שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

"בצלם" ניצלו את החג ופנו לקהל התומכים לסייע בתחרות – בערבית

לאחר שאנשי ימין פתחו בקמפיין להצבעה בעד ארגונים המתחרים ב"בצלם" בפרס לארגוני זכויות אדם של ממשלת הולנד על סך מאה אלף אירו, ארגון השמאל ניצל את העובדה שמרביתם חגגו את ראש השנה וקרא לתומכיו להצביע בעד הארגון בערבית. ההצבעה נסגרת הלילה ב-1 (שעון ישראל)

תחרות התמיכה בארגוני זכויות האדם של ממשלת הולנד נסגרת היום (ד') על סך מאה אלף אירו  והלחץ ב"בצלם" גובר. ארגון השמאל פרסם במהלך ראש השנה פנייה אל תומכיו בבקשה שיצביעו לטובתו. בין השאר, כתבו בחשבון הפייסבוק של הארגון כי "הימין הישראלי מנסה להכשיל את הסיכוי שלנו לזכות בתחרות... אנו מבקשים מכם לסייע ולהצביע עכשיו כדי להבטיח שנגיע לרשימה הסופית".

 

פונים לקהל התומכים (צילום מסך, עמוד הפייסבוק של "בצלם") (צילום מסך, עמוד הפייסבוק של
פונים לקהל התומכים(צילום מסך, עמוד הפייסבוק של "בצלם")

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

תחרות ה"טוליפ" לארגוני זכויות אדם שמארגנת ממשלת הולנד מושכת הרבה תשומת לב מצידם של פעילי ימין. לאחר שארגון "בצלם" שמשתתף בתחרות שהפרס לזוכה בה הוא מאה אלף אירו פרסם בקשה לסיוע מתומכיו, אושיות פייסבוק כמו יותם זמרי ולב סולודקין התאגדו בקריאה המונית להצביע בעד ארגונים שונים אינם נוגעים לסכסוך הציוני-פלסטיני.

 

 

 

לאחר שבתוך מספר ימים איבד הארגון את הבכורה לארגונים מבורמה, מאיראן ומ אפגינסטן שזכו לתמיכה גלויה של פעילי הימין, ניסו ב"בצלם" לנצל את התרחקותם של הישראלים מהרשתות החברתיות במהלך החג בן היומיים ופנו אל קהל תומכיהם בערבית בבקשה להצביע למענו.

 

התגובות לפרסום היו חיוביות ברובן, והארגון הצליח במהלך החג לקבע את מעמדו בפער משמעותי במקום הרביעי, אך הוא עדיין נמצא במרחק ניכר מהמקום השלישי. כמו כן, יש גם טענות כי אנשי שמאל מתארגנים להצבעה של הרגע האחרון בניסיון לצלוח את התחרות ולהתמודד יחד עם שני ארגונים נוספים על הפרס הגדול. יש לציין כי היום (ד') הוא היום האחרון לתחרות וההצבעה נסגרת בשעה 1 אחר חצות (שעון ישראל).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד