שתף קטע נבחר

קבר המלכה נפרטיטי, "היפה בעולם", נמצא?

תגלית המאה? ארכיאולוג בריטי ערך סריקות רדאר בתוך מתחם הקבר של מלך מצרים תות אנך אמון וגילה בו שני חדרים חדשים. הוא מעריך כי קברה של המלכה המצרייה העתיקה עשוי להיות בתוך אחד מהם ביחד עם אוצרות אמנות

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

זו יכולה להיות תגלית המאה: האם נמצא מקום קבורתה של מלכת מצרים נפרטיטי? ארכיאולוג בריטי מעריך כי קברה של נפרטיטי עשוי להימצא באחד משני חדרים שהתגלו באחרונה בתוך קברו של המלך תות אנך אמון.

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

ניקולס ריבס אמר שסריקות רדאר חשפו את שני החדרים הנסתרים בתוך קברו של תות אנך. ריבס קיבל מהרשויות במצרים אישור מיוחד להשתמש בסריקה לא חודרנית כדי לבחון את התיאוריה שלו לפיה שרידי גופתה של נפרטיטי נמצאים בתוך אחד החדרים הללו.

 

מצרים דורשת מגרמניה להשיב לרשותה את פסל המלכה. נפרטיטי (צילום: AP) (צילום: AP)
מצרים דורשת מגרמניה להשיב לרשותה את פסל המלכה. נפרטיטי(צילום: AP)

אחת האטרקציות התיירותיות הגדולות במצרים. קבר תות אנך אמון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אחת האטרקציות התיירותיות הגדולות במצרים. קבר תות אנך אמון(צילום: AFP)

הסרקופג של המלך תות אנך אמון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הסרקופג של המלך תות אנך אמון(צילום: AFP)

 

נפרטיטי הייתה מלכת מצרים במהלך המאה ה-14 לפני הספירה. תות אנך אמון הלך לעולמו לפני 3,300 שנה והוא בן 19 בלבד ושרידי גופתו התגלו בשנת 1922 בעמק המלכים בסמוך לעיר לוקסור. הארכיאולוג הבריטי מאמין שהוא הובא לקבורה במהירות רבה בחדר חיצוני למה שהיה במקור קברה של נפרטיטי.

 

המלכה נפרטיטי נודעה ביופייה המדהים ונחשבה לאחת הנשים היפות בהיסטוריה מאז שפסל ראשה התגלה בשנת 1912, וארכיאולוגים רבים ניסו במשך שנים למצוא את מקום קבורתה. היא הייתה אשתו העיקרית של אחנתון מלך מצרים וככל הנראה גם אמו החורגת של תות אנך אמון. כיום מוצג פסלה של המלכה המצרייה העתיקה ב"מוזיאון החדש" בברלין.

 

קהיר תבעה מגרמניה את השבתו של הפסל הפרעוני עוד משנות ה-30 של המאה ה-20, אך ממשלות גרמניה השונות התעקשו באופן עקבי כי היצירה נרכשה כדין על ידי המדינה הפרוסית וכי ישנם מסמכים המוכיחים זאת.

 

מתחם הקבר של תות אנך אמון נחשב לאחת האטרקציות התיירותיות הגדולות ביותר במצרים, ומשך אליו גם ארכיאולוגים רבים שהגיעו לחקור אותו לעומק. ריבס מאמין כי בחדרים החדשים שנמצאו ייתכן שקבורים יצירות אמנות וחפצים שעולים בערכם וביופיים על אלה שנמצאו בתוך קברו של תות אנך אמון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
פסל המלכה נפרטיטי שמוצג בגרמניה
צילום: AP
מומלצים