שתף קטע נבחר

מסר לאירופה: מתנחלים מסמנים את עצמם

בעל יקב מהרי בנימין החליט בתגובה לסימון המוצרים של האיחוד האירופי למתג את מוצריו כך שלא יהיה ספק מהיכן הם מגיעים. "אנחנו לא מתביישים"

 

 

יעקב ברג, הבעלים של יקב פסגות ששוכן בהתנחלות בהרי בנימין, החליט להוציא מהדורה מיוחדת של מארזי יין שמכילה מפה עם סימון מדויק של המקום שממנו מגיע כל מוצר. בכך מבקש ברג לשלוח מסר לפרלמנט האירופי שאישר אתמול ברוב של 525 תומכים לעומת 70 מתנגדים את ההחלטה הקוראת לסימון מוצרים מההתנחלויות.

 

"אנחנו לא מתביישים", אמר ברג, "במפה הזו אתה יכול לראות בדיוק היכן המוצר יוצר ומה הסיפור של כל מקום. אנחנו לא מסתירים, אלא מתגאים".

 

ברג ועובדי היקב הדפיסו כ-15 אלף עותקים של המארזים המיוחדים והם מיועדים לשיווק בצפון אמריקה ובאירופה. לדבריו, הביקוש לאותם מארזים גבוה.

 

תמר אסרף, דוברת מועצה אזורית מטה בינמין, אמרה כי כי המתנחלים עוברים מהגנה למתקפה. "נמאס לנו שכל הזמן מאיימים עלינו ומחרימים אותנו", אמרה, "יש כאן ארץ שמייצרת דברים שאין בשום מקום בעולם".

 

בין היתר עסוקים המתנחלים גם בסיוע מבחוץ. במסגרת פרויקט מיוחד הגיעו ארצה באחרונה עשרות אמריקנים צעירים כדי להתנדב דווקא בהתנחלויות. לוק הילטון, תושב ארה"ב שמתנדב ביקב של יעקב, סיפר על האהדה שהוא זוכה לה מחבריו מעבר לים. " לא רק שאנשים רוצים לקנות מוצרים מישראל, אלא הם רוצים לקנות יותר אם זה מיהודה ושומרון. דווקא בעקבות ההחלטה האירופית יש גל של אנשים שמבקש לרכוש את המוצרים הללו".

 

עד כה רק מדינות בודדות באיחוד מורות לרשתות השיווק שלהן לסמן תוצרת מן ההתנחלויות, והחשש כעת הוא שמעתה, בעקבות ההצבעה בפרלמנט האירופי, זו תהיה מדיניות כלל-אירופית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
מסמנים את עצמם
צילום: עפר מאיר
מומלצים