שתף קטע נבחר

לראשונה: מטוסים צרפתיים הפציצו בסוריה

הנשיא פרנסואה הולנד אמר כי מטוסי חיל האוויר הצרפתי השמידו מחנה אימונים של דאעש במזרח סוריה. הולנד הבהיר מה עמדתו לגבי אסד: "הוא לא צריך להיות חלק מהפתרון למשבר"

צרפת הודיעה היום (א') רשמית שמטוסיה תקפו בסוריה והפגיזו מטרות ובסיסים של דאעש. בשבועיים האחרונים ביצעו הצרפתים סיורים בשמי המדינה והיום תקפו. הצרפתים סירבו להרחיב מה כלל המבצע ולמה הוא נועד, אולם נמסר שעשו זאת בתיאום עם הקואליציה שאותה מובילה ארצות הברית. מאוחר יותר אמר הנשיא פרנסואה הולנד כי בתקיפות הושמד מחנה אימונים של דאעש בדיר א-זור במזרח סוריה. הולנד הוסיף כי יש צורך בפתרון פוליטי בסוריה, אך הנשיא בשאר אסד אינו חלק ממנו.


"ביצענו את התקיפה על בסיס מידע שאספנו ותקפנו בתיאום עם השותפים שלנו", מסרו הצרפתים. "נתקוף בכל פעם שהביטחון הלאומי שלנו בסכנה. הכאוס שמתחולל בסוריה מחייב תגובה, האזרחים חייבים להיות מוגנים מפני כל צורה של אלימות, אם זה מפני דאעש או מפני ההתקפות הקטלניות של בשאר אל–אסד".

 

בצרפת הסבירו כי המצב בסוריה לובש פנים אחרות, גם פוליטית, והיא מתכוונת להיות חלק מהמאמצים למצוא פתרון. שר החוץ הצרפתי לורן פביוס אמר בעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק כי "לקבל את העובדה שבשאר אסד יהיה חלק מעתידה של סוריה רק יחשוף אותנו לכישלון".

 

באחרונה הצטרפה גם רוסיה באופן פעיל למערכה, ואף הציבה מטוסים בארץ השסועה. ברוסיה תומכים באופן מובהק באסד, ולפי הדיווחים העמידו לרשותו את מטוסי הקרב שלהם. התקיפות האוויריות החלו במהלך השבוע, והן לוו בתקיפה קרקעית בסמוך לבסיס חיל האוויר קוויריס במחוז חלב, אזור שבו מתבצרים כוחות משטרו של בשאר אסד זה תקופה ארוכה.

 

התגברות המעורבות הצבאית הרוסית בסוריה בתקופה האחרונה מעוררת דאגה רבה בקרב ארצות הברית,

ישראל ומדינות מערב אירופיות. בקרמלין טוענים כי הקמת הבסיסים הצבאיים ושליחת הציוד הצבאי הרב למדינה הערבית נועדו לסייע למשטרו של אסד לשרוד.


פורסם לראשונה 27/09/2015 10:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים