "כל המהלך של לא לשחק בשבת כדורגל החל בעקבות פניית עשרות שחקני כדורגל. זה לא החל אצל אריה דרעי והוא לא כפה על אף אחד לא לשחק בשבת". כך הגיבו הבוקר (ד') מקורבי שר הכלכלה בעקבות ההחלטה לא לקיים בשבת הקרובה משחקי כדורגל.

   

   

  מקורבי השר דרעי ציינו: "עקב זכיין שידור שהחליט לקיים משחקים בשבתות במקום בימי חול בליגה הלאומית פנו לשר עשרות שחקנים שומרי שבת וביקשו את התערבותו. השחקנים הם אלה שפנו לשר וביקשו להפגש עימו. השר דרעי פנה אחרי הפגישה עם השחקנים במכתב לשרה מירי רגב, ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני וליו"ר המנהלת, יורם באומן, והעביר את המסר מהשחקנים". יצוין כי המכתב מדרעי נשלח ב-17.8.15 לשלושה, שהשיבו במכתבים לדרעי. ככל הידוע, באומן ועיני לא זכו למענה מדרעי על מכתביהם.

   

  צפו: אביגדור ליברמן מתייחס לסוגיית המשחקים בשבת    (צילום: ערוץ הכנסת)

  צפו: אביגדור ליברמן מתייחס לסוגיית המשחקים בשבת    (צילום: ערוץ הכנסת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  השר דרעי. מקורביו: "זה לא החל אצלו" (צילום: יונתן זינדל, פלאש90) (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)
  השר דרעי. מקורביו: "זה לא החל אצלו"(צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

   

  מקורבי השר הוסיפו: "במקביל, ארגון השחקנים פנה לבית הדין לעבודה. שם נאמר על ידי השופטת כי לא ניתן לשחק בשבת ומי שעושה זאת עובר עבירה. אנשים התבלבלו,

  לא השר דרעי כפה לא לשחק בשבת והשר דרעי לא החל במהלך לא לשחק בשבת. השר דרעי העביר פנייה של שחקנים שומרי שבת לרגב, עיני ובאומן. זה בדיוק מה שהיה ומה יש לנו להגיד יותר מזה?! אחרי החלטת בית הדין לעבודה רגב פנתה ליועץ המשפטי לממשלה".

   

  מי שהתייחס היום לנושא הוא יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שכתב בפייסבוק: "הפסקת משחקי הכדורגל בשבת היא הפרה בוטה של הסטטוס-קוו ושל המוסכמות הנהוגות במדינה מאז הקמתה. במשך כל השנים שמרו ההסכמות הללו על האפשרות לחיות כאן זה לצד זה, חילונים ודתיים, בצורה טובה תוך כיבוד הדדי של מנהגים שונים. אני, שגם בביתי שלי יש מנהגים שונים של מי ששומרות את השבת כהלכתה ומי שגם הולכים לכדורגל, יודע עד כמה האמירה 'חיה ותן לחיות' היא חשובה וכמה נכון לנהוג כך".

   

  ח"כ רחל עזריה. "הכדורגל הוא חלק מהשבת - וכך צריך להישאר" (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  ח"כ רחל עזריה. "הכדורגל הוא חלק מהשבת - וכך צריך להישאר"(צילום: יח"צ)
   

   

  "לכן, אנחנו ב"ישראל ביתנו" סבורים שאסור לשבור את המוסכמות האלו ששומרות על צביונה הייחודי של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ואנו נפעל ככל יכולתנו, בכנסת ובשאר הכלים העומדים לרשותנו, על-מנת שהסטטוס-קוו יישמר ושאפשר יהיה להמשיך לשחק ולראות כדורגל בשבתות".

   

  גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס לסוגיה בראיון לגלי צה"ל. "אני חושב שההרגל של הציבור הישראלי הוא שבשבת הולכים לבית הכנסת, ולאחר מכן הולכים לקטמון או טדי", אמר ריבלין. "אסור ליצור מצבים מבלי שתהיה הסכמה רחבה. אלה הם דברים שהם בהרגל וזה הסטטוס קוו. אסור לעשות שום דבר שבו אנחנו יכולים לפגוע בציבור אחד על חשבון הציבור האחר".

   

  "מדובר בסטטוס קוו". ריבלין (צילום: שי מוגילבסקי) (צילום: שי מוגילבסקי)
  "מדובר בסטטוס קוו". ריבלין(צילום: שי מוגילבסקי)

   

  "איש באמונתו יחיה. אני אומר לא לעשות שום דבר שבו אנחנו יכולים לבוא ולפגוע בציבור על חשבון ציבור אחר. כשהייתי בבית"ר וניתן היה לשחק במוצאי שבת או ביום ראשון ובשני, הייתי מבקש מההתאחדות לא לחלל את השבת. אם אפשר, כדאי להגיע להבנות בלי לערער את ההסכמות הקיימות".

   

  ח"כ רחל עזריה (מפלגת "כולנו") מתנגדת להזזת המשחקים משבת לימי חול, למרות היותה דתייה: "אני אישה דתייה ושומרת שבת. כאוהדת כדורגל בעצמי, אני מכירה את החוויה של להגיע עם הילדים למשחק בשישי, ולצאת במחצית בגלל שתיכף נכנסת שבת. זה מבאס. אבל לא כל המדינה שומרת שבת, ולא כולם צריכים להתיישר על פי אורח החיים שלי".

   

  מה דוד רביבו חושב על הסוגיה

  מה דוד רביבו חושב על הסוגיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "יום השבת הוא יום המנוחה שלנו. זה לא זמן שבו אנשים צריכים לעבוד במשרד או לעשות קניות, אבל זה בהחלט זמן למשפחה, לקהילה, ולתרבות ופנאי.

  הכדורגל הוא תרבות ופנאי. זה המקום שאנשים באים לשבת ולהנות עם החברים ועם המשפחה, לעודד את הקבוצה שלהם, ולפרוק את המתח שהצטבר במהלך השבוע".

   

  "אני מקווה שההיתר לעבודה בשבת ינתן עוד בימים הקרובים וכך תימנע השביתה, ותימשך מסורת ישראלית בת 67 שנים של שבת וכדורגל. הכדורגל הוא חלק מהשבת הישראלית - וכך צריך להישאר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים