שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שם הסרסור מקועקע בעור. עבדות 2015
  בשנים האחרונות הבחינו הרשויות בארה"ב כי אנשים שסוחרים בנשים לזנות מקעקעים על גופן את שמותיהם כדי לסמן את ה"רכוש" שלהם - בדיוק כמו שעשו בעבר לעבדים השחורים. בראיון ל-CNN מספרת אדריאנה איך בגיל 13 הבטיחו לה כסף רב והנאה, אך בפועל הייתה שפחת מין וקורבן להתעללות קשה. "עבדתי 24 שעות ביממה כדי לעמוד במכסה של האיש שסחר בי"

  זה כמו סם. הוא מרים אותך למעלה ואז מטיח אותך על הקרקע. כשאת בתוך זה הכול מעוות. אומרים לך שהחיים שלך הולכים להיות מיוחדים. אומרים לך שתחיי בחברה הגבוהה חיים מלאים ביופי ובתהילה, בכסף ובהערצה. זה מרגש.

   

  ניתן לקרוא את הכתבה גם באתר CNN

   

  מציגים אותך בפני נשים שמבוגרות ממך והן יפות. הן לובשות בגדים יפים ובהירים, השיער שלהן מושלם, המניקור-פדיקור שלהן נוצץ. הן נראות נפלאות. הן כולן עושות חיים בלוס אנג'לס.

   

  את רוצה להיות כמותן. בעלת ביטחון, בטוחה בעצמך והן מספרות לך שהן מרוויחות הרבה כסף. אלה החיים, את חושבת לעצמך. אין חוקים. רק הנאה.

   

  "לפעמים מצמידים סכין לבטן שלך, לפעמים אקדח לראש"

  אז את מתחילה. זה מפחיד בהתחלה. זו לא עבודה של אדם ממוצע. לפעמים היא כרוכה בגברים שתויים ומלוכלכים. לפעמים הם מפחידים אותך. לפעמים הם מאיימים להרוג אותך. לפעמים הם מצמידים סכין לבטן שלך. לפעמים זה אקדח לראש.

   

  את לומדת איך להרגיע את עצמך אפילו כשאת מבוהלת. את רק בת 13. אומרים לך שכל מי שאינו עובד אתך משקר.

   

  את מאמינה שלעולם לא תתאימי לחיים נורמליים כרעייה עם בעל אכפתי. את אפילו לא יכולה לדמיין שדבר כזה קיים. את מחליטה שהחיים האלה שלך טובים יותר, מרגשים יותר. יוצא לך לעשות מה שאת רוצה. ובכן, חוץ מכשהאיש שסחר בך לא מקבל את הכסף שדרש. אז מכים אותך ונוזפים בך. את מחליטה שתהיה הכי טובה בעבודה הזו יותר מכל אחת אחרת אי פעם. תעבדי 24 שעות ביממה כדי לעמוד במכסה שלו. את עושה את זה. מהללים אותך על העבודה הקשה. מתגמלים אותך בביקורים בסלון יופי.

   

   (צילום: CNN) (צילום: CNN)
  (צילום: CNN)
  אלה החיים שבחרת לעצמך, את אומרת לעצמך. לפעמים הוא מתנהג אליך כמו אב לבתו. לפעמים כמו מאהב. לפעמים כמו אובייקט. תלוי במצב הרוח שלו. הוא תמיד רוצה שתוכיחי את הנאמנות שלך, שתוכיחי שאת שווה, שתוכיחי את האהבה שלך. את עכשיו בת 14.

   

  "האם המחט נקייה?"

  הוא אומר שהדרך הטובה ביותר להוכיח את כל זה היא לשים משהו קבוע בגוף שלך כדי שכולם יידעו שאת שייכת אליו. זה סוג של טבעת נישואים, הוא אומר לך. זה הכינוי שלו, בדיו שחור מקועקע על הגוף שלך. אינך הבחורה היחידה שהתבקשה לעשות את זה. בהתחלה כל הבחורות אומרות "לא". גם את.

   

  אבל אז את מחליטה שאת רוצה להיות "הזונה הכי בכירה" שלו (באנגלית: bottom bitch), זאת שתעשה הכול בשבילו. המשמעות היא שאת יכולה לשלוט בבנות האחרות שלו. אני אעשה זאת, את אומרת. את רוצה להרגיש מיוחדת.

   

  את בבית שלו. הוא מטונף. יש מזרן על הרצפה. צחנת הזיעה והמין ממלאת את האוויר. יש אקדח קעקוע. קצת דיו. יש גבר שיושב שם. הוא האח של הסרסור שלך. האם המחט נקייה? את תוהה. את לא שואלת. את מתיישבת. הוא מתחיל לתקוע את המחט בעור שלך. זה לוקח זמן. העור שלך חם ונפוח. אותיות המלה CREAM בוערות מהחזה שלך. יש להן משמעות: Cash Rule Everything Around Me (בעברית: כסף מזומן שולט בכל דבר סביבי).

   

   (צילום: CNN) (צילום: CNN)
  (צילום: CNN)
  זה מה שסובב סביב הבוס שלך. זה מה שעכשיו קועקע על החזה שלך. את קורנת מגאווה. מישהו טוען לבעלות עליך. זו המשפחה החדשה שלך. את שייכת. עכשיו הוא מביט בך אחרת, את חושבת. זה נכון שהוא עושה את זה. הוא הרגע סימן את הרכוש שלו. עכשיו כולם יידעו שאת שייכת לו.

   

  ארבע שנים אחר כך, את עדיין עושה את אותו הדבר. אינך חופשיה. אינך מלאה בשמחה. אינך חיה את חיי הזוהר שהובטחו לך. לא עדיין. זה יקרה, את אומרת לעצמך.

   

  שבר את שיניה וזרק אותה בצד הדרך

  יום אחד את פוגשת מישהי שפעם הייתה כמוך, אבל מבוגרת ממך ב-20 שנה. השיניים שלה שבורות. הציפורניים שלה מלוכלכות. השיער שלה פרוע. הבנות הצעירות קוראות לה "זונה מלוכלכת" ו"ראש מסומם", אבל לא את. ביום הזה, את מחליטה לעצור ולדבר אתה כשהעבודה חלשה.

   

  את שואלת אותה מי היא הייתה. היא מספרת לך את סיפור חייה, לפחות את החלקים הדרמטיים ביותר. היא הייתה יפה, בדיוק כמוך, אז באותם ימים. היא הייתה התפוח שכולם רצו לקטוף אותו. היא לא הייתה יכולה לעשות דבר רע. היא הייתה יכולה להרוויח יותר משאר הבנות.

   

  אולם יום אחד היא נפלה על הלקוח הלא נכון. הוא שבר את שיניה. הותיר אותה חבולה ומוכה בצד הדרך. היא חשה מכוערת. היא הייתה צריכה משהו כדי להסוות את הכאב, הבושה והתיעוב העצמי שלה. היא התחילה לקחת סמים. הסמים התחילו לשלוט בחיים שלה. לא עבר זמן רב עד שהיא לא הצליחה למצוא את דרכה החוצה מזה. הרחובות הפכו לביתה הנצחי. אין דרך חזרה. את נשברת מזה. את מפסיקה להאמין בחלום שהבטיחו לך לפני ארבע שנים כשהיית בת 13. את יודעת שאת צריכה לצאת מזה. אינך יודעת כיצד. את עדיין מכורה ל"החיים", אבל אינך מכורה לסמים. אינך בטוחה מה גרוע יותר.

    

   (צילום: CNN) (צילום: CNN)
  (צילום: CNN)
  הסמים גרועים יותר, את אומרת לעצמך. משום כך את מסרבת להשתמש בהם. אבל ההתמכרות הרגשית ל"החיים" היא גם עוצמתית.

   

  ה"נפילות" שלך שונות. את חשה את הכאב של הבדידות, בושה, ספקות וחוסר שלמות, בימים מסוימים את כולם בפעם אחת. את לא רגילה להיות בדריכות מהאיש המסוכן או לא רגילה לקבל מכות מהגבר שעתה הוא ה"אבא" החדש שלך ברחובות. את לא מצליחה להירגע מספיק בשביל להרגיש בטוח, תהיי אשר תהיי.

   

  העבירה את שנות העשרה שלה במכירת גופה

  את רוצה להתחיל שוב את חייך, אבל אין יותר מדי אפשרויות. איזו אפשרות תבחרי? האם העולם יקבל אותך כדבר אחר, כמישהו אחר?

   

  העברת את שנות העשרה שלך במכירת עצמך, בהוכחת הקשיחות שלך, היופי שלך, השווי שלך בדולרים ובסנטים. כל מה שאת רק רוצה זו אהבה, אבל לא ידעת לומר את זה אז באותם ימים.

   

  הלב שלך ממשיך להישבר, עשרות פעמים. אבל הוא לא יפסיק להישבר. את מפורקת לחתיכות קטנות ומחליטה שלכל חתיכה יהיה שם משלה. לכל חתיכה את יוצרת אישיות שונה. כך את מתמודדת עם הדבר.

   

  את קמה, מייבשת את העיניים שלך ויוצאת בחזרה החוצה. לפעמים זה קורה במכונית, לפעמים בחדר בית מלון, לפעמים בדירה. לפעמים זה גורם לעור שלך להצטמרר. לפעמים זה בסדר כי הוא נחמד. זה משתלם כלכלית, לפעמים.

   

   (צילום: CNN) (צילום: CNN)
  (צילום: CNN)

  אדריאנה מספרת שהיא בחרה ב"החיים" משום שהייתה מרדנית. עכשיו היא מבינה שהיא נסחרה, אבל לא רוצה שיראו בה קורבן. היא חזקה וחכמה, אבל גם עם המוח החריף שלה רימו אותה לתוך עולם שבו חשבה שתוכל לשלוט. גברים שגדולים ממנה בגיל פי שלושה תמרנו אותה.

   

  עשרות קורבנות לסחר לזנות מנסות לברוח מ"בעליהן"

  אחד אחרי השני הם והנשים שנכנסו לחיים האלה בדיוק כמוה מצאו את החלקים הפגיעים ביותר בלב שלה וניצלו זאת כדי לכופף את המחשבה שלה. היא אינה לבדה. פגשנו אותה בבית בטוח שבו שהו כמה עשרות בנות עם סיפורים דומים, כולן מנסות לעזוב את החיים האלה לאחר שהיו קורבנות לסחר לצרכי מין. רובן נושאות את הסימנים של חיים אלה.

   

  בשנתיים האחרונות, המשטרה בארצות הברית מסרה כי הבחינה שהאנשים שסוחרים בנשים לזנות משאירים סימנים על הבנות באופן שלא נראה בעבר. כל זה חלק מתרבות הכנופיות שהשתלטה על הסחר במין ברחובות אמריקה.

   

  בתצוגה מחליאה של דה-הומניזציה, הסוחרים בנשים מטביעים סימן או קעקוע להראות שהם הבעלים שלהן. הסימנים על הבנות מספרים את הסיפור שלהן ברחוב. לכמה בנות יש קעקועים שונים. כל פעם הן עובדות עבור סרסור אחר אז "מתייגים" אותן בתוויות שונות.

   

  לפעמים מקעקעים עליהן את דימוי הישן של שקי כסף. לפעמים יהלומים. לפעמים זהו שם הסרסור שמקועקע לרוחב המצח. לפעמים מדובר באיור של כספומט שמקועקע על העור ליד המפשעה שלהן. ראינו אפילו ברקוד שקועקע על פרק כף היד של ילדה אחת, כמו שעושים למוצר בחנות מכולת.

   

  אמריקה ראתה את הסימנים האלה בעבר. בעלי עבדים נהגו לשים תוויות על העבדים האפרו-אמריקנים - גברים, נשים וילדים - שאותם הם קנו ומכרו. אנחנו ב-2015 והעבדות עדיין חיה. היא פשוט קיבלה צורה אחרת.

   

  הכתבה תורגמה על ידי ynet ובאחריותו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים