שתף קטע נבחר

שביתה בתיכונים עד 10:00 כהזדהות עם בתי הספר הנוצריים

ארגון המורים הודיע כי הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים יחלו ב-10:00 כהזדהות עם רבבות התלמידים שעדיין לא פתחו את השנה. היום הפגינו הורים ותלמידים ברחבי הארץ: "שיעור ראשון באזרחות"

 

השביתה בבתי הספר הכנסייתיים נכנסת ליומה ה-19 ועדיין לא נראה באופק פתרון. כאות הזדהות עם 33 אלף התלמידים שטרם פתחו את שנת הלימודים ישבית מחר (יום א') ארגון המורים לשעתיים את הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים, והם יתחילו ב-10:00.

 

היום אחר הצהריים הפגינו הורים ותלמידים מבתי ספר שונים בצמתים מרכזיים, ודרשו ממשרד החינוך להיענות לדרישות התקציב שלהם. הם הניפו כרזות שעליהן נכתב "שר החינוך שכח אותנו" ו"נפסיד שנת לימודים, אבל העיקר שלא נפסיד את הזכויות". ההפגנות התקיימו בין השאר בחיפה, רמלה, נצרת עילית ובצמתים אלונים ומגידו. 

מפגינים השבוע בחיפה (צילום: ג'ורג' גינסברג ) (צילום: ג'ורג' גינסברג )
מפגינים השבוע בחיפה(צילום: ג'ורג' גינסברג )
 
 (צילום: ג'ורג' גינסברג ) (צילום: ג'ורג' גינסברג )
(צילום: ג'ורג' גינסברג )
 (צילום: ג'ורג' גינסברג ) (צילום: ג'ורג' גינסברג )
(צילום: ג'ורג' גינסברג )

 (צילום: ג'ורג' גינסברג ) (צילום: ג'ורג' גינסברג )
(צילום: ג'ורג' גינסברג )
עזיז דעים, מנהל בית ספר אלחנאן הקדוש בחיפה, בירך על התמיכה של ארגון המורים. "הם עשו בחוכמה, וחשוב שהמורים יזדהו עם המאבק והדרישות המוצדקות לשוויון מלא בין בתי הספר הכנסייתיים לשאר בתי הספר. המורים שלנו בכיתות מקבלים פחות ב-30% ממורים שעובדים בבתי ספר רשמיים. זה לא מוצדק. אנחנו מחכים גם לתמיכה של הסתדרות המורים".

 

"זאת פעם ראשונה שבתי ספר כנסייתיים יוצאים למאבק כל כך גדול, ארוך ומוצדק. כל הזמן היו שיחות ודיבורים, ומשרד החינוך חשב שאנחנו חלשים ואולי ההורים יפסיקו את השביתה. אין מצב להמשיך בצורה כזאת ולא לתת לתלמידים את מה שחשוב להם".

עזיז דעים ()
עזיז דעים
 

ג'וזיף אלבינא, מנהל בית ספר תרסנטא ברמלה, אמר כי "מטרת המאבק היא להגביר את המודעות שבתי ספרנו לא מקבלים תקציבים לעומת בתי ספר

אחרים. הצלחנו להגיע גם לרחוב הערבי והיהודי במהלך אוהל המחאה שהוקם מול בניין עיריית רמלה והצלחנו להעלות את המודעות שיש בבתי ספר אפילו שנמצאים בערים מעורבות לא מקבלות את מה שמגיע להם.

 

"נכון שהתלמידים הפסידו ימי לימודים אבל העניין הוא מעבר לזה. היום כל ילד יודע מה זה אפליה וזכויות ושוויון. בצעד זה הצלחנו לתת לתלמידים את השיעור הראשון באזרחות", הוסיף אלבינא. "היום הרגשנו בשייכות של המורים לבית הספר שהם מלמדים בו. המורים רוצים לתת את הנשמה שלהם ולעזור בכל דרך. גם המורים יש להם דרישות. מקווה שנראה תוצאות בדיון שאמור להתקיים בכנסת ביום שני".

 

רפיק חורי, הורה לתלמידים בבתי הספר הכנסייתיים, אמר שאם המצב יימשך תצא ביום חמישי שיירה של אלף מכוניות מצומת יגור עד משרד ראש הממשלה בירושלים. "בירושלים נמסור מכתב לבנימין נתניהו שבו ההורים מבקשים ממנו לפתור את הבעיה ולתת את הזכויות השוויוניות לבתי הספר הישראליים האלה, שהכנסיות הקימו כבר לפני מאות שנים פה בארץ", אמר חורי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
מפגינות בחיפה השבוע
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים