שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  במקום תל השומר: 11,500 דירות חדשות
  התקדמות בפינוי בסיס תל השומר: כ-3 חודשים בלבד לאחר שהופקדו להגשת התנגדויות הציבור, ועדות התכנון אישרו בהליך מזורז שתי תוכניות ענק להקמת אלפי דירות במקום המחנה הצבאי במרכז הארץ

  התקדמות משמעותית בתוכנית הבנייה במתחם תל השומר: הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), בראשות סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר ערן ניצן, אישרה היום (ב') שתי תוכניות בשטח המחנה הצבאי שעתיד להתפנות.

   

  בנייה בתל השומר - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן:

   

  מדובר במתחם תל השומר מרכז הממוקם בתחום של אור יהודה וקריית אונו; ובמתחם תל השומר צפון שבתחום עיריית רמת גן. בסך הכל אושרה הקמה של 11,500 יחידות דיור חדשות, לאחר שהוועדה דנה בהתנגדויות שהוגשו לתוכניות אלה, כ-3 חודשים לאחר שאושרו להפקדה וקודמו על ידי רשות מקרקעי ישראל.

   

  שתי התוכניות חלות על שטח של קרוב ל-2,000 דונם, ויכללו כ-20% יחידות דיור קטנות שיהיו מיועדות לזוגות צעירים. מתחם תל השומר מרכז ממוקם צפונית לדרך 461 ולאור יהודה, דרומית לקריית אונו ומזרחית למרכז הרפואי שיבא, בשטח של כ-1,350 דונם. במסגרת התוכנית ייבנו מבני תעסוקה, מסחר ומוסדות ציבור בהיקף של כ-440 אלף מ"ר, לצד כיכרות עירוניות, שטחים ציבוריים פתוחים ו-9,500 דירות בבניינים בגובה של עד 15 קומות.

  מתחם תל השומר צפון. יכלול כ-2,000 יחידות דיור (הדמיה: אדריכל יוסי פרחי) (הדמיה: אדריכל יוסי פרחי)
  מתחם תל השומר צפון. יכלול כ-2,000 יחידות דיור(הדמיה: אדריכל יוסי פרחי)

  במשרד האוצר שאמון על מינהל התכנון ציינו היום כי "התוכנית, שנערכה על ידי אדריכל עופר קולקר, כוללת שימור אתרים ומבנים ששימשו למפקדה, אחסנה, משרדים, מגדל מים וכן צמחיה אופיינית למקום. סיפור המקום כולל את ההתיישבות קדומה - כפר סקיה, את שכונת תל ליטוינסקי ואת המחנה הצבאי הבריטי והמחנה הישראלי", נמסר.

   

  מתחם תל השומר צפון ממוקם על שטח של כ-226 דונם ויכלול רובע מגורים הכולל כ-2,000 יחידות דיור, לצד פארק שכונתי שיתבסס על הצמחייה הקיימת בשטח כיום וישלב שימור של מבני המחנה ההיסטוריים. החלק הצפוני של התוכנית כולל בנייה רוויה של מבני מגורים בני 9-12 קומות ובחלק הדרומי מבני מגורים בני 6 קומות.

   

  ממשרד האוצר נמסר כי "תוכנית זו, שנערכה על ידי אדריכל יוסי פרחי, כוללת מגוון שטחי ציבור לרווחת התושבים, שדרות רחבות ושטחים ציבוריים פתוחים. בצידה המערבי גובלת השכונה בבית החולים שיבא ומציעה מתחם תעסוקה בהיקף מצומצם, שישתלב במערך הכניסה המתחדש של בית החולים. במסגרת שתי התוכניות כלולה אפשרות להעברת קו מתע"ן (מערכת תחבורה עתירת נוסעים)".

   

  גם את מחנה צריפין פינו - כך זה נראה:

  צפו: כך פונה מחנה צריפין

  צפו: כך פונה מחנה צריפין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  מחנה תל השומר. יכלול שתי שכונות ענק
  צילום: שאול גולן
  מומלצים