שתף קטע נבחר

רועה גרמני נשך ילד בן 7 בכל חלקי גופו

כלב משוטט התנפל על הילד במושב ניר גלים בדרום ונשך אותו בין היתר בצוואר ובלחי. הילד אושפז בביה"ח קפלן, קיבל טיפול אנטיביוטי ונזקק ל-20 תפרים. אביו מתח ביקורת על המועצה האזורית: "אין אכיפה נגד כלבים"

בבית החולים קפלן ברחובות מאושפז ילד בן 7 מהמושב ניר גלים בדרום, שננשך אתמול (יום ג') בכל חלקי גופו על ידי כלב רועה גרמני משוטט. אביו של הילד הגיב בחומרה ואמר כי "לצערי, אין אכיפה נגד כלבים במושב. אני יכול להאשים רק את המועצה האזורית חבל יבנה. זה תפקידה, והיא לא מבצעת אותו".

רועה גרמני. ארכיון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
רועה גרמני. ארכיון(צילום: רויטרס)
 

אחד מתושבי המושב הסמוך לאשדוד, שהיה עד למקרה, סיפר כי הכלב התנפל על הילד ולא הותיר לו סיכוי להימלט. "הילד נפל על הארץ, והכלב המשיך לנשוך אותו. הילד היה פצוע מאוד, לקחתי אותו לבית הוריו, ואחיו של הילד תפס את הכלב וקשר אותו".

 

ד"ר שחר אורן, רופא במחלקת הילדים של בית החולים קפלן, עדכן כי "הילד הובהל לחדר מיון עם אמבולנס לאחר תקיפה קשה של כלב מסוג רועה גרמני. הוא הגיע עם סימני נשיכה מרובים בכל חלקי הגוף, כולל גב תחתון, קרקפת, פנים ובטן. הוא קיבל מיד טיפול אנטיביוטי דרך הווריד ו-20 תפרים בכל אזורי הנשיכה. הועבר דיווח מפורט על ידי הצוות הרפואי למשרד הבריאות".

מושב ניר גלים ()
מושב ניר גלים
 

במייל שהועבר לתושבי המושב התברר כי באחרונה התרחש אירוע דומה. בהודעה נאמר כי "לפני כמה ימים קבוצת בנות בכיתה א' או ב' שיחקו בגן ציבורי. אחת הילדות הותקפה על ידי כלב שנראה גדול פי ארבעה ממנה. אחד התושבים שהיה באזור ירד מהרכב וסייע לילדה. למזלה של הילדה, הכלב לא הספיק לנעוץ את שיניו בגופה. הוא היה עם רצועה, כך שסביר להניח שהכלב שייך למישהו".

 

בהודעה שהועברה לתושבים נמסרה התייחסות גם לגבי נשיכת הילד אתמול: "הילד ננשך במספר מקומות בגופו, כולל באזור הצוואר והלחי. אנחנו לא רוצים לחשוב מה היה קורה אילו הכלב היה פוגע בכלי דם גדולים באזור הצוואר. הגיע הזמן שתהיה אפס סובלנות בנושא הכלבים. כל אחד יכול לגדל כלב בחצר ביתו כשהוא קשור. לא יתקבלו תירוצים כמו 'כלב מחונך/מאולף/הוא לא יכול להזיק לזבוב' וכו'".

 

עוד נאמר בהודעה כי "אם הכלב שקט ומחונך שיהיה קשור בשרשרת, ואם הוא ידוע כתוקף בני אדם שיהיה מוקף גם בגדר. לעתים לא נעים לנו מחברים, שכנים, קרובי משפחה וכו', אבל הגיע הזמן לומר לכולם שישאירו את המרחב הציבורי נקי מכלבים. ילדים לא צריכים לפחד להסתובב בחצר המשק, ונשים לא צריכות לחשוש מלבצע הליכות בכביש ההיקפי מחשש לתקיפת כלבים. צריך להפעיל את כל האמצעים העומדים בידי הרשויות על מנת למנוע מבעלי כלבים לשחרר אותם למרחב הציבורי".

 

מהמועצה האזורית חבל יבנה נמסר בתגובה כי "אנו נמצאים בקשר שוטף עם הורי הילד ומאחלים לו רפואה שלמה. אנו רואים בחומרה רבה את האירוע, ופועלים בכלל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת לפנות את הכלב להסגר מיידי ולמגר את תופעת הכלבים המשוטטים ביישובי המועצה. לאחרונה אף גויס פקח חדש למועצה שיוציא מבצע נרחב ללכידת כלבים אשר משוטטים בצורה חופשית במהלך כל שעות היממה, כאשר כלבים שיילכדו במסגרת המבצע יועברו באופן מיידי לכלבייה האזורית. בימים הקרובים המועצה תגביר את האכיפה סביב אותם בעלי כלבים ויוטלו הקנסות המירביים הקבועים בחוק לאלו שלא יעמדו בתנאי הפיקוח. פרטי הפקח והלוכד מפורסמים לרווחת התושבים בכלל אמצעי התקשורת הפנימיים במועצה. אנו קוראים לתושבים להיעזר בשירותים וליידע על מפגעים סביבתיים מסוג זה".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים