שתף קטע נבחר

האפיפיור כובש את ארה"ב עם הפיאטמוביל

סלפי עם תלמידים, מאמינים שמחכים בתורי ענק ורכב אחד שגנב את ההצגה: בביקור הראשון שלו באמריקה פרנסיסקוס הגיע לבית הלבן עם פיאט. התפריט להמשך המסע ההיסטורי שהחל בקובה: נאום בקונגרס וסיור בניו יורק

 

 

פסגה בוושינגטון: מנהיג העולם החופשי ומנהיג העולם הנוצרי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פסגה בוושינגטון: מנהיג העולם החופשי ומנהיג העולם הנוצרי(צילום: רויטרס)

פרנסיסקוס בפיאט, ברק ומישל אובמה מחכים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פרנסיסקוס בפיאט, ברק ומישל אובמה מחכים(צילום: AFP)

ארצות הברית מאוהבת. לראשונה ב-78 שנות חייו נחת האפיפיור פרנסיסקוס על אדמה אמריקנית, ומיד כבש את וושינגטון. הנשיא ברק אובמה, סגנו ג'ו ביידן, בני משפחותיהם ומכובדים קיבלו את פניו בנמל התעופה הצבאי אנדרוס במרילנד, שבו נחת לאחר טיסה קצרה מבירת קובה, הוואנה. אחר כך נכנסו המארחים ללימוזינות ארוכות ומפוארות ואילו האפיפיור הצנוע נדחס למושב האחורי של פיאט 500X, שכמוה בקושי נראות ברחובות ארצות הברית.

 

רחובות רבים נחסמו ומאמינים המתינו כל הלילה בפתח שגרירות הוותיקן בבירה וושינגטון, שבה עשה את הלילה הראשון שלו בארצות הברית. מיד עם צאתו בבוקר מבניין שגרירות הוותיקן הוא נע במהירות לעבר הקהל, תלמידי בית הספר הקתולי, לחץ ידיים, חיבק ונישק צעירים והצטלם איתם סלפי.

 

משמר הכבוד בבית הלבן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
משמר הכבוד בבית הלבן(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

פרנסיסקוס הוא סיוט מהלך על שתיים עבור שירותי הביטחון האמריקנים. הוא מתפרץ אל הקהל באופן בלתי צפוי, והמאבטחים בוושינגטון, פילדלפיה וניו-יורק נערכו לגרוע ביותר. מפקד משטרת ניו יורק ביל בראטון סיפר שהוא ואנשיו למדו בקפידה את צורת התנהגותו של האפיפיור בפומבי, כדי להתכונן ולהיערך לכל אפשרות.

 

הבוקר התארח האפיפיור בבית הלבן והוזמן לחדר הסגלגל. 11 אלף איש נדחסו לחזית הדרומית של הבית הלבן כדי לצפות בקבלת הפנים של אובמה לפרנסיסקוס. משמר כבוד היה, התזמורת ניגנה, ואז נכנס האפיפיור עם הפיאט שלו ועורר חיוך רחב על פניו של אובמה.

שלום למאמינים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
שלום למאמינים(צילום: EPA)

אובמה ופרנסיסקוס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אובמה ופרנסיסקוס(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
"זהו ביקור ראשון שלך בארצות הברית. אתה האפיפיור הראשון עם חשבון טוויטר", ציין אובמה בחיוך. הנשיא האמריקני שיבח את צניעותו של האפיפיור, שמצדו דיבר על הצורך להילחם בהתחממות הגלובלית, לבצע רפורמה בהגירה ולסייע במשבר הפליטים.

 

70 מיליון קתולים חיים בארצות הברית, במדינה של 320 מיליון איש, אך אחוז הקתולים במדינה הולך ויורד והאפיפיור הגיע למשימה מיסיונרית. פרנסיסקוס הוא האפיפיור הרביעי המבקר בארצות הברית, אבל הראשון שינאם בפני שני בתי הקונגרס.

 

בחזית גבעת הקפיטול הוקם יציע עם 50 אלף מקומות במיוחד לאירוע ההיסטורי, שיתקיים מחר. גם על מדשאת הבית הלבן הוקם יציע קטן לאורחים. הביקור של פרנציסקוס בקובה ובארצות הברית מתקיים לאחר פעולת תיווך דיפלומטית שהחלה בוותיקן בין וושינגטון והוואנה, והביאה לחידוש היחסים בין שתי המדינות לאחר נתק של 51 שנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
האפיפיור בפיאט 500
צילום: EPA
מומלצים